Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Karácsonyi ajándék a tanítónak?

Karácsonyi ajándék a tanítónak?

Figyelt kérdés

Nálatok szokás?

Osztály közösen, vagy gyerek/szülő magánakcióban?


2019. dec. 17. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk az egyik gyereknél közös ajándékot veszünk az osztálypénzből, teljesen jól működik.

A másiknál is felvetettem, hogy milyen jó lenne, de lehurrogtak, hogy a karácsony családi ünnep, a gyereket különben is összezavarná, mert még úgy tudják, a Jézuska hozza az ajándékot (3. általánosban...), és egyik szuperintelligens anyuka még azt is hozzátette, hogy ő "ezekre" nem költ egy fillért sem. (Kifejezetten jó tanítóik vannak egyébként).

Tavaly így ebben az osztályban mindegyik tanítónőnek küldtem be egyéni ajándékot, valószínűleg idén is ez lesz ezek után.

2019. dec. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Fenéknyalásnak gondolom. Amúgy nem szokás.
2019. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdem, mert nálunk pl az oviban erőltették a szülők, és mivel kb ugyanaz a gárda ment tovább a suliba, meglepett, hogy itt senkinek eszébe sem jutott. Így tavaly kis kézműves ajándékot vitt be a gyermekem, és úgy tűnik, idén is ez lesz a nyerő, hiszen már csak 3 nap van, de az szmk-s meg sem szólalt az ügyben.
2019. dec. 17. 12:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyetlen normális módja a hála kifejezésének, hogy ne tűnjön nyalizásnak. Már, ha van miért hálát érezni, hogy erőn felül teljesít..


Lehet, hogy nem mindenki gondolja ugyanolyan jónak a pedagógust..

2019. dec. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tanítok, és ma pl. négy kisgyerektől kaptam egyéni ajándékot: egy pici, ledes asztali asztali díszt, és doboz házi sütésű linzert, egy anyuka által írt képeslapot nagyon megható sorokkal és egy karácsonyfadíszt "a legjobb tanár" felirattal. Nem vagyok az persze, de mindegyiktől annyira boldog voltam! Semmi várakozás nincs bennem, és minden tanulót ugyanúgy szeretek, de persze jólesik a kedvesség. Saját rajzokat is szoktam kapni, meg filcmunkákat, hálás vagyok! :) Közös ajándékot, virágot vagy szép papírcsokrot pedagógus napra szoktak adni osztályok.
2019. dec. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeimnél szokás, de közös ajándék van az osztálytól. Szeretettel adjuk, szuper tanáraik vannak, legalábbis a szülők többsége így gondolja.
2019. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
megtanulas? hova?
2019. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!