Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Októberi gyerek semmiképp nem...

Októberi gyerek semmiképp nem mehet szeptemberben iskolába? Mindenképp évvesztes lesz? Külön kérelmezni sem lehet, hogy mehessen?

Figyelt kérdés
2019. dec. 25. 22:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg lehet kérelmezni, de csak akkor, ha a gyerek már egyértelműen érett az iskolára.

Bár a legtöbb esetben szerintem ezzel a gyereknek árt a szülő. Egész iskolában végig ő lesz az osztályban a legkisebb...


Max igazi kis zsenigyerekeknél látom értelmét, de ott is odafigyelve, ne vegyék el teljesen a gyerekkorát.

2019. dec. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérelmezni.
2019. dec. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérelmezni, ismerek is olyat, akinek engedték.
2019. dec. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
Zsenigyerek? Mert egy hónappal fiatalabb? Ugyan már.
2019. dec. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kérelmezni. Keress rá, hogy: Korengedményes iskolakezdés.

A 2011. évi CXC. törvény (Nkt.) 45.§ (2) bekezdésben találod a tv-i szabályzását.

Nekem volt 2 osztálytársam, akik ugyanazon a napon születtek október elején, csak 1 év különbséggel.

Igaz, hogy akit 6 éves kora előtt adtak suliba a szülei, mindig a legfiatalabb volt, de sosem volt a legkisebb. Aki nem tudta, nem mondta volna meg, hogy korábban adták iskolába.

2019. dec. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2019. dec. 26. 09:00
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Én októberi vagyok, és mentem hat éves korom előtt, pedig nem vagyok zseni. Egy hátrányom volt: anyunak jönni kellett az egyetemre, mert nem voltam még 18, mikor a beiratkozás volt :)
2019. dec. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
52%
És mi van, akkor ha évvesztes lesz? Én az voltam (novemberi vagyok), a fiam is az lesz (októberi). Sosem éreztem semmi hátrányát. Tök jó volt 4 évig oviban. Tovább lehettem "gyerek".
2019. dec. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
45%

Miért baj ha évvesztes lesz? Addig igazán gyerek még óvodába jár. Mi előnye lesz abból, ha egy évvel hamarabb érettségizik?

Az én lányom évvesztes, és 5 éves gimibe fog valószínüleg menni, mert a második nyelvet elkezdi nulladik évfolyamon.

Én mindent megértek, ha van rá jó indok. De eddig senki nem idokolta meg igazán miért jó ha hamarabb megy suliba, mint ahogy kellene?

2019. dec. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
9, én annak idején azért mentem, mert 21 csoporttársam ment, maradt két kicsi, és 20 kicsit raktak volna még mellém. Lehetőség lett volna a másik csoport, de azt nem akarták a szüleim. Így együtt mentem azokkal, akikkel együtt nőttem fel.
2019. dec. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!