Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolákban miért...

Általános iskolákban miért nem foglalkoznak azzal, hogy gyakorlatilag folyton betegek a gyerekek, a tanárok, meg azok családtagjai is szívjanak?

Figyelt kérdés

A strébereknek csak a jegyek számítanak. Az nem, hogy fertőtlenítsenek, meg kézmosás, kézfertőtlenítő biztosítása, szellőzetetés... Beteg gyerek hazaküldése. De az orvosok is hibásak, nem kellene a beteg gyereket visszaküldeni, mint az enyém, aki lázasan elzavart, mert hogy merészelsz odamenni, hozzá komoly betegek menjenek... Meg azok a szülők, akik beletomnek lázcsillapítót a gyerelbe, vagy az sem, mert nem a lábának van baja jelszóval és csak szimulál, le ne maradjon, meg fog bukni, nem akar iskolába menni... Orvos is van ilyen... Meg a tudatlanok, főleg tanárok szerint, akik szerint a fel nem öltözéstől beteg valaki...


Szerintem valós probléma, nem a gagyi problémáik, anymá tanár, tudom, miről beszélek. Erről nem beszélnek se szülőin, se sehol. Tapasztalat, nekem az életmete tették tönkre ezzel, pedig bementem, akármilyen betegen, titokban vettem a Rubopfen-energiaital kombót, hogy kibírjam. Ja meg nem akarok suliba menni, mert hiába volt 39,4 fokos lázam, nrm fújtom az orrom... Mégis osztályelsőként tönkretettek, mert nem alarok suliba menni.


Hogy anyámék iskolájában folyton beteg az összes tanár, gyerek, meg a családtagok is...


Lehet valakinek az életszínvonal, hogy szeptembertől júniusig egymást váltja hetenként, a hányás-fosás, meg a nátha/láz/torokfájás. Van, aki meg szenved és nem tud élni.


Hány, meg hány ilyen szülő van még. De az iskola a fő hibás, nem kellene fertőnek lenni, egy munkahely sem az, van betegség, de aki az általános iskolákban megy...



2020. jan. 4. 19:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Feküdj le! Aludd ki magad inkább!
2020. jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Muszáj ezt minden év elején ideböfögni?
2020. jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Általános iskolai tanár vagyok, de én még nem találkoztam az általad leírt jelenséggel. Ebben a tanévben még nem voltam beteg.

Ha valaki beteg, mert lázas ,vagy fertőző betegsége (bárányhimlős,tetves stb) van akkor hazaküldöm. Az orrfolyást és a köhögést bizonyos szintig lehet kezelni.

Megértem a szülőket akik a gyereküket taknyosan az iskolába küldik. Nem mindenki tudja megoldani a gyerekének a felügyeletét a betegségek alatt. Valamint a 4;6;8 osztályos felvételik előtt nagyon nehéz bepótolni a kimaradt tananyagot.

2020. jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Én sem találkoztam sosem az általad leírt jelenséggel.


Vannak mindenhol persze idióta szülők, ezzel nem lehet mit csinálni. Lázasan senkit nem kéne iskolába küldeni vagy engedni. A taknyos-köhögős gyerek rendben van, de tényleg nagyobb figyelmet kéne fordítani a kézmosásra, kézfertőtlenítésre.


Amire sajnos nem fordítanak elég figyelmet, az a hasmenés, sajnos a hasmenéses betegségek erősen fertőzőek, ilyenkor emiatt indokolt lenne az otthon tartás.

2020. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert anyád hülye, és betegen elküld iskolába, nem minden szülő ilyen. (Ha nem ez volt a lényege, akkor elnézést, de sajnos annyira értelmetlenül írsz, hogy valószínűtlen, hogy jó tanuló vagy.)
2020. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Minden héten megkérdezed és mindig törlik. Nem unod meg soha?
2020. jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mit unjak és nem, nem kérdezem meg...


Megtanítják az iskolában a kovalens kötést. De azt nem, hogy figyelj a higiéniára, hogyan moss kezet, milyen betegségek vannak, mik a tünetek, hogyan előzd meg, hogyan terjednek stb...


Hány iskolában van kézfertőtlenítő, Domestos?? Sok helyen nem takarítanak normálisan vagy sehogy, ahogy a pedagógusok sem mosnak kezet stb....


Kettő, a náthás, köhögő gyerek is fertőz... Meg sok esetben láz/hőemelkedés társul hozzá, másnapra meg másik 10 elkapja... Van szülő, aki beküldi hasmenéssel is a gyereket, meg tanár vissza az órára, merr az nem betegség..


Igen, nem tud otthon maradni, pont erről beszélek, meg nem kellene a nagytesónak szülőnek elkapni, ha van általános iskolás gyerek a családban. Attól, hogy ti nem hallottatok róla, sok esetben probléma, hogy akár hetente elkap megint valamit. Ha megfigyelotek, amint kikerülnek általánosbóls, sokkal kevesebbet betegek...


Ja, nekem is ilyen a háziorvosom, hogy nátha, láz, influenza nem betegség... Ledig évi 1 alkalommal mentem hozzá... Na ez kellett csak a megdöglesz is iskola, csak szimulálsz szüleimnek... Mondjuk ez a nő a saját lányát nem engedte haza, mikor széthánxta a kollégiumot, sírt neki, hadd kapja el másik 100. Kitűnő tanuló voltam, sosem lógtam, inkább azzal piszklátak mindig, hogy betegen bemegyek... Mondtam, hogy nem tudok mit, így is iskolakerülőzik apám meg a Dr. Szabó Gabriella.. Kerülje el ezt a pi...cstá mindenki.... Megtanultam, hogy akármilyen betegen ki lehet bírni, energiaitallal, Rubofennel, Lopediummal, de a megtorlás ahhoz képest semmi..


Kettő, a 3 szülői nap vicc... A gyereknek pedig döntési jogot kellene adni 14 év felett és valamit tenni, a stréber, ha megdöglesz is mész, nem akarsz iskolába menni...


Hány szülőin beszélnek a hiányzásról, betegségekről? 0. Hányan hiszik, hogy a megfázás a ruha vastagságától függ, nem a vírusoktól? Túl sokan.

2020. jan. 4. 21:59
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Attól, hogy neked szar az immunrendszered, nem rendszerszintű a probléma.
2020. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

De RENDSZERSZINTŰ. Elég megkérdezni egy kisgyerekes szülőt, egyik betegségből ki, másikba be... Nagyon is rendszerszintű...


De nem kellene annak lennie. Bizonyítéka az, hogy sokan valóban nem tudnak otthon maradni és vannak kamusok is. Sok orvosnsajnos mindenféle vizsgálat nélkül egy kalap alá vesz mindenkit..

2020. jan. 4. 22:08
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Na, végre, hogy megjottel! Már, azt hittem, elvitt egy újabb nátha, amit anyád hazavitt.😀 Jobbulást!
2020. jan. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!