Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Budapesten lévő 8 osztályos...

Andi80018 kérdése:

Budapesten lévő 8 osztályos gimnáziumokról milyen véleményeitek vannak? Van olyan gyerek, aki bármelyik suliba felvételizett esetleg, vagy már oda jár negyedik után az itt lévő szülők közül?

Figyelt kérdés

2020. jan. 14. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Újpesten élünk. Öt éve mikor a lányom negyedikes volt megírattatuk vele a 4.osztályos kőzponti írásbelit. Összesen 84 pontot ért el így beadtuk a jelentkezési lapot az újpesti Babits gimibe. Nagyon jó véleménnyel vagyok az ottani tanárokról és az oktatásról. Mondom ezt annak ellenére hogy tavaly (nyolcadikban) megint megírta a lányom a központi írásbelit ami 96 pontosra sikerült így felvételiztünk az Apáczai gimnázium fizika tagozatára. Jelenleg ott kilencedikes és jól érzi magát, valamint jól tanul.

A nyolcévfolyamos gimikben sokkal többet kap a gyerek 5-8 osztályban, mint egy sima általános iskolában. Az én gyerekemnek ez nagyon bejött es nyolcadikra beért. Nem zseni a gyerekem, csak jóeszű és szorgalmas. Mivel minden gyerek más ezért nem átalánosítok.

Képzelj el egy olyan ötödik osztályt ahol szinte minden gyerek 4. osztály év végén kitűnő volt és 75+ felvételit írt! Ezután képzelj el egy olyan általános iskolai osztályt ahol van 3 kitűnő és egy csomó gyerek aki kettes hármas tanuló. Az említett két osztályba járó gyerekek szüleinek értékrendje, kulturáltsága, motiváltsága... között óriási különbség volt.

2020. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt válaszok és nem privátban mert mikor regisztráltam a gyakorira a saját nevemet írtam ki (hülye voltam) ami alapján könnyen beazonosítható vagyok. A lányom is a Károlyiba járt 1-4 osztályban és a fiam jelenleg Károlyis elsős.

Nem csak kitűnőket vesznek fel a Babitsba. Nagyrészt a központi és a babitsos szóbeli döntött. Jó központival és erős szóbelivel tuti bekerültök akár hármas magatartással. Volt ilyen osztálytársa a gyerekemnek. Anno 5 éve az osztályunkból 3-3 gyereket vettek vel a Babitsba és a Németh Lászlóba.

A Babits 8 évfolyamos része még mindig jó. A 4 évfolyamos része már nem olyan jó. De ugyanez elmondható a Könyves 6 és 4 évfolyamos részéről is.


Javaslom,hogy majd a korábbi évek feladatsorait nézegessétek. Akkor sincs tragédia ha nem kerül be a gyerek 8 évfolyamos gimibe. A Károlyi általános iskolai része tűrhető. A gimis részbe jár az unokahúgom, most vegzős. Gyógyszerésznek készül. Ha felveszik akkor nagyon meg lesz a család elégedve a gimivel is.

2020. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen a részletes választ! :-) Mindenképp megpróbáljuk! :-)
2020. jan. 19. 10:39
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi még egyszer a válaszodat, még annyit tudnál segíteni, hogy ha ugye most másodikos a gyerek, akkor mikor kell beadni a jelentkezést? Ti mikor adtátok be? Illetve szerinted több helyre is be lehet adni?
2020. jan. 22. 09:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a gyereked negyedikes lesz, akkor kell jelentkezni a negyedik osztályos felvételi megírására (2021. december eleje). Megírjátok az adott intézményben (mi a Babitsban írtuk meg) a felvételit (2022 januárban). Ennek eredményének függvényében beadhatjátok (2022. február közepe) akár több iskolába is. Mi a Babitsba és a Németh Lászlóba adtuk be. Persze addig még sok minden történhet.

Javaslom keress rá a nyolcévfolyamos gimnáziumok felvételi rendjére is!

2020. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi még egyszer!
2020. jan. 23. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!