Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan megy az osztályozás...

Hogyan megy az osztályozás majd az online oktatásban, még nem volt részem ilyenben?

Figyelt kérdés

Harmadikos a kisfiam.

Mindenre felkészülten várjuk a jövő hetet,kedden értekeznek a tanárok,utána tájékoztatnak.

Nem is ez a lényeg,hanem hogy hogyan tudnak felelni itthonról,és dolgozatot írni "iskolai körülmények" között,ami ég és föld.

Akinek a gyereke,vagy jómaga tanult így,akkor ez hogyan folyt?


2020. márc. 15. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Senki sem volt még ilyen helyzetben, nem csak te.

Majd megkapjátok az iskolától a tájékoztatót, abban benne lesz minden. Mi honnan tudnánk? Az sem biztos, hogy mindenhol egységesen lesz megoldva, lehet minden iskola más stratégiát dolgoz ki. Na most akkor, én honnan tudjam mi lesz nálatok? Időben meg fogod tudni...

2020. márc. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Én is ezen gondolkoztam. Szintén 3.osztalyos a lányom. Remélem nem kell évet ismételni.
2020. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Ezt még maguk a tanárok sem tudják, hogy hogy fog zajlani. Egyébként meg ha nem lesznek osztályozva, akkor mi van? Ez legyen a legkisebb gond. Már márciust írunk, 3 hónap múlva eleve vége lenne az iskolának, már másfél hónap eltelt a 2. félévből is, tehát van elég jegyük a gyerekeknek, hogy eldöntsék az alapján, hogy kit hányasra értékelnek. Egyébként meg lehet, hogy 1 hónap múlva már minden visszaáll a régi rendbe, akkor egy témazáró formájában akár íratnak velük dolgozatokat, hogy na, akkor mi ragadt meg otthon, vagy amit onnantól tanulnak rendes rendben, abból adnak számot.

Én nem aggódok a számonkérés miatt. Sokkal inkább aggódom azon, hogy hogy fogja a gyerek elsajátítani itthon a tanulnivalót pedagógus nélkül. Mert oké, hogy esetleg meglesz videó formájában az anyag, esetleg. Vagy leírják, hogy milyen feladatokat kell megoldani, de a szülők hogy oldják meg a feladatok elmagyarázását kicsi gyerekeknél úgy, hogy nagyszülő kilőve, a szülők meg kénytelenek dolgozni?

2020. márc. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Anyám alsósokat tanít, ők se tudnak még semmit. Ők pl. majd holnap összeülnek, és megbeszélik, hogy mi legyen, mert még terv sincs a jövő hétre. Ez most ilyen káosz lesz egy darabig, kíváncsian várjuk a fejleményeket, addig meg felesleges ide kérdést kiírni erről, mert nem csak te vagy így.
2020. márc. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Illetve, annyi lemaradt, hogy mi szülők többsége nem vagyunk pedagógusok. Tehát oké, értjük, elmagyarázzuk, de nem olyan módszerekkel, mint egy pedagógus, vagy esetleg a mi módszereink nem olyanok, mint a mai módszerek. Tehát én emiatt sokkal jobban aggódom.
2020. márc. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan programok, ahol lehet online dolgozatot szerkeszteni. Értékelhet beadandót, feleltethet videóbeszélgetésben. Tanárfüggő, meg fogja oldani a ti tanárotok is, mert muszáj. :)

Kisebb gyerekek rá lesznek utalva a szüleik, vagy más felnőtt segítségére. Biztos kaptok majd információkat a módszerre vonatkozóan. (Nekem enyhe ért fogy elsősöm is van, biztos vagyok benne, hogy az anyukájával meg fogjuk oldani, nem csak a tananyagot fogom kijelölni, hanem elmondom, mit hogyan.)

Kérdezzetek a tanároktól bátran, nekünk is új a helyzet, jól jön a visszajelzésetek. Bízzatok bennünk, együttműködéssel menni fog.

Szerintem határozzatok meg egy otthoni napirendet, mikor mit csináltok, mikor van szabadidő. Lássa át ezt a rendszert jól a kisgyerek, készítsetek táblázatot, írhassa be ő. Ne legyen délig pizsiben, tartsátok a rutint, és használjátok ki a szabadabb időbeosztás előnyeit! Legyetek sokat levegőn és mozogjatok sokat!

2020. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

a szülők sem fognak sokáig dolgozni (hacsak nem a kórházban vagy a katasztrófavédelemnél, rendőrségen), lesz módjuk segíteni a gyereknek.

az értékelésen ne aggódj, a gyereknek nem az fog hiányozni, hanem a társas élmény.

a tananyagot meg talán egy átlag szülő is el tudja magyarázni egy alsósnak. ott inkább a gyakorlás a fontos, azt meg simán lehet.

Én 38 éve 1 hónapig kórházban voltam elsősként és fekve tanultam írni, nem kellett évet ismételni.

2020. márc. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nálunk a tanítónő/osztályfőnök nem igazán segítőkész az alapokon túl,a FB csoportból is kilépett,megmondta,hogy nem érdeklik a nyűgjeink.Most is az egyik szülővel üzenget emailben,Fb-on nekünk,mert nem hajlandó még ebben a helyzetben sem szóba állni velünk.

Csak hivatalos tájékoztatásokat,követeléseket,kéréseket közvetít felénk emailben.

Szóval próbálom kitalálni,mire készülhetünk...

2020. márc. 16. 09:51
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem csodálom, hogy megelégelte, hogy felnőtt dolgozó, gyereket nevelő emberek nem értik meg azt, hogy mindent megtudnak IDŐBEN.

Csak itt volt már vagy 5 ilyen kérdés. Szerinted téged kifelejtenek a tájékoztatásból? Nem az osztàlyfőnök hatásköre, amint lesz valami kézzelfogható, megbeszélt, hivatalos álláspont, kötelező lesz tájékoztatni a szülőket, diákokat. Várd meg.

2020. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Kicsit félreértelmezted az egészet!

Nem értelek,teljesen máson akadtál ki,mint amiről kérdeztem.Egyetlen ilyen kérdést sem találtam,de ha te igen,kérlek linkeld már be légyszi!Köszi!

A tanítónő alapból ilyen, nem most lépett ki a csoportból,hanem már vagy másfél éve...

Csak a házi feladatot szerettük volna akkor elkérni,az akkor elsős gyerekeinknek,mikor betegek voltak,de ő nem volt hajlandó megadni,szerinte nem az ő dolga.ki is lépett a csoportból,oldjuk meg magunknak,üzente utolsó bejegyzésében.

(Idegesítik a szülők,de a gyerekek is.)

Azóta üzenget egy szülővel.

Bocsáttassák meg,hogy kérdezni mertem,egy Gyakori kérdések nevű kérdezős oldalon.

2020. márc. 16. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!