Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsós gyermekednél hogy...

Alsós gyermekednél hogy oldják meg a digitális oktatást?

Figyelt kérdés
Használnak skype/messenger vagy hasonló program? Ha igen mennyit és mire? Milyen csatornákon osztja meg a tanító a feladatokat, segít azok értelmezésében? Értékeli/leellenőrzi valahogy? Ha igen hogyan?

2020. márc. 19. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

A tanító néni csak hangos olvasást hallgatja messengeren. Minden mást küldünk emailen.

Jelenleg, de ez változik napról napra.

2020. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

4.-es a lányom.

Zárt csoporton belül elküldik a tanítónő, tanulok vele, lefotózzuk, elküldjük.

2020. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Jövő héttől Microsoft Teams alkalmazáson keresztül jönnek majd a feladatok. Most a héten e-mail van meg Fb csoport, feladat lefotózva visszaküldtve, napközis tanàr ellenőriz. Nyelvoktatás a Zoom alkalmazáson keresztül megy, tegnap már ki is próbáltuk, egész jó. Igyekeznek a tanárok is, meg mi is valami rendszert hozni a tanulásba.
2020. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Harmadikos. megkapja a feladatot, megcsináljuk. Egyelőre nem volt szó még csak visszaellenőrzésről sem. Egy tanító kérte, hogy a szorgalmit fotózzuk, ha volt kedve a gyereknek megcsinálni.


Én azért fotózok, dokumentálom, mappába teszem, ki tudja, mi lesz még itt a köv 3 hónapban.

Jelenleg még fb és kréta van csak, de remélhetőleg majd alakul.

2020. márc. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk is zárt csoportban küldik a leckét,ha megcsinálta a gyerek lekell fényképezni,és messengeren visszaküldeni.Hangosolvasást felkell venni ugyszint elkudeni.Küldik a kréta rendszerben is de az egy kalap f.s!!Nekem sose mutat semmit,meg osszefolynak rajta a betük.
2020. márc. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Google Classroomban van most az oktatás. Oda küldenek a tanárok különböző oldalakról feladatokat. Vannak olyan feladatok, ahol a tanár látja, hogy mit rontott a gyerek, stb. Ilyenkor küld neki külön feladatot, hogy gyakorolja azt, ami még nem annyira megy. Vannak olyanok is, amiket például a munkafüzetben kell megcsinálni, ezeket én ellenőrzöm. Tesit, hangosolvasást videóra kell venni és úgy elküldeni a Classroomba.
2020. márc. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem? A tesit videóra kell venni? Beküldöd, ahogy bukfencel meg felüléseket csinál a gyerek???
2020. márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 igen. A tesitanár volt az első, aki kiadta a feladatokat, stb. Küld videókat is, azokat betesszük a tv-re és levideózzuk, ahogy csinálja a gyerek.
2020. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia elsős a lányom, nálunk Google Classroomban kapjuk az anyagot, a könyvekben elkészített feladatokat fotózni kell, és feltölteni, küld minden nap hangüzenetet is a tanító néni, pl tollbamondás, ezeket is fotózni kell, /videózni, azt meg YouTube privát linkként elküldeni neki,vagy küldenek olyan feladatot, amit itthon ki kell nyomtatni, aztán ha kész ugyanúgy fotózni, és vissza küldeni. Tesi óra 11 órakor van online tesi minden nap az egyik Facebook csoportban, arról is készítettünk már videót, énekeltünk is (apukaként írok elképzelhetitek biztos nevetett rajta a tanító néni, de én vagyok itthon a gyerekkel), hétvégén technika órát tartunk amolyan szorgalmi feladatként tegnap Dunaparton gyűjtött kagylókat fogunk ragasztani. Mindig kapunk visszajelzést a beküldött anyagokról, pl ma. Úgy küldtem be a matekot, hogy nem ellenőriztem le, és 1 hiba volt benne, írt is a tanító néni, hogy javítani kellene... Kapunk még interaktív feladatokat is, szerintem ők jobban értenek az ilyen dolgokhoz, mint én, de próbálunk lépést tartani velük. Most már kitanulmányoztuk ezt a Google Classroomot is, szerintem az e-mailben vissza küldés egyszerűbb lett volna,de így kérik.

Ma olyan feladat is volt, hogy egy film nézés és 10 mondat, hogy mit gondolsz róla.

Egyenlőre így, de még csak pár napja megy a dolog. Délelőtt tanulunk.

2020. márc. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is fotózni kell mindent és feltölteni egy ere magadott helyre ,ők még kijavítják és a képek alá oda írják hogyha valami nem jó ,de ha jó akkor még dicséretet írnak kép alá.
2020. márc. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!