Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Másnak is ilyen kínlódás a...

Másnak is ilyen kínlódás a tanulás?

Figyelt kérdés
Mai nap nagyon kialasztott a fiam az itthoni tanulás közben,pedig nálam jámborabb,nyugodtabb ember nem igen van a földön.Matek:diktáltam neki a feladatot amit a füzetbe kelett leírni.Mondtam neki 578,erre leírja 587,mondom ok,radirozas,578,erre leírja hogy 758.😤És még ezt egy jo párszor kb minden 3. számnál.Aztán szorzás.Hozzákell tennem csak jo jegyei vannak négyes,ötös,most viszont két számot nembirt össze szorozni,vagy osztani.Hiába mondom neki hogy smint elszamolja,aztán persze kaka az egész.Nem lehet ott hagyni 5 percre se,mert rosszul számol,aztán lehet kezdeni az egészet elölről.Van hogy nem birja/akarja kiszámolni sem,ha nem segítek neki ott ülne estig,vagy csupa hiba lenne az egész.Mindig tanultam vele itthon,a szorzást,osztást most mégsem tudja..hogy kapott akkor a suliba csupa jo jegyet?Komolyan semmi bajom az otthon léttel,a gyerekkel sem,de már gyomor görcsel kelek fekszek,főleg ha pittyen a telefon hogy ujabb lecke van.Nem vagyok tanárnő,egy egyszerű bolti eladó,de nekem ehhez nincs idegrencem.Más is ilyen sokat kinlodik ezzel?
2020. márc. 24. 16:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Ugye, ugye, azért mégsem csak nyári szünetből áll a tanárok munkája. És nekik nem egy gyerekkel kell foglalkozni, hanem 25-tel. Az tényleg érdekes, hogyan kapott jó jegyeket, ha ennyire szétszórt.
2020. márc. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

2 👎

Ennyi jött le az egészből!

2020. márc. 24. 16:55
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
#16.53 Helyesen: könyvekbe.
2020. márc. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Remélem, nem őrjöngsz szerencsétlennel vagy nem tolsz le hasonlóan lekezelő stílust.

A helyedben szólnék a tanárnak, mert pl a számok felcserélése egy klasszikus disz-es tünet, ahogy az is, ha nem bír koncentrálni rövid ideig sem (a 45 perc nem rövid idő, de ha 10-nél is ez van, az gond lehet). Tudni kéne, ő nem észlel-e valamilyen problémát?

A szorzást-osztást mióta tanulják? Ha utolsó napokban vették, és azóta te tanulsz vele (pláne ha ilyen hangon, ha türelmesebb vagy, akkor elnézést), akkor nem kirívó, hogy még nem megy.

2020. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Őrjöngés??Lekezelő stílus?Akkor a második valaszo mit csinált??!!
2020. márc. 24. 17:10
 6/19 anonim ***** válasza:
54%
#4, köszi, èn is tudom, a telefon folyton átírja, nem mindig veszem èszre.
2020. márc. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Te óvodás vagy? Ott volt divat utoljára felénk a “de hát ő is csináltaaaa” szöveggel érvelni.

Mellesleg teljesen mindegy a gyereked szempontjából, hogy itt a neten miket ír valaki. A kérdés az volt, hogy a gyerekeddel szemben is ilyen lekezelő vagy-e, mint a kérdésed magyarázatában (“teljesen kiakasztott”, “kaka az egész”, “gyomorgörccsel kelek” és társai). Ha ezt közvetíted felé is, hogy neked csak nyűg az egész (ezt elhiszem amúgy, a tanítás nem egyszerű), ő meg milyen hülye, mit nem képes felfogni, annak semmilyen produktív eredménye nem lesz.

2020. márc. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az,óvodás.Csak azt hiszem én nem voltam egyálltalán lekezelő senkivel,egyből a helyesirásom szurt szemet a kettesnek holott ő is elütötte a billentyűt,szerintem ő kezdte a fikázást nem én.
2020. márc. 24. 17:26
 9/19 A kérdező kommentje:
Azt sem irtam hogy hülye lenne a gyerekem!!!!Meg nem kiabáltam,nem őrjöngtem,megcsinàltuk a leckét és kész.Nem gondoltam volna hogy csak nekem/nekünk nehéz az itthoni tanulás.Mást ezekszerint nem szokott kiakasztani a gyereke..
2020. márc. 24. 17:28
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
Na remek, végre sikerült a kérdésre is válaszolni, hogy nem üvöltöztél a gyerekkel. Akkor a fontosabb infókat is elő lehetne venni? Mint pl, hogy mióta tanulja a szorzást-osztást és hogy beszéltél/fogsz-e beszélni a tanárral, hogy olyan gondok vannak, mint pl számjegyek felcserélgetése, ami (ahogy írtam, csak sértődöttségedben elegánsan elsiklottál felette) egy klasszikus tanulási zavar tünet is lehet. Az meg nem vicc és ha kezeletlen marad, később nagyon megnehezíti a gyerek tanulmányait.
2020. márc. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!