Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a véleményetek a digitális...

Mi a véleményetek a digitális oktatásról?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy ti hogy élitek meg, milyenek a tapasztalatok így 2 hét után. Ha tudtok várost is írjatok. Én nem vagyok elégedett egyáltalán, nem így "képzeltem". Nálunk vagy wordbe vagy ppt.-n küldik az anyagot. Semmi kamera, semmi skype, semmi óra. Leírják a feladatokat, oldja meg a gyerek küldje vissza. Én ezt nagyon kevésnek és inkorrektnek is tartom. Budapest, sima ált. iskola alsó tagozat.
2020. márc. 26. 21:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%

Szerinted 2 het alatt majd tokeletes online oraja lesz a gyereknek?

Lanyomek sulijaban most vesznek a tanaroknak laptopokat es szkennert. Addig amig meg nem erkeznek nem mindenki tud anyagot kuldeni.

Iden ugy sem lesz mar iskola, kialakul ugy is ez a rendszer

2020. márc. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%

Nekem van alsós és középiskolás is.

Alsósnak ugyanez mint neked, de nálunk nincs probléma. Nem értem miért kellene Skype vagy bármi egyéb, hisz alsós mi nehezet tanulnak ami magyarázatra szorul és nem érti meg ha elolvassa a tankönyvben? Most végig gondoltam a 4 év tananyagát de egy se jut eszembe amit ne lehetne megérteni pptbol vagy a könyvből. Másik, elég nehéz megoldani egy videohivast pl egy 20 fős osztályba, mert a Skype és nagyon sok más videohivas ennyi főtől már lefagy, leáll.


A középiskolásomnak van videó, a tanár felveszi a magyarázatot és elküldi e-mailben.


Mindkettő Budapesti.

Egyébként ha hiányzik a videós anyag, biztos van fent neten mindenféle témakörben.

2020. márc. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nálunk a tárgyi feltételek adottak hozzá.
2020. márc. 26. 21:28
 4/30 anonim ***** válasza:
85%

Értem hogy nálatok adott, de próbáltál már Skype hivast indítani egy teljes osztálynak???


Ha ennyire értesz hozzá tudod hogy lehetetlen, mert megáll a program, tok értelmetlen mert laggolni fog.

2020. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%

🤣🤣🤣

Hát, szép is lenne, ha az iskolásomnak ülnie kellene a képernyő előtt, miközben az ovis, meg a még kisebb kiforgatja a lakást a négy sarkából.

Jobb, hogy nincs online óra, nem tudnának ott ülni előtte.

2020. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
98%
A program nem áll meg, nálunk így működik az elejétől kezdve 1-11. évfolyamig. Kisebb problémák akadnak, de minden gyerek tud csatlakozni, teljesen jól bevált. Aki esetleg nem tudna részt venni, egy weboldalon követheti a tananyagot.
2020. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
A lányomék osztályában 34-en vannak, ott pl hogy oldanád meg a videóhívást? Én kicsi településeken tanítok, ahol valakinél áram sincs, nemhogy internet, meg Skype.
2020. márc. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%
A tanár és a szülő között a kommunikációnak kétoldalúnak kéne lennie. Talán nem ide kéne kiírnod, hogy inkorrekt, hanem a tanárnak jelezni, hogy milyen egyéb, szerinted működő megoldás van a kapcsolattartásra. Lehet, hogy ő nem ért hozzá annyira, mint te. :)
2020. márc. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%
Érdekes volt olvasni. Nálunk az ovis kislányomnak szinte napi szinten küldik a "feladatokat". Torna, kézműves, kreatívkodás, éneklés, zene. És nem a youtube-s ismeretlen videokat kell nézegetni, hanem az óvónénik saját maguk készítik és töltik fel. Rettenetesen fontos és nem azért mert egy alsós iskolásnak olyan nehéz lenne az anyag, amit egy szülő ne tudna elmagyarázni, hanem azért, h ne szakadjanak el teljesen az ovitól, legyen "talaj" a lábuk alatt, maradjon meg a biztonságérzet, a kapocs.
2020. márc. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

6.osztályos. Messengeren van egy osztály csoport benne vannak a tanárok. Vagy ott küldik a linket vagy Gmail-en. Van classroom is de azzal még mi is csak barátkozunk és ahogy elnézem a tanárok is. De szerintem teljesen jó így. Még csak a skype hiányozna... Képzeld akik panelban laknak és nem egy gyerek van, de még akkor ha nem csak egy iskolás 😅 Nehéz lenne megoldani nekik. Tanároknak is ez egy új dolog, adj nekik időt :)

Vajdaság, Magyarkanizsa

2020. márc. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!