Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a véleményetek a digitális...

Mi a véleményetek a digitális oktatásról?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy ti hogy élitek meg, milyenek a tapasztalatok így 2 hét után. Ha tudtok várost is írjatok. Én nem vagyok elégedett egyáltalán, nem így "képzeltem". Nálunk vagy wordbe vagy ppt.-n küldik az anyagot. Semmi kamera, semmi skype, semmi óra. Leírják a feladatokat, oldja meg a gyerek küldje vissza. Én ezt nagyon kevésnek és inkorrektnek is tartom. Budapest, sima ált. iskola alsó tagozat.
2020. márc. 26. 21:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
70%

Hát azért nehogy már egy iskolásnak problémát jelentsen az, hogy a monitor előtt kell ülnie és tanulnia! Ez a dolga! Iskolában is ugyanúgy ülnie kell és figyelnie/tanulnia, szóval abszolút nem értem, ezt a "szép is lenne, ha az iskolásomnak ülnie kellene a képernyő előtt" kijelentést. Hahó, nem nyári szünet van, ha oda kell ülnie a gép elé, akkor igen is oda fog ülni és tanulni fog.

Én egyébként a tanárnak jelezném kérdező, hogy mi a problémád és hogy nem lehetne-e változtatni rajta.

Nekünk működik a program, mindennap szépen odaül a gyerkőc a gép elé és csinálja, amit kell, tudja hogy ez nem kívánságműsor.. Nekem is van egy még kisebb is mellé, de megbirkózom a feladattal, mert muszáj vagyok, ez most egy ilyen helyzet.

Szerintem fontos, hogy meglegyen az az érzet, hogy valóban "tanórán van", látja és hallja a tanárt, figyel, feladatokat oldanak meg stb. Fontos, hogy ne essen ki teljesen a rutinból/napirendből és ne csak annyi legyen az egész, hogy átküldenek pár pdf-et, aztán oldja meg.

2020. márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Utolsó: az utolsó bekezdéseddel teljesen egyetértek, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni :)
2020. márc. 26. 22:57
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is elégedetlen vagyok vele.

Eszközöket senki nem kapott hozzá, sok tanulónk egy szál telefonnal követi az anyagot. Az iskolai (szánalmas) számtech felszerelést adogatjuk kölcsönbe, de annak a száma véges.

A Kréta rendszert akarják, hogy bevessük, de az erre a célra majdnem alkalmatlan.

Ha szövegben írom, mit kéne, az nem elég. (Kapaszkodj, szerintem sem.) Ha videochatelni akarok, a gyerekek (szülők) egy része leakad ott, hogy telepíteni kéne, újabb nagy mérföldkő a regisztrálás és csatlakozás, aztán hidegzuhanyként ér, hogy egy osztálynyi gyereknél mennyire romlik a minőség. (Pedig napokig olvasgattam, melyik program bír el ilyen létszámot egyáltalán.) A gyerekek egy része pedig az egész videochatről lemaradt, mert nem volt net, elromlott a telefon, elaludt, mégsem tudta, hogy kell csinálni.

Szerkeszthetek online feladatokat, de az inkább a gyakorlásra jó, egy új anyag átadására kevésbé.

Felvehetek videóra magyarázatokat, de az is személytelen, hiszen nem látom a gyerekek reakcióját.

Ráadásul úgy kell dolgoznom, hogy közben nélkülözöm azok társaságát, akik miatt ezen az alulfizetett pályán maradtam: a gyerekekét.

Szóval:

Rendkívül elégedetlen vagyok az online oktatással. De képes vagyok szem előtt tartani, hogy ebben a helyzetben, amit a koronavírus járvány hozott, ez volt a legjobb döntés. Ez van, csinálnunk kell, pedig nem vagyunk rá felkészülve, technikailag sem, képesítésben sem és strukturáltságban sem.

2020. márc. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Értem én az elégedetlenkedőket, de akkor mondjátok már, hogy szerintetek mit kellett volna csinálni? Ebben a helyzetben nem igen lehet mást, mindenkinek új a helyzet. Vagy az jobb lenne ha még most is járna a gyereketek iskolába? Nem hinném.

Én egyébként együtt tanulok a gyerekeimmel, megkapják a feladatot, és együtt megoldjuk, elmagyarázom neki, mintha óra lenne. Tudom ez nem az én dolgom lenne és abban egyet értek, hogy ha már videóchatelni nem lehet ennyi fővel, legalább videóban elküldhetnék a magyarázatot a tárgyakhoz, a gyerek meg azt nézi végig.

Az óvodás gyerekemben egyébként volt online tornaórája, a csoportot szétszedték es egyszerre 6 gyéreknek van skypeon óra, amit még simán elbír a rendszer.

2020. márc. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem pont a kérdésre válaszolok, nem is érint kifejezetten a téma, de úgy láttam, sok helyen gond a videochat, és ezzel a kommenttel hátha valakinek segíteni tudok.


A cégnél elég sokat használjuk ezt a módszert alapból is, pár napja 20-22 embernek volt így meeting a [link] oldalon keresztül. Csinálni kell egy szobát, és a linkjét megosztani mindenkivel, akinek be kell csatlakoznia. Nincs regisztráció, és egyszerre lehet látni az összes diákot akár. Nekem egyáltalán nem fagyott ennyi ember mellett, de ez persze nem jelenti azt, hogy másnál nem fog.


Emellett ott van még a Discord és a meet.google.com is (bár ezt kevésbé ismerem). Én biztos nem kínlódnék a Skype-pal.

2020. márc. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
54%

"Hát azért nehogy már egy iskolásnak problémát jelentsen az, hogy a monitor előtt kell ülnie és tanulnia!"


Nice...

Csak azt felejtetted ki, hogy mindezt otthon a kisebb testvérekkel együtt...pl.

Nah,úgy már nem akkora buli, mint ahogy azt te itt leírtad!

Ez a dolga, ja, az iskolában, ahol ehhez minden feltétel adott.

Bár megjegyzem az iskolában sem egy számítógép képernyőjét nézik, hanem interaktív táblát, ami azért más.

2020. márc. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
96%
Nekünk jó így is .ha online óra lenne akkor csak az adat keretem merülne le .hiper gyorsan.igy viszont megkapjuk hogy mit kell meg csinálni el olvasni ,alkalmanként megnézni YouTuben azt megcsináljuk.
2020. márc. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ennek ellenére hiányzik az iskola gyerekeimnek .
2020. márc. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt kellene mindenkinek felfogni ès elfogadni, hogy az a mostani rendszer csak egy kényszerhelyzet. Semmi más célja nincsen, csak hogy be lehessen fejezni a tanévet. Ennyit tud és nem többet, nem is szabad tőle többet várni.
2020. márc. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
91%
Én elégedett vagyok,és nem azért mert minden szuper,ahogy írták,ez egy kényszerhelyzet. De két nagyon lekiismeretes tanárnénink meg tesz mindent amit tud.Én ezt értékelem. Mi is meg teszünk itthon mindent ami tőlünk telik és remèljük szeptemberben már suliban tanulhatnak.
2020. márc. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!