Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Otthon tanulás a jelenlegi...

Otthon tanulás a jelenlegi helyzetben a gyereket segítő szülőknek hogy megy?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, hogy nem elég ez a fajta tanulás.

3 általános iskolás gyerekkel vagyok itthon, 1-3-5évfolyam.

Minden lehetséges fórumon kapjuk a faladatokat, messenger, FB csoport, Classroom, Kréta, email. Stb.

A két kisebb nemigen tud még egyedül tanulni, a 3-os még csak-csak, de a kicsi egyáltalán nem. Mellette ott kell ülni, az olvasás éppen megy- még nem tud hiba nélkül értelmezni mindent. A középsővel megbeszéljük a feladatot, dolgozik egyedül, a nagyfiam pedig a tanulást tudja egyedül, de hogy minden tanárnak minden fórumon vissza legyen időben küldve minden, abban még nagyon sokat kell közreműködnöm.

Úgy érzem, hogy próbálok mindent megtenni, hogy segítsem őket, van jó napirendünk, minden reggel tesióra, kb minden meg van csinálva, a rajz - technika feladatokat hagyjuk csak hétvégére.

Borzasztóan lefáradok a tanulás és a háztartás mellett... de ez most persze nem számít, csináljuk amit kell.

Ettől függetlenül mégis úgy érzem, hogy ez nem lesz elég nekik, hogy ez a féléves anyag homály lesz, és erre hogy lehet később építeni? Főleg alsóban?

Mert megcsináljuk a küldött feladatokat, de úgy érzem, hogy nem tudunk elmélyedni a tanulásban/tudásban.


2020. márc. 27. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom, hogy ez hogyan volt elképzelve, mert az oké, amikor már a gyerek csinálja egyedül, de ahol még segíteni kell? Ráadásul több gyereknek egyszerre?

Legalább ne minden nap kellene visszaküldeni mindent.

2020. márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Mintha magamat olvastam volna. Ugyanez van nalunk is. Nekem is kb. a belem log, minden bekuldve, elkuldve, megcsinalva, de en is ugy erzem ez keves lesz.Foleg alsoban.
2020. márc. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Férjem volt ma a gyerekekkel, mert igaz, hogy home office-ban dolgozom jelenleg, de hetente pár napot bent is kell lennem. Mivel az uram nem tudta összevadászni három fórumról sem a napi feladatokat, mert vagy nem volt jó a link, vagy fent sem volt, feltette a kérdést az osztály face csoportjában, hogy mégis mi a feladat, meg hogy talán egy helyen is lehetne minden, a tanárok úgy leosztották, hogy csak nézett ki a fejéből. Utána meg engem is hívott az ofő (én vagyok az SZM-es az osztályban amúgy), hogy ez már milyen megjegyzés volt a férjem részéről, meg különben is úgy tudta, hogy én otthonról dolgozom, meg a férjem azt mondta, hogy én éjjel dolgoztam, ezért azt hitte, hogy alszom (?), amiért nem vettem fel a telefont 11-kor. Hát mondtam, hogy oké, mindent megpróbálunk, de mivel a saját munkámat is el kell látnom a gyerekek oktatása mellett, a férjemnek meg van egy kicsi vállalkozása, s azon van, hogy a nála dolgozó 6 embernek megmaradjon a munkahelye, elhiheti, hogy nemcsak abból áll a napunk, hogy fényképezünk, töltögetünk, e-mailezünk, stb. Negyedikes és elsős gyerekeink vannak, az elsőst írni tanítjuk éppen, a negyedikes képes önállóan dolgozni, de annyira nem, hogy önállóan összeszedje nyolcvan helyről az anyagot meg még vissza is küldje. Biztos a tanároknak is nehéz, de mégiscsak a saját munkájukat végzik otthonról. Mondtam is az ofőnek, hogy nem hiszem, hogy ugyanúgy meg tudom tanítani őket az anyagra, hiszen ha szóban hallják, jobban megragad.
2020. márc. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Másodikos és negyedikes, hál' Istennek már írni meg olvasni nem kell tanulni, azt nem tudom hogy oldanánk meg... A kicsinek ma a Teams-en keresztül online irodalom órája volt, csoportbontásban. Szuper volt, én eddig pont ezt hiányoltam, a személyes kontaktust. De ez sajnos nincs mindig és nekem is pont az elmélyülés a problémám, nem tudom, mi fog hiányozni később. A feladatok nálunk 2 csatornán érkeznek csak, az még követhető.

Férjem itthonról dolgozik, én 2x bejárok egy héten, nem egyszerű. Online lenni a munkában is meg az iskolában is. Meg itthon.

2020. márc. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elsős a lányom, a feleségem másfél hónapja kórházban van, veszélyeztetett terhesként került be, úgy hogy ketten vagyunk itthon a gyerekkel. Amióta nincs suli úgy alakul, hogy reggeli után tanulunk, google classroomban kapjuk az anyagot, matek a kedvence, mindig azzal kezdünk, az megy neki egyedül, addíg kitalálom nagyjából mi legyen az ebéd. Ha kész a matekkal,a végén ellenőrzöm, és feltöltöm fotóként, utána olvasás, írás feladatok, az olvasást youtubera töltjük, és videóként küldjük el, szoktak lenni egyéb játékos feladatok, kreatívan oldunk meg mindent, rengeteg videónk van már, viccesek, élvezzük. Szoktak még küldeni a tanító nénik számítógépes feladatokat (learning apps), pl angol szó párosítók, betűkereső stb, ezek is hasznosak. Ma elkezdtük a nagybetűket is, de azt áttolták második osztályra inkább, de kedve is van hozzá, és megy is neki. Holnapra hagytunk technika feladatot, majd arról is lesz videónk. Tesiről és táncról is videót kell mindig készíteni, simán elküldöm a tanító néninek, hogy tornázok, vagy táncolok a lányommal, tök jó vágásokat szoktam csinálni, hogy feldobjam a napjukat :D Ebédíg tanulunk, utána nézünk 1 filmet, az a "csendes pihenő", délután kicsit ki tudunk menni bringázni vagy sétálni stb, a házimunkát este csinálom meg, addíg nézhet mesét a tv-n, vagy ha van kedve az okosdobozon laptopon gyakorolhat feladatokat. Már inkább a másodikas feladatokat szokta csinálni elég jó eredményekkel, picit néha segíteni kell neki, utána már megy magától. Fürdés után olvasunk, ő is olvas nekem esti mesét pár oldalt meg én is neki, ha elaludt le tudok menni boltba, bár most már változni fognak a dolgok, mert tegnapelőtt megszületett a kishúga, holnap hozom el a feleségem a babánkkal a kórházból, annyiban fogunk változtatni a tanuláson, hogy nem a nappaliban, hanem a szobájában fogunk tanulni.

Ma volt videócsetelés is az osztállyal, illetve a tanító nénikkel, ebbe véletlenül sikerült bekapcsolódni, heti 1 ilyen alkalom lesz. Jó volt kicsit látni őket, örültek egymásnak.

Dolgoznom most jelenleg nem kell, bezárt a munkahelyem, legalább a lányom így megoldott, hogy itthon legyek vele, majd ha már lecsengett a vírus, fogok újra dolgozni.

2020. márc. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!


ELőször is kitartást mindenkinek, másrészt nagyon fárasztó (Még úgy is, hogy van segítségünk)!


Szerintem mi sem mélyedünk el annyira, de küzdök/küzdünk, talán megragad valami, főleg, hogy a matek alapok nagyon fontosak, (kicsnél 10-es átlépés, nagyobbnál osztás-szorzás) meg a nyelvtan.


Nálunk 3 gyerek van, 1. és 2. osztályos, és egy ovis.


Az ovis "feladatait" megnézem a közösségi oldalon, és pont. Pl. nem vagyok/vagyunk hajlandóak gyurmát főzni. Alkot a nagyok rajz és technika "óráin".

A két "nagy" itthoni oktatása teljesen lefáraszt minket a napi eddigi feladatokban. A férjem home office-ban, én hajnaltól kora délutánig dolgozom (home office van most tesztelés alatt, de 3 gyerek mellett inkább maradok a bejárás mellett).


Mi eltolásban tanulunk, délután van új anyag, és délelőtt gyakorlás, amit maguk is tudnak csinálni (rajz, tk-i és mf-i matek, írás, nyelvtan feladatok). Ha elakadnak a férjem tud segíteni, és ő is tud haladni a munkájával (ő is egész napra elcsúsztatja a munkáját).


Nálam ez az egész úgy kezdődött hogy a gyerekektől kértem magyarázatokat, hogy mit, hogy tanultak (matek, nyelvtan), hogy legalább hasonlóan magyarázzak később.

A 2-osnál elég jól működik a rendszer, egy hétre előre megkapjuk az anyagot, és én osztom be. Van idő bőven a feltöltésre, van lehetőség videochatre (magyarázat, logopédia).

A kicsinél sokkal macerásabb a dolog, és ott a sok "szupi" szülő visszajelzése (feladatkiírás után 2 órával már majd mindenki kész) alapján sokszor érzem, hogy nem jól csináljuk, aztán átlendülök ezen, és folytatjuk a saját tempóban.

(Mondjuk kaptam már fel a vizet, amikor délelőtt közepén elküldött új anyag+leckehalom aznap legyen kész és 20h-ra legyen feltöltve.)

Az elsős két napja közölte - pedig nem gyepáljuk -, hogy szerinte többet kell tanulni, mint a suliban.


Amúgy vannak dolgok amiken már átlendülök, mert nem érdekel/nem tudjuk megoldani.

Nálunk lesarkítva írta erős ajánlásként az egyik tanítónéni, hogy tanulás délelőtt, leckeírás délután. (Ez talán működne egy gyerek mellett, anélkül, hogy dolgoznánk.)


Én konkrétan estére bezuhanok az ágyba, a tanulás és a feladatok feltöltögetése után (jobb ezzel folyamatosan haladni), de így is mindig marad tanulnivaló (hittan, gyakorlás, ének) hétvégére.

Házimunka szintén hétvége.

2020. márc. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy megosztották velem a tapasztalataitokat, gondolataitokat. Mindenkinek meg a zöld kéz, de látom, hogy lepontozták a válaszokat... :(


Kitartást kívánok mindenkinek, kicsinek nagynak egyaránt!

2020. márc. 28. 13:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a rémálmom.

A lányom tanul egyedül, de neki mindig van valami technikai problémája. A tanárok teljesen rugalmatlanok, elvárják, hogy órarendi óra szerint ott üljön mindig. Dolgozat hegyek első héttől kezdve. Időre! Írtunk a szülőcsoportban, hogy fontolják meg a tanárok:

1. Nem az osztályteremben ülnek a gyerekek. Ez egy család. Több gyerek is van. Van ahol a diák másik tesóval lakik egy szobában. Lehet csecsemő is. Tehát zajlik az élet, zaj lehet, több a zavaró tényező. Ez nem a gyerek hibája.

2. Akadozhat a net, az áram, a gyereknek lehetnek technikai problémái. Nem biztos, hogy ahol több gyerek van, mindenkinek jut saját számítógép.

3- A szülő nem áll ott mellette, hogy segítsen, van másik gyerek, munka, háztartás.

4. A dolgozatot megírni egész más, mintha a kezébe kapja a fénymásolt feladatlapot. Le kell másolni, aztán vissza kell gépelni. Tehát ami a tanteremben 45 perc, az itt biztos nem lesz elég rá.

Ennek ellenére ma is kapott a lányom egy matekdogát 9-kor, amikor 10-kor van matekórája, és épp egy másik tanár "óráján ült". Mire észrevette, már lejárt az idő. Írtam a tanárnak, én is olyat kaptam tőle, hogy azóta is itt borogatom magam. Hogy én mit képzelek magamról, hogy mit hergelem a többi szülőt a FB-on, meg akkor mostantól semmi kedvezményt nem ad a gyerekemnek. F.asza. Hozzáteszem semmit nem írtam személyesen róla, inkább csak kértem úgy általánosságban, és nem voltam ezzel egyedül, több szülő is mondta.

A fiam meg alsós. Na, hát azt hagyjuk. Ott még rugalmasabbak a tanárok, viszont ott minimális a segítség, mindent nekem kell vele megcsinálni. Az igaz, hogy nem is valami önálló, de ő meg figyelemzavaros, már az nagy szó, hogy odaül, és megcsinálja.

Szóval szerintem június közepéig én a pszichiátrián kötök ki, az tuti.

2020. márc. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még azt akartam írni, amit a 3-as, hogy nem értem mit sírnak a tanárok. Nekik ez a dolguk, nem hinném, hogy most többet dolgozik, mint egyébként. Kicsit más, az igaz, de könnyebb is. Hiszen nem kell fegyelmezni, nem kell beszélni, nem kell folyton a pofátlan gyerekek miatt megállni az anyaggal. Simán elküldi, amit le akart adni, és kész. Szerintem a lányomnak még túl is tolják, amivel le voltak maradva, most azt is rájuk zúdítják.
2020. márc. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6-os, azt nálunk is mondta a fiam, hogy többet tanulunk, mint a suliban. Konkrétan ott nem tudnak haladni, mert folyton fegyelmezési gondok vannak. Itt meg csináljuk, és kész.
2020. márc. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!