Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nagycsoportos gyerekek anyukái...

Nagycsoportos gyerekek anyukái! Iskolai beiratkozással hogy álltok?

Figyelt kérdés

Kimaradt az oviból 3-4 hónap, nem féltek a sulitól?

Vagy megpróbáljátok oviban tartatni még egy évet?



2020. ápr. 2. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

2,5 hónap marad ki nálunk, mert május végéig van ovi, utána csak ügyelet. Ráadásul ebben a 2,5 hónapban mar a ballagásukra készülnének. Nem tartom vissza emiatt semmiképp. Itthon is készülünk a sulira ahogy eddig. Nem ezen a par hónapon múlik az ő esetében az iskolaérettség.

De ha egy éppen hogy szeptemberre iskolaéretté váló, folyamatos fejlesztést igénylő gyerekről lenne szó, akkor nem tudom, hogy mit csinálnék. Fejlesztések magánúton sincsenek (egyik tesója sérült, 5 terapeutához járunk vele, egy se dolgozik most). Szóval ez nagyon egyéni dolog.

De nem úgy van, hogy már eldőlt, kinek kell menni iskolába és ki maradhat? Szerintem azob már változtatni nem lehet

2020. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Jövőhéten iratom be telefonon az iskolába, ígyis pont 7 éves lesz, mikor kezdi!

Ő is csak májusig járt volna oviba amit egyébként utál, úgyhogy örül, hogy nem kell menni

2020. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Most már szerintem nem foghatod vissza, ha van papírja, hogy megy idén suliba. Ezen már túl vagyunk. Amelyik gyerek érett, annak semmi baja nem lesz 3-4 hónap óvoda nélküli élettől, otthon is tud rajzolni, meg akár feladatlapozni is, ha nagyon akarsz. Amelyik meg éretlen, az úgyis kapott felmentést februárban.

A fiam 6 és fél, szóval neki már mindenképpen mennie kell szeptemberben, próbálunk foglalkozni vele idehaza, de ami érésre szüksége volt, azt nagyjából hozta idáig, nem fog semmi múlni ezen a 3 hónapon igazán.

2020. ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem szeptemberben lesz 3 éves a gyerekem, tehát pont évvesztes.

Még a karantén előtt beszéltem az óvoda vezetővel és azt mondta, hogy sokan vissza akarják tartani a gyereküket, így előfordulhat, hogy nem marad hely. Most lesz a beiratkozás és kicsit aggódom, hogy emiatt a helyzet miatt nem marad hely.

2020. ápr. 2. 13:21
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
De nem tudják már visszatartani a gyereküket, ha nem kaptak róla határozatot, hogy nem iskolaérett, az iskolaérettségi mizéria már lezajlott, akinek nem engedélyezték, az nem maradhat óvodás. Vagy lemaradtam valamiről?
2020. ápr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
Rég túl vagyunk az iskolai beiratkozáson. Még az óvodai szakvéleményt kellett volna bevinni, de kiderült, hogy az mostantól nincs, tehát semmit se kell tennünk az évnyitóig.
2020. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Mi magániskolába megyünk, de a felvételi papírt még nem kaptuk meg. Egyáltalán nem félek az iskolától, mert otthon is gyakorolunk. Én nem szeretném mégegy évet oviban taratani.
2020. ápr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Mi is maganiskolaba irattuk, nekunk mar elozo ev oktobertol volt iskola elokeszito havi 2x1 ora.

Rengeteg foglalkoztato fuzete van a fiamnak, abban gyakorlunk. Sokat rajzol szinez is. De en szerintem fontos a szabad jatek is, szerepjatekozni nagyon szeret legoval.

2020. ápr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Ez egy nagyon jó és fontos kérdés. Mi már nem maradhatunk, aktív fejlesztésre jártunk majd másfél évig, nem dolgoztam még fel hogy vége. :( Nem vszinu hogy szepterig lesz fejlesztés, mi még nem dőlhettunk hátra, nekünk most a végén kellett volna belehúzni. Szóval sejtheted mennyire vagyok nyugodt a helyzet miatt.
2020. ápr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Itthon is feladatozunk, kreatívkodunk, társasozunk, játszunk sokat, ahogy eddig is.


Én inkább a szociális bezárkózástól félek, hogy hónapokig nem lesz gyerektársaság, ez nem fog jót tenni nekik

2020. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!