Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti hogy tudtok és mennyit...

Ti hogy tudtok és mennyit gyakorolni a gyereketekkel, akik első osztályba megy szeptemberben?

Figyelt kérdés
Nekem nehéz eldönteni, hogy mennyit és mit gyakoroljak a kisfiammal. Nem akarom túl terhelni. Az óvoda linkeket küld, (rossz minőségű feladatokat, nyomtatva nem látszik),hogy gyakoroljunk, de mennyiségről szó sincs. Munka mellett nagyon nehéz! Nektek is? Szeretném, hogy jó kedvel menjen majd...
2020. máj. 11. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ezt nem értem, ha még nem is iskolás, akkor mit kellene gyakorolni...?
2020. máj. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
77%
Szerintem csak addig nyúzd vele még kedve van csinálni. Ha erőlteted csak megutálja idő előtt... Játékosan és csak akkor, ha neked is van hozzá türelmed, időd.
2020. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mivel nem járnak nagycsoportba, így elmarad nekik az iskola felkészítés.

Az óvónők, minden héten küldenek egy feladatsort téma szerint, de a 90 % linkből áll, és ott nekünk szülőknek kell válogatni a feladatokból. Kérik,hogy küldjük el, ami készen van.

2020. máj. 11. 12:00
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

És ha nem küldöd, egyest kap?

Ovis még, hagyd a francba...

Mivel fejlesztheted? Rajzoljon, gyurmázzon, legózzon, mozaikozzon, de leginkább rohangáljon, mert szeptembertől a nap első felében úgyis a teremben kell ülnie.

2020. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3%
Évek óta nincs iskolafelkészítés az oviban. Ha járna oviba semmilyen feladatlapot nem csináltatnának vele az óvónők.
2020. máj. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Színezés, rajzolás, gyurmázás - kéz-ujjtorna. Fontos hogy ceruzával csináljon vmit. Nálunk rengeteget legózott, de a ceruzát nem tuddta normálisan fogni.

Torna: Alapvető dolgok- terpesz, talicska, páros lábon ugrálás, nyuszi, béka, gólya, palacsinta gurulás, indiánszökdelés, labdapattogtatás, célbadobás, hintázás, bukfenc...

Memóriajátékok, csoportosítás - járművel, zöldség, gyümölcs, foglalkozások, állatok (vad, házi, házikedvenc, erdei, szafari...)

Mesélés képről, történet sorbarakása (időrend)

Irányok:Alatta, felette,jobbra, balra. (ban,ben,on,...)

Több-kevesebb, dobókocka, bab, csipesz (ruha, szemöldök) segitségével.

Cipőkötés, rendes tisztálkodás.

Zöldséghámozás, ruhák szortírozása, hajtogatása, zoknigurigázás.

Újságból kivágja mit szeretnétek vásárolni, ragassza fel, ha már lehet menni boltba segitsen az ő listája alapján.

Rengeteg festés, gyurmázás, vágás, ragasztás (mi szelektiv szemétből csináljuk-nem járunk ezért papirboltba).

Ha már kitöltött egy-egy füzetes (boltos,színes) feladatlapot szétvágom és lesz belőle kirakós vagy párositós...újabb feladat.

Nem értek egyet azzal hogy hagyjuk békén a gyereket, sajnos az oviban is békén hagyják őket, játszva tanulnak ...aztán beülnek az iskola padban - egyrészt nem birnak 20 percet sem végigülni, másrészt nem voltak a kötelező feladatokhoz hozzászokva. Minden nap, azonos időben legalább 30 percet csináljon feladatokat.

Nálunk a nagyobbik elsős, vele most itthon tanulok, a pici nagycsoportos -így ő azért is odaül mellénk mert unatkozik amig a naggyal tanulunk.

Viszont látom hogy elsőben mivel nyitnak (rajzold le, karikázd be, rakd ki koronggal, meséld el, irányok, csésze-egyenes-ferde-karika vonal rajzolása)

Dalokból az ovis dalok.

Én tavaly nyári szünetben is legalább egy órát (2x30 perc)"tanultam" velük,amit ők természetesen nem tanulásnak gondoltak.

5-15 perces feladatok voltak: festés, gyurmázás, logico, kirakó, füzetes feladatok, szinezés, rajzolás, torna, földgömbözés, állatkereső....stb. Nem erőlködés volt, ha elmaradt valami miatt a napi feladat, hiányolták.

Nem véletlen hogy külföldön már 5 évesen iskolakötelesek, mentálisan, psychesen érettek.

2020. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Mi szineztünk. Volt könyvünk is, amit az oviban kellett megvenni. Vonalakat kellett benne rajzolgatni és szinezés volt benne. Sokat veszedkedtünk a párommal, hogy most mi legyen. Felkészítsük-e komolyabban a sulira vagy ne. Aztán beszélgettem az egyik tanár ismerősömmel és ő mondta, hogy az az ő dolga, hogy megtanítsa olvasni és számolni. Mert ha esetleg úgy megy iskolába, hogy olvas vagy összead stb.. unni fogja azt az anyagot amit ő már tud. Nem tud a többi gyerekkel tanulni és haladni.
2020. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást. Én is ezeket vallom😊

Nem eröltetem, de nem szeret sajnos rajzolni. A memória játékok nagyon mennek neki, legózik is.

Az oviban minden héten volt egy témakör és azt vitték végig. Van (lenne) felkészítés.

Nem tanítom olvadni, de számolni nagyon jól tud. Az érdekli és kérdez, de kb. ennyi. Vonalakat sem nagyon rajzol és sajnos nagyon messze van a széptől. Még nem teljesen érett a sulira, de esélye sem volt maradni az új rendelet miatt. nem tud csöndben maradni..ezt vagy örökölte,mert az én családom nagy dumás, vagy csak "gyerek". Minden esetre nem irigyelem sem a gyerekeket, sem a tanítókat.

A 13:56 kor írt válaszért külön hálás vagyok!

Az idő az amit nem tudtam meghatározni, hogy mennyit érdemes. Ha kínlódik, akkor nyúzzam -e, de szerintem is jó, ha hozzászokik a feladatokhoz.

2020. máj. 13. 13:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem szeret rajzolni, ne erőltesd. A fiam is jól elboldogul már 3 éve a suliban, pedig sem rajzolni, sem színezni, semmi ilyesmit nem csinált az oviban, most is utálja. Olvasni nem tudott, amikor suliba ment, de nagyon ügyesen számolt. Számol. Kitűnő tanuló.


Nálunk még elsőben sem volt elvárás, hogy 30 percet üljön a fenekén. 15-20 perc feladattartás bővel elegendő, ha jól választottál neki tanítót, akkor nem lesz gond.

Harmadikos, neki most sem megy 45 perc végigülése. Nem csinálnak problémát belőle.

2020. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!