Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha a gyerek jó felfogó képessé...

Ha a gyerek jó felfogó képességű, de nincs kedve tanulni, akkor hol lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet az elvesztett motivációt "visszahozni"?
2020. máj. 14. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
A jóképességű gyerekek többsége ilyen. Valahogy belső motivációt kene találni neki. Mennyi idős?
2020. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Olyan témákat kell találni neki, ami érdekli.

Illetve az hogy nem tanul, az azt is jelenti, hogy nincsenek jó jegyei?

Valakinek nincs szüksége tanulásra, hogy eredményesen elvégezze a sulit.

2020. máj. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Mekkora a gyerek? Beszélj az osztályfőnökkel, hátha ő szót ért vele. Nem egyszerű a jelenlegi helyzet, sajnos sok gyerek teljesen kiszakad a való világból...
2020. máj. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egész rendszerben van a hiba. A gyerekek le vannak terhelve. A szülők le vannak terhelve. Nincs idő a gyerekeknek felfogni, amit tanulnak, nincs idő leülepedni, folyamatos számonkérések vannak, te, mint szülő, reggeltől estig húzod az igát, digitális oktatással 3 munkakört látsz el, legszívesebben kirohannál a világból, nekünk magunknak sincs időnk, türelmünk, kitartásunk, akkor mit várunk el a gyerekektől? Nekem se lenne kedvem tanulni a gyerekem helyébe. Nekem sincs kedvem hozzá. Néha fel sem kelnék az ágyból, csak egész nap feküdnék és t..jnék bele mindenbe.
2020. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém pont ilyen. Már halálba unja az egészet. A tankönyvek is elég vacakok szerintem, kb olyan tanulás, mint egy gyári szalagnál, biflázás, monotonitás. Sok a részképességzavaros gyerek nálunk, és a fegyelmezés is problémás, ami mind a tanulás rovására megy.
2020. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Ugye az a pszichológiában az alap, hogy a tanár a rossz, vagy a szülő, ha a gyerek unja a tanulást.

Szerintem meg ez egyszerűen h.ülyeség! Írni, számolni persze, hogy macerás, nehezebb, mint játszani, számítógép vagy tévé előtt ülni. Ezer könyvet olvastam állítólagos alternatív módszerekről, ahol minden gyerek szeret tanulni. De konkrét leírást nem láttam sehol. Pl. szerintem írni nem lehet megtanulni játszva, le kell ülni, és rajzolgatni a betűket. Ez meg unalmas. De hogy gyakorolja be másképp?

Egyszerűen meg kell érteni a gyereknek, hogy ez a dolga, és akkor is csinálja, ha nem tetszik. Ez sem könnyű. Alapvetően ha szereti a tanárt, akkor azért a gyerekek meg szoktak olyat is csinálni, amihez nincs kedvük.

Most itthon elég nehéz, mi is nagyon szenvedünk.

2020. máj. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os anyukam pl úgy tanítja, hogy minden betűből van neki egy nagy. Kartonpapírból, amit letesz a földre. A gyerekeknek végig kell rajta menni. Aztán kapnak egy színezőlapot, ott ki kell színezni. Aztán kivágják papírból. És csak ezek után kezdik konkrétan írni. És vannak gyerekek, akik imádnak a táblára írni. Ők kapnak krétát és írhatnak a táblára is mielőtt a füzetbe írnak. Stb. Interaktív táblán is egy csomó jó dolgot lehet csinálni. Szoval játszanak a betűkkel, és csak utána írják le őket.
2020. máj. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, de leírják utána, és be kell gyakorolni. Ha eltáncolja, az nem elég.

Nekünk elsőben volt egy írásfüzet, előrerajzolt betűkkel, és napi 1 oldal volt a házi feladat, átlag 30 percig tartott, mire megírta. Utáltuk, de nagyon. Pedig Meixner-könyv.

2020. máj. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!