Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tapasztaltok, melyik...

Mit tapasztaltok, melyik márkának vannak a legjobb minőségű írószerei?

Figyelt kérdés

Mindenféle, ceruza, filc, papírok, zsírkréta stb...


Megkaptuk az iskolai listát, de olyan bőségzavar van, jó lenne kicsit tisztában lenni a dolgokkal mielőtt majd beszerezzük a dolgokat.

Az egyik közeli iskolában külön kérik, hogy Süni cuccok legyenek, nekünk csak ceruza van belőle, de tényleg jó, van ami űbereli?


2020. jún. 30. 23:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

első osztályos volt a fiam, nekünk csak a postairon volt nagyon gyorsan fogyó, és a színes ceruzák.

Nekünk a colorino szines ceruzák váltak be.

Kezdtünk egy sünivel, ami kb 2 hétig tartott, felét elvették az osztálytársak, elhagyta, stb.

Aztán gondoltam, veszek egy drága fajtát, (Faber C) hogy az hátha tovább bírja, mindet feliratoztuk a nevével, és bár szépen színezett, nagyon hamar elfogytak a ceruzák.

Utána a colorinokat használtuk- ezek árban jók, és a színükkel is meg voltunk elégedve, tovább bírták, mint a FC. Szóval őszre én már csak ezt veszek.

A többi felszerelés kb mindegy milyen volt- nekünk ez a kettő volt fogyóeszköz, ezekből próbáltunk több márkát.

2020. júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Faber Castell kb a legjobb, de tényleg nagyon drága. Mondjuk pár grafit nem olyan vészes, nekem a fiam állati rondán ír, de ezzel viszonylag tűrhetően tudott, úgyhogy grafitból ezt vettem neki mindig.

Amit még szeret, az a Herlitz és a Maped. Szerintem a Süni sem rossz, vízfestékből a sokadiknak már csak azt szoktam venni, a gyerek sem panaszkodik rá, hogy rossz lenne. Radírból csak a Maped. Biztos van más jó márka is, de erről tudom, hogy jó fajta, puha, nem maszatol, szépen radíroz.

Golyóstollból szoktunk venni 1-2 "szebbet" (Stabilo pl.), de egyébként meg minden évben betárazok 10-20 sima csíkos Signetta tollból, potom pénz, és szépen ír, én is ezekkel szeretek írni (meg töltőtollal, de azt ma már nem sokan használnak, gyerekek között pláne nem, és a rondán író fiamat nem is akartam ezzel kínozni :D )

2020. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Csak jelölöm a kerdest
2020. júl. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Az én lánykám nagyon kis nyomatékkal ír és rajzol, ezért nálunk nem vált be pl. a Lyra sem grafit,sem színes ceruzából, sem postaírónból. Elsőben azzal kezdtünk, a tanító néni is javasolta, és mások is ajánlották. Nagyon halványan látszott.

Grafitceruzából Herlitz, Maped, Faber Castell vált be (Másodikra tavaly kapott 3 db csillogó köves FC ceruzát, voltak kétségeim az első tapasztalatai alapján, hogy meddig lesz meg, de érdekes módon abból egy sem tűnt el/ment tönkre. Mondjuk vigyázott rá, minta szeme fényére. Elsőben még folyton eltűnt a fele készlet a tolltartóból, mert leborult, elgurult, hazavitte a padszomszéd, fogalmam sincs hova lett stb.).

Illetve tényleg meglepően jó a sima Q-connect grafitceruza, otthon sokszor azzal ír, a férjemnek van egy vagonnal egy régebbi írószerrendelésből. Szépen lehet vele írni, és faragni is jól lehet, nem törik. Csak ugye nem szép mintás. :-)

Postairón elsőben rengeteg fogyott, nálunk abból Koh-i-noor (azért is szerettük, mert ebből a vastagnak sem olyan bumszli a hegye) és Milan vált be. Színesből még nem találtunk meg az igazit, eddig a Staedtler és a Milan volt a legjobb. Érdemes esetleg olyat választani, amiből darabra is lehet kapni később, mert bizonyos színek jobban fogynak.

Radírból a Maped, illetve idén találtam a Pátria papírboltban egy Erich Kruse márkájút, szuper.

Vízfesték, gyurma, olajpasztell (nálunk ezt kérik, nem zsírkrétát), tempera - ezekből jók a Sünisek. Bár a digitális oktatás alatt elhasználtunk egy vagon temperát, és a Nebuló tempera nekem jobban tetszett a Süninél. Szebbek a színei.

2020. júl. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
De.
2022. febr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!