Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az iskolákban most hogy...

Az iskolákban most hogy vannak a tantárgyi dicséretek, kitűnő stb.?

Figyelt kérdés

Amikor még én jártam iskolába (elég régen volt), akkor az kapott egy tantárgyból dicséretet, ha csak ötöse volt abban az évben az adott tantárgyból. Kitűnő bizonyítvány akkor volt, ha minden tantárgyból jelest kapott (dicséretekkel vagy anélkül). Jeles bizonyítvány pedig akkor, ha egy vagy két négyes volt benne, a többi ötös.

De most mintha máshogy lenne, mert nem csak 5D-t (dicséretet), hanem 5K-t (kitűnő) is írhatnak a tanárok egy-egy tantárgy mellé. Hogy van ez most?



2020. júl. 10. 00:30
 1/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rájöttem:

5K (kitűnő): ha az adott tárgyból csak ötöst kapott valaki

5D (dicséret): nem feltétlenül csak ötöst kapott az adott tárgyból, hanem kiemelkedő munkáért (pl. szorgalom, versenyen való részvétel) is kaphat valaki dicséretet


Ha nem jól írtam, várom a korrigálást.

2020. júl. 10. 01:01
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnak ígyvan a bizonyítványában: Kitűnő. Tantárgyi dícseretben részesül!

Matekból kapta,nem volt versenyen, semmin, 100%-os volt az összes dolgozata. Tényleg nagyon jó matekból.

Aki pl. sportol valamit vagy zeneiskolába jár, az is kap tesiből, énekből dícséretet.

2020. júl. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az kap dicséretet, akinek csak 5-öse van. Legalábbis eddig így volt. Aztán most 4,7-re is D-t kapott a fiam, bár tény, hogy nagyon lelkiismeretesen, kötelességtudóan MINDENT megcsinált, amit a tanítónéni kiküldött az iskolazár alatt. Még a netes játékokról is visszaküldte az eredményt, szóval tényleg igyekezett.


Más iskolából hallottam már, hogy 4-es, de akár 3-as is lehet dicséretes, ha az a gyerek korábbi tudásához, hozzáállásához képest kiemelkedő teljesítmény. Szerintem ez egy követendő dolog. Hiszen van, akitől egy jó (4) eredmény magasan a maximum elvárt felett van pl magyarból, ha mondjuk a család otthon írástudatlan (van ilyen sajnos).


nálunk kitűnő megjelölés nincs a bizonyítványban. Jeles van, magatartás, szorgalom esetén példás. Maga a teljes bizi lehet kitűnő, ha minden TANULMÁNYI! eredménye jeles a gyereknek, tehát 5,0 a tanulmányi átlaga.

2020. júl. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kitűnő az a tantárgy a bizonyítványban, amiből dicséretet kapott. A Krétában 5D-ként van fent. A többi tárgyból is csak ötöse volt, de oda jeles van a bizonyítványba beírva.


A bizonyítvány az nálunk is így van, a kitűnő a csak ötös, a jeles a legfeljebb 2 négyes.

2020. júl. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A Krétában szoktak 5K-t is adni? Ha igen, miben más, mint az 5D?
2020. júl. 10. 09:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak volt olyan tantárgya, amiből egész évben csak ötöse volt, mégsem kapott belőle dicséretet. (Így is lett 6 dicséretes ötöse). Náluk nem Kréta van, más e-naplot használnak, ott 5D volt beírva, a papír alapú bizonyítványába pedig még külön felsorolták, hogy miből kap dicséretet.

Náluk egyébként csak az 1 négyessel rendelkezőket tekintik jelesnek.

Gimnáziumrol beszélünk egyébként, 11. osztályt végezte.

2020. júl. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5K arra kapott a fiam, hogy csak ötöse volt. Minden dolgozata 95% felett volt. Töri, nyelvtan, irodalomból volt így. Imádja ezeket, becsületesen mindent megcsinál, olvas.

Amin meglepődtem a matek, fizika. Hogy 4.6 és 4.7 rendícséretes ötöst kapott 5D mikor voltam négyesei és egy hármas is.

2020. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Elárulom a titkot: iskolánként változó. A mi alsósaink pl most a karantén időszak miatt nem osztottak dicséretet, ebben egyeztek meg.
2020. júl. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!