Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennétek, ha a ti gyerekei...

Mit tennétek, ha a ti gyerekeitek iskolájában is ilyesmi történne?

Figyelt kérdés

Talán ti is láttátok a pár évvel ezelőtti magyar kisfilmet, a Mindenki-t. Ha mégsem, itt a link: https://www.youtube.com/watch?v=0piiNk_jMrE (érdemes megnézni, kb. 25 perc az egész)

Ti szülőként mit tennétek, ha kiderülne, hogy a ti gyereketekkel is hasonlóan bántak, mint a főszereplő kislánnyal? Szerintetek mi lett volna a legjobb megoldás? Egyet értetek a tanárnő módszerével? Vagy ha nem, akkor ti mit csináltatok volna a helyében?



2020. aug. 12. 12:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Nos a legnagyobb problémám az volt a filmmel, hogy tipikus valóságtól elrugaszkodott "mozi nyál".

A kórusok bizony úgy működnek, hogy az enekel bennük akinek van hangja. A tanárnő teljesen jófej volt, hogy a tehetségtelen diákokat is el akarta vinni egy utazásra ami óriási élmeny lett volna mindenkinek. A film viszont gonosznak állítja be amiért ezt alehetőseget biztosítani akarja.

Kezdjük ott, hogy ének/kórus versenyre a kutya se vinne olyan kölyköt aki nem tud énekelni, már az is nagy szó, hogy megengedte neki a részvételt.


Én örültem volna, ha a gyerekem el tud menni több napos osztálykirándulásra külföldre. Elmagyaráztam volna neki, hogy attól még, hogy most tátikal mert nem szep a hanja, rengeteg más dologban tehetséges pl szépen rajzol és nem lehet mindenki mindig mindenben jó. Elmondtam volna, higy a tanárnéni azért szeretné, hogy tátikáljon, hogy ő és a többi zeneileg nem tehetseges is mehessen a nyeremény útra a kórista gyerekekkel együtt.

2020. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem értek egyet a tanárnővel, viszont, ha a gyermekemnek nem lenne megfelelő adottsága az énekléshez, akkor nem szorgalmaznám azt, hogy kórusban énekeljen. Rengeteg más hobbi, szakkör, sporttevékenység van, amit űzhet, akár iskolai keretek között is. Nálunk általános iskolában mindig meghallgatta az énektanárnő előre a kórusba felvételiző gyerekeket. Szerintem az ilyen viselkedés, amit a filmben ábrázolt tanárnő tanúsít, sokkal megalázóbb és károsabb, mint az, ha a szülővel együtt leülne, s diszkréten megbeszélné vele az elutasítást. De nyilvánvalóan ez egy film, nem hinném, hogy van olyan kórusvezető, aki ilyen megoldáshoz folyamodna (legalábbis remélem).
2020. aug. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Csak egyetérteni tudok azzal, amit az #1 írt.
2020. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
Az első véleményével pedig nagyon ellentétes az enyém. Őszintén, engem már gyerekként is nagyon zavart az, ha valami olyasmiért jutalmaznak, amibe tudtam, hogy nem tettem energiát. Szerintem nem kell hazugságokba kényszeríteni gyerekeket, nem jó nevelési módszer. Szerintem egy ilyen idős gyerekkel, már nagyon sok dolgot meg lehet beszélni.
2020. aug. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%
Azért van a tanár, hogy segítsen az éneklésben és nem azért, hogy elmondja, hogy tátogj, mert f@s vagy, egy gyerek hangja még bőven fejleszthető, csak erre sok tanárok elég alkalmatlan.
2020. aug. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

Fogalmam sincs


Jómagam is tátikáztatott gyerek voltam a kórusban


/ igen, ez megtörtènik/


Kifejezetten szép, cuki kislány voltam.. kellettem az összképhez.


Eredmény.. nem éneklek

Sem magamnak sem a gyerekeimnek

2020. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%
#5 vagyok, ráadásul már az első alkalommal megmondta neki, hogy f@s, pedig első alkalommal még simán meglehet, hogy izgul a gyerek, vagy valami, szóval ja, lehet védeni a tanárt meg minden, de nem, az ilyen nem tanár, csak a nyerés volt a fontos a számára.
2020. aug. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%
#2 Sajnos ez igaz történet alapján van, úgyhogy vannak ilyen tanításra alkalmatlan tanárok, akiknek csak az a fontos, hogy nyerjenek.
2020. aug. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kövezzetek meg, de én is a tanárnő pártján állok. Simán mondhatta volna azt a nem tiszta hangú gyerekeknek, hogy fel sem veszi őket a kórusba, mert nem elég jók. Ő viszont mindenkinek megadta a lehetőséget arra, hogy kórustag legyen. Az énekhang bár valamilyen szinten fejleszthető, alapvetően mégiscsak egy adottság, ami van van valakinek, vagy nincs.


Az pedig a szépen éneklő gyerekekkel szemben nem fair, hogy a hamisabb hangúak lehúzzák az ő teljesítményüket is, ezáltal nem szerepelnek jól a versenyeken. Ha pedig az lett volna, hogy a versenyekre csak a jó hangúakat viszik, a többiek meg csak a próbákon énekelhetnek, az megintcsak nem vezetett volna jóra.


Szerintem a tanárnő szépen elmagyarázta, hogy bár vannak, akik nem énekelnek, de ők is ugyanúgy részei a közösségnek, utazhatnak a versenyekre, ő ezért nem akarja kizárni őket, de azért valamit fel is kell mutatni, ha nyerni akarnak. Egyébként meg a tátikázó gyerekekre nem mondanám, hogy "nem tettek energiát" a szereplésbe, hiszen nekik is ugyanúgy ott kell lennie az összes próbán, meg kiállni a közönség elé.


A film szerintem egy olyan problémára világít rá, amire nem létezik igazán jó megoldás, ezért is szül ennyire szélsőséges véleményeket. A tanárnő viszont igyekezett olyan megoldást választani, ami többé-kevésbé mindenkinek jó. Más dolog, hogy a film emiatt gonosznak állítja be.


Ezért is kérdezem, hogy szerintetek mi lett volna a jó megoldás?

2020. aug. 12. 13:36
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Le lehet pontozni, de ez az igazság, egy tanár nem csinál ilyet, ezzel csak arra tanítja a gyereket, hogy úgy is lehet belőle valaki, hogy közben semmit nem tud. Szánalom a köbön és még valaki egyet is ért vele. Azért örülök, hogy egyesek értik a kommentelők között, hogy mi volt a baj ezzel a "tanárral".
2020. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!