Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hova forduljak ha az osztályfö...

Hova forduljak ha az osztályfönök és az igazgató nem tesz semmit? Összevesztem az szmk-s anyukával aki az osztály pénzt szedi.

Figyelt kérdés

Eddig minden évben egy összegbe fizettembbe ahogy a többi szülö is az osztálypénzt.

Idén jeleztem hogy ezt havonta fogom fizetni csak,mivel nem tudni mikor állnak át digitális oktatásra a gyerekek így értelmetlennek tartom az egész évit kfizetni már most. Havi 3000ft amúgy az osztálypénz. Az szmk-s anyukának nem tetszik,mert így havonta ugrálhat be a bankba befizetni. Mondtam hogy akkor az osztály számlára utalok közvetlenül de ennek a nőnek semmi nem jó. A vita odáig fajult hogy azt mondtam nem fizetek semmit ha vmit vesznek osztályénzböl utolah befizetem a gyerekemre eső költséget ha láttam a számlát. Ki van akadva hogy plussz munkát csinálok neki meg miattam kell többet futkoznia,van vnit olcsóbban tud megvenni számla nélkül,elveszem az idejét a családjától. Szerinte vigyem másik iskolába a gyerekem mert ez egy elit iskola és a gyerekének is elmondta hogy Xy-ék szegények még osztálypénzt se tud fizetni. Az ő gyereke hangadó amugy az osztályban és a barátaival összefogva piszkálják az én gyerekem. Gúnyolják hogy csoró táskában felejtett penészes szendvicsekkel dobálják mivel mi olyan csorók vagyunk hogy biztos kajára se telik.

Jeleztem az anyukának nem kéne belekeverni ebbe a gyerekeket,az osztályfönök nem tesz semmit-gyerekem neki nem panaszkodik,ha látja és hallja közbelép ugyan de legtöbbször nincs ott. Az igazgató és ő is azt mondja felnőttek vagyunk beszéljük meg és háritanak hogy az iskola amúgy sem kérhet hivatalosan osztálypénzt az szmk-s anyuka milyen jó felnhigy már 6. Éve vállalja ezt a plussz feladatot.



2020. szept. 17. 06:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%

Sehova. Hivatalosan nem szedhető osztálypenz.

Amúgy nálunk anno havi kimutatás volt, ahol a bankszamlakivonatrol is készült másolat és eleve oda utalta mindenki a pénzt....

2020. szept. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
98%
Jézusom!Ez Gárdony?Mert ez a proli,újgazdag stílus itt dívik.A tanárok és a szülők részéről is.Persze ez a kívülről mézes -mázas gazdag vagyok,csak addig adható el,amíg ki nem derült,hogy ingyentankönyv /ez pár éve volt/ jár a gazdagéknak,mi meg fizettünk érte.Szóval küld el a francba a pics@t!
2020. szept. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

És akkor mit tegyek? Fizessem be a 30.000ft-t? Tavaly is be lett fizetve marciustol itthon voltak a gyerekek. Most van egy olyan verzió hogy októberbe a felsősök otthon tanulnak csak az alsósok járnak be. De ez se biztos. Napról napra változik hiszen a helyzet.

Mi nem kaptunk kimutatást eddig sose. Év elején közölte azbszmk-s anyuka hogy maradt osztálypénz v hogy nem.

Iskolát nem szeretnék váltatni a gyerekkel ez miatt. 6. Osztályos vannak barátai es a máaik iskola jóval messzebb is van.

2020. szept. 17. 06:32
 4/35 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell befizetni semmit.

Ha van facebook csoportotok, vagy valami más platform, ahol minden tag tud mindenkivel kommunikálni, oda írsz egy üzenetet, hohy havonta fizetsz, átutalással, kéred a számlaszámot hogy hova menjen és érre is csak akkor vagy hajlandó, ha havi kimutatást kapsz arról, mennyi pénz van és mire adjak ki.

Nálunk is volt olyan, ami számla nékül volt: érről mindig jött egy körlevél, hogy x lehetőség van, számlával ennyi, számla nélkül annyi, ki melyik verziót támogatja, szavazással döntünk. De ez is le volt írva a havi elszámolásban. Az utolsó darab ceruza is fel volt mindig tüntetve.

2020. szept. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé lehúzás szaga van a dolognak. Nem kaptok semmiről papírt, nem mindegy hogy fizetsz... Sztem nem ártana annak az anyukának a körmére nézni, mert aki tisztességes annak nem jelentene ez problémát.

Én sem fizetném előre ilyen helyzetben. Mire? Te ezt szépen lebokszolod anyukával a gyereket meg megtanítod, hogyan védje meg magát.

2020. szept. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk is ilyen díszpinty az szmk-s, előre várom a szülőit (még nem volt).

Én is ugyanezt tervezem amúgy. Mi a fenének fizessek előre, ha úgyse járnak?

Tavaly még úgy is sikerült eltapsolniuk az egész összeget, sőt júniusban még kértek be év végi ajándékra, hogy március óta nem jártak. És ez csak ovi. Gyereknapra kaptak az óvónőtől a gyerekek ajándékot, amit velünk fizettetek, csak épp a gyerekem nem volt ügyeletben sem, így meg se kapta.

Elszámolás gyanánt kaptunk egy A4-es lapot olyan tételekkel, hogy XY óvónő kért 15 ezer Forintot, de hogy épp mire??

2020. szept. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
20%
Pedig jobb lenne elvini onnan gyereket mert mostmár hiába fizetnéd be egy összegben az osztálypénzt akkor sem állnának le fiad zaklatásával dobolálásával.
2020. szept. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%

Fel kellene jelenteni a nőt, nekem így bűzlik.

Számlát nem ad, fizess így meg úgy... Na ennek így eléggé utána kéne nézetni.

2020. szept. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
98%

Alsó tagozatban 3-4 osztályban havi 4000 ft ot kellett befizetni akkor meg csak az szmks anyukának. Botrányosan kicsi, gagyi bevonó massza csokis mikulás csomagot kaptak amitva coopban 300ftérz vett az anyuka.

Negyedik végén egy arany karkötőt adtunk a tanító néninek, ő tényleg csodálatos kedves, imádnivaló volt. 30 ezres karkötőt vett az anyuka és több száz ezret lenyúlt.

Ötödiket nem is kezdte velünk, el elvitte a gyereket másik suliba.

2020. szept. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
81%

Hivatalosan nem szedhető osztálypenz


BAromság. Pedagógus nem szedheti.

2020. szept. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!