Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha egy gyereknek a 8 osztályos...

Andi80018 kérdése:

Ha egy gyereknek a 8 osztályos gimnáziumhoz két tantárgyból csak négyese van, azok közül, amik számítanak, van esélye úgy is, hogy felvételt nyer? Érdemes-e jelentkezni úgy is?

Figyelt kérdés

2020. okt. 6. 08:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Ha pont abból a két tantárgyból van négyese, az nem a legjobb, mert ide többnyire kitűnő tanulók jelentkeznek.

VIszont szokott lenni felvételi is, nem? Ha azt jól megírja gondolom még lehet esélye a bekerülésre. Az adott iskolában kérdezzetek rá.

2020. okt. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy csak nyer vele a gyerek, ha megpróbálja. Kicsit stresszes időszak lesz, de megéri. Azt viszont tudnod kell, hogy a felvételin nem az iskolai tananyagot fogják számonkérni. Érdemes felvételi előkészítőre járni, hogy lásson a gyerek olyan típusú feladatokat, amik a felvételin várhatók. Mindenképp hasznos, ha más gondolkodást igénylő feladatokat is megtanul megoldani a gyerek. Ez nyilván plusz teher, te tudod, bírná-e a család. A felvételi vizsga egy stresszes helyzet. Ha amúgy is indul tanulmányi versenyeken a gyerek, akkor nem lesz neki különösen megterhelő. Én anno 6 osztályos gimibe jelentkeztem. Nem volt új a helyzet, ugyanazokkal az arcokkal találkoztam a felvételin, akikkel az előző 6 évben együtt izgultunk helyesírás meg matek meg szavaló versenyen.
2020. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha szuper jó felvételit ír, akkor lehet esélye. Nálunk az idén nem szerveznek előkészítőt, ha nálatok van, akkor érdemes menni. Az elmúlt sok év felvételi feladatai megtalálhatók a neten. Nem a már megtanult anyag a téma, készülni kell kőkeményen. Nálunk 3,5-4szeres szokott lenni a túljelentkezés, a tényleg jók között válogatnak.
2020. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Szeretném kérdezni, hogy miért jó 6, meg 8 osztályos gimibe íratni a gyereket? Komolyan érdekel, nem tudom, mi lehet abban a jó.
2020. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

#4 nem mindenkinek jó. Ezek a sulik versenyistállók. De szó szerint. Kiválogatják a legtehetségesebb, legokosabb, legszorgalmasabb fiatalokat, hogy hozzák az iskolának a versenyeredményeket. Mind tanulmányi téren, mind a sportban, mind a művészetek területén.

A gyereknek ez akkor jó, ha szeret versenyezni. Azoknak a gyerekeknek jó, akikben erős a bizonyítási vágy. A versenyekre való felkészülés plusz tudást ad. Általában a tanári kar nagyon jó tanárokból áll, akik kifejezetten szeretnek tanítani. A gyerekek meg egymást húzzák felfelé, inspirációt ad a másik sikere.

A 8 és 6 évfolyamos gimit működtető iskolák gyakran rendelkeznek nemzetközi kapcsolatokkal, lehetőség nyílik cserediák programokra. Nagy hangsúlyt fektetnek a nyelvoktatásra. 8 vagy 6 évfolyamos gimnáziumból legalább 1, de inkább 2 középfokú nyelvvizsgával kerülnek ki a tanulók. Sőt, a felsőfokú nyelvvizsga is gyakori.

Ezek a sulik általában jó anyagi helyzetben vannak, modern felszereléssel.

2020. okt. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
re4 Nem tanulnak duplán mindent, egyszer de azt rendesen a 8 osztályosban. Pl történelmet, irodalmat alsóban és gimiben. A nyelvoktatás meg kiemelkedő az ilyen sulikban. Nem mind versenyistálló szerintem, de aki bekerül az szeressem és tudjon tanulni.
2020. okt. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Most lett harmadikos a fiam. Ha két jegye négyes is lesz, akkor is megpróbáljuk, fog járni előkészítőbe. Ha nem sikerül, akkor sincs tragédia, nem jár rossz iskolába. Köszönöm a válaszokat! :-)
2020. okt. 6. 13:18
 8/14 A kérdező kommentje:
Csináltunk már egyébként felvételi feladatokat, magyarból és matekból, de ugye akkor még csak a második végén voltunk.
2020. okt. 6. 13:21
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha harmadikos akkor szerintem felesleges ezzel foglalkozni még. Járjon inkább matek szakkör te.
2020. okt. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem sem jó ide iratni a gyereket. Csak akkor ha ő akarja. Ne a szülő döntse el. Én magam ugyan csak 4 éves gimibe jártam, de a legerősebb suli volt a városban. Semmi szabadidőm, semmi magánéletem nem volt, éjjel-nappal tanultam, és így voltam kb. 4-es tanuló. A tanároknak az volt a mottója, hogy:

3: aki tudja mi van a tankönyvben

4: ha úgy tudja, mint a tanár

5: ha jobban tudja, mint a tanár.

Ezt teljesen komolyan is vették. És ha őszinték akarunk lenni, akkor ennek mi is a haszna? Mikor az életben használod a másodfokú egyenleteket meg a kovalens kötést? Viszont nem vettek fel arra az egyetemre, ahova szerettem volna, mert a 4 akkor nem volt elég. (Pedig állítom jobban tudtam a tananyagot, mint egy gyengébb iskolából jövő diák.)

Szóval szerintem kérdezd meg a gyereket, hogy ő mit szeretne, mert csak a nagyon motivált és nagyon szorgalmas gyerekeket érdemes ide beiratni, de még nekik is tönkreteszik a gyermekkorát.

2020. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!