Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kb hanyadik osztályig szubjekt...

Kb hanyadik osztályig szubjektív a gyerekek értékelése, azaz a tanito kedvétöl függö?

Figyelt kérdés

Jelenleg piros pontozàs csillaggyüjtès megy.

Nekem nagyon furcsa hogy gyermekem minden feladatot megcsinal, annyira szereti is(még)a sulit és feladatozásokat, hogy még a hétvégéken is arra kelek, hogy ö az íroasztalànàl körmöl.

Órán aktiv, olyanokat mesél hogy mindig jelentkezik, es nem szólitják fel.


A piros pontokat csillagokra vàltják.


Es olyanokat mesél a kisfiam (önzetlen örömmel), hogy x kislanynak y db csillaga van már, milyen ügyes (5ször annyi mint neki)


Szerintem a pontokat szubjektiven szorjàk. Pl vmelyik gyerek kap arra amire màs nem.


Mondjuk ezt ugy "lenyelem", hogy "alulértékelik" a gyerekem alsoban, mert en nem vagyok "sogor, koma jobarat", de elképzelhetö az hogy felsöben is "pofàra"osztalyoznak es a jövöjèt is egy gyereknek tönkre tudjàk vágni a tanárok?


Tovabbtanulashoz ugy tudom számitanak 7.félévtöl a jegyek, ha nem korábbrol.



#igazsagtalan èrtèkelések iskolaban mekkora károkat okozhat maximum?
2020. okt. 16. 07:13
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

A gyermekemtöl tudom csak azt hogx mi megy bent. Korabban rakerdeztem a tanitoktol erre, magas lorol visszairt hogy az az ö szakmai kompetenciàjuk hogyan értékelnek.


Szerettem volna tudni hogy igazsàgosan e de erre igy nem is vàlaszolt..magyaran csak annyit ahogy ö gondolja ugy ertekel viszlat. Hàt köszi.

2020. okt. 18. 09:55
 32/51 anonim ***** válasza:

Te versengsz.

Az első nem erről szól. Hanem a különböző képességűek összehangolásáról, a motiváció megteremtéséről, a tanulás megszerettetéséről.

Teljesen rendben van, hogy Katika csak a teljes 5-ös feladatra kap, mert neki könnyen ment, Bélu pedig már az 5a-ra is, mert ő abba fektetett ugyanakkora (!) energiát.

A gyerekek ezt még egyáltalán nem tekintik igazságtalannak - addig amíg a szülők bele nem nevelik -, mert látják hogy a társaik eltérő képességűek.

Ugyanerre példa az óvodából: minden gyerek 3 éves korára szépen könnyedén lépcsőzik. Egyedül Eliza nem, aki eleve csak 4 évesen csatlakozott a megkésett mozgásfejlődés miatt. Amikor először ment fel kapaszkodás nélkül, a gyerek bizony megtapsolták és egy sem volt aki azt mondta, hogy minek, amikor ez könnyű...

2020. okt. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:

Nem versengek!

A gyermeki lelkesedest nem szeretném ha kiölnék a gyermekemböl azzal hogy mas 30 csillagot kap a gyerekem semmit es hogy folyamatosan ezt lassa a gyerekem!


Korabban leirtam 10 szer

2020. okt. 18. 10:02
 34/51 A kérdező kommentje:
Tudod hogy hozta haza a tajekoztato füzetèt hogy nincs csillag benne mert nem váltottàk be neki a 20 piros pontot 2 héten at mert a tanito azt mondta nem ér rà?
2020. okt. 18. 10:04
 35/51 anonim ***** válasza:
94%

Meg azt is leírtad, hogy a gyereked nem így fogja fel, csak te parázol ettől.

Előbb várd már meg míg a jajongásod átragad rá, utána rugózz rajta!

Miért nem választottad meg jobban, hogy hova írtatod? Neked egy jó kis poroszos tanerő kellett volna, aki semmit nem tud a pozitív tanító differenciálásról.

2020. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:

Még nem teszi össze ugyan a képet hogy NEKI nem jar csillag csak màsnak es hogy ö rosszabb lenne ugyan, de szerinted mennyi kell ehhez hogy ez kialakuljon benne?

Hany ilyen tanitoi jelzés?

2020. okt. 18. 10:06
 37/51 A kérdező kommentje:
Ezek menet közben derülnek ki a tanitokrol sajnos.
2020. okt. 18. 10:07
 38/51 A kérdező kommentje:
Ez pont hogy negativ differeencialas bocsi
2020. okt. 18. 10:07
 39/51 A kérdező kommentje:
Nekem olyan mintha szépen modszeresen meg akarnà törni a gyermekem.
2020. okt. 18. 10:08
 40/51 A kérdező kommentje:
Kepzeld el a kepet ahogy kiviszi a kicsi a pontjait bevaltani es elküldik..
2020. okt. 18. 10:09
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!