Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kb hanyadik osztályig szubjekt...

Kb hanyadik osztályig szubjektív a gyerekek értékelése, azaz a tanito kedvétöl függö?

Figyelt kérdés

Jelenleg piros pontozàs csillaggyüjtès megy.

Nekem nagyon furcsa hogy gyermekem minden feladatot megcsinal, annyira szereti is(még)a sulit és feladatozásokat, hogy még a hétvégéken is arra kelek, hogy ö az íroasztalànàl körmöl.

Órán aktiv, olyanokat mesél hogy mindig jelentkezik, es nem szólitják fel.


A piros pontokat csillagokra vàltják.


Es olyanokat mesél a kisfiam (önzetlen örömmel), hogy x kislanynak y db csillaga van már, milyen ügyes (5ször annyi mint neki)


Szerintem a pontokat szubjektiven szorjàk. Pl vmelyik gyerek kap arra amire màs nem.


Mondjuk ezt ugy "lenyelem", hogy "alulértékelik" a gyerekem alsoban, mert en nem vagyok "sogor, koma jobarat", de elképzelhetö az hogy felsöben is "pofàra"osztalyoznak es a jövöjèt is egy gyereknek tönkre tudjàk vágni a tanárok?


Tovabbtanulashoz ugy tudom számitanak 7.félévtöl a jegyek, ha nem korábbrol.



#igazsagtalan èrtèkelések iskolaban mekkora károkat okozhat maximum?
2020. okt. 16. 07:13
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Anyuka!


A gyermeked lassan két hónapja jár az iskolába és Te égbekiáltó igazságtalanságról beszélsz. Egy 20+ osztályban sok minden előfordulhat.


Isten mentse meg a pedagógus társadalmat a hozzád hasonló túlvezérelt anyukáktól! Nyugodtan vidd el a gyerekedet másik iskolába, de ilyen szülői hozzáállással csak a gyerekedet fogod tönkretenni és a tanítónéni idegein fogsz majd zongorázni.


Legalább add meg az esélyt a pedagógusnak, hogy objektív értékelést adjon a gyeremekedről! A félévi értesítő után hőböröghetsz a piros pontok miatt (az én Pistikém sokkal okosabb, mint a szomszéd Mariska és mégis kevesebb piros pontja van).

2020. okt. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:

Kedves utolso.

Nem vagyok meggyözödve arrol hogy objektiven èrtékelne a tanito tekintve hogy ezt kb eddig semmi nem támasztja alà de kérdèsemre ö maga sem.

2020. okt. 18. 10:31
 43/51 anonim ***** válasza:

Neked az én gyerekem iskolájába kellett volna íratnod a fiadat, na, itt aki elsőben szuperügyesokoslelkesmotivált volt, mindent azok kaptak. MINDENT. A tanítónéni figyelmét, a jutalmakat, aki kicsit lemaradt, az kimaradt. A mai napig így van, borzalmas érzés ez a "nemzseni" gyerekeknek IS, és a szüleinek IS.


Fogalmad sincs róla, hogy a tanítónénitek mennyire felvilágosult, és ő tanít a lehető legjobban!

Fogalmad sincs róla, hogy az olyan gyerekeknek, akik nem olyan motiváltak, mint a tiéd, és te csak "lézengőknek" hívod, vagy nem is tudom, milyen kifejezést használtál, milyen kemény meló az iskolás lét! Nekik életmentő az a rohadt piros pont, miért nem érted meg??? Őket képtelenséggel felérő egyáltalán motiválni, nekik SZENVEDÉS a tanulás! A tiédnek meg gyerekjáték! Neki az a jutalom, hogy tanulhat! Nekem ilyen gyerekem lett volna, biztos eszembe se jut elégedetlenkedni, szégyelld magad! Ehelyett minden egyes nap kínlódás, már 4. éve, és csak azt hallgatom, hogy Pistike meg Józsika milyen ügyes a kitűnő bizonyítványosztáson. Holott fogalmuk sincs az ő szüleinek, hogy az én fiam matek 2-es eredményébe jóval nagyobb meló van, mint Pistike kitűnő bizijében.


Én meg ezen vagyok felháborodva, hogy aki nem kitűnő, semmilyen dicséretet nem kap. Aki kitűnő, az nem jelenti azt feltétlenül, hogy mennyit dolgozott vele. Tudom magamról, 12 évig voltam minden évben kitűnő, hááát, nem kellett nagyon megerőltetnem magam...

2020. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:

Felsöröl irtam es szelsöségesen direkt jeleztem

Hogy remelem felsöben màr nem az megy hogy egy piros ponthoz is protekcio kell.

2020. okt. 19. 16:02
 45/51 A kérdező kommentje:
Atvitt ertelemben irtam.jelzem, mielött vki okosan leirnà hogy felsöben nem piros pont van
2020. okt. 19. 16:03
 46/51 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ki a kérdező.

Tuti, hogy ő az:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__iskol..

Kérdező, még mindig pszichológushoz kellene fordulnia, óriási problémák vannak a fejedben és egyértelműen túlzól, kétlem, hogy ilyen tökéletes, tanulórobot lenne a gyereked. :)

2020. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

Nem azt irtam amit te.

Nem megy az értelmezés. Ez van.

2020. okt. 20. 06:52
 48/51 anonim ***** válasza:

Végigolvastam mindent. Nekem még mindig az nem világos, hogy miért gondolod jobbnak a gyerekedet a többinél? Nem bántásból kérdezem, tényleg!

Hiszen nem vagy ott, nem láthatod, hogy mi történik. Mi van, ha x gyerek 10 jobb a Tiédnél? A Tiéd megcsinál mindent, oké. És ha a többi is, de még tesznek is hozzá? Ha aktívak, választékosak, több feleletet adnak, gyorsabbak, stb.

Mi alapján sorolod be a gyerekedet egy olyan közegbe, ahol csak egy főt ismersz személyesen?

2020. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
*10-szer jobb... ezt akartam írni.
2020. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Sajnos nem igaz az, hogy elsőben nem lehet tönkretenni a gyereket. Ott lehet csak igazán! A gyerekek általában lelkesen mennek iskolába, tanulni akarnak, és imádják a tanító nénit. Ez a lelkesedés általában már az őszi szünetre a legtöbb gyerekből el szokott múlni. Érdemes lenne önvizsgálatot tartani a tanítóknak, hogy vajon miért.

Sajnos mindenhol vannak olyan tanárok, akik szubjektíven, pofára osztályozzák a gyerekeket. A mi időnkben is voltak. Én elit gimibe jártam, nagyon hajtós volt az osztály, mindenki tanult, nem voltak fegyelmezési problémák. Mégis sok olyan tanár volt, aki valami miatt pikkelt egy gyerekre, soha nem jöttem rá miért. Ilyenek a mai napig vannak.

2020. okt. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!