Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » "Megéri" magániskolába járatni...

"Megéri" magániskolába járatni a gyereket?

Figyelt kérdés

Kérem csak az válaszoljon, aki anyagilag megtehetné, hogy magániskolába iratja a gyerekét.

Elsősorban a Budapest Schoolt nézegetjük, de más alapítványi is szóba jöhet. Tapasztalatokat is szívesen veszek.


2021. jan. 9. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat gondolkoztam rajta, de végül előbb kipróbáljuk az államit, ha nem szereti meg, akkor váltunk alapítványira, ha az sem jön be, akkor vissza az államiba magántanulóként.


Szerintem egyébként első két osztályban nem éri meg egyáltalán, csak harmadiktól, mikor már jelentős mennyiségű tudást képes magába szívni a gyerek. Az állami sulikban is meixnerrel tanítanak nagyrészt. Meg hát gyerekfüggő is, van aki a lazábban jobban mozog, másnak pont a katonásabb közegre van szüksége.

2021. jan. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Én nagyon szemeztem a Montessori iskolákkal, anyagilag megtehetnénk, de először mi is úgy döntöttünk, hogy futunk egy kört az államival. Anyósom tanítónő, igazából belőle kiindulva nem érzem annyira elvetemültnek ezt a lehetőséget sem. A magam (felnőtt) tapasztalataiból kiindulva meg igazából az a lényeg egy iskolánál, hogy a tanárok ne traumatizálják egy életre, és jó legyen a társas közeg, ezek pedig nem feltétlenül teljesülnek magániskolában sem, és nem feltétlenül hiányoznak az államiból sem. Az ovival is így voltunk amúgy, hogy nézegettem nagyon a magánovikat, de aztán úgy voltunk vele, hogy megnézzük előbb, milyen az állami, és nagyonnagyon bejött, egyáltalán nem bántam meg, hogy adtunk neki egy esélyt.
2021. jan. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógusfüggő.

Nem azért, mert nem tehetnénk meg, de sima klik-es iskolában találtunk rá A tanítónénire.

Teljes az összhang, teljes a "szerelem". Sajátjaként kezeli a gyerekeket és a gyerekek is szinte második anyukaként fordulnak felé.

Ez nem pénz- és iskolafüggő.

2021. jan. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Fiaim alapítványi gimnáziumba jártak jó volt .általános iskolába ha jó tanár néni,illetve a tanárok ,normális osztálytársak vannak akkor egy állami suli is tud jó lenni.
2021. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy megy előre időben a gyerek, annál inkább megéri. Alsóban nagyon jó lehet az állami, ha jó a tanító néni (bácsi). Felsőben és középiskolában már megéri a magán, főleg ha nem magyar nyelvű
2021. jan. 10. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!