Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolások, 2-3...

Általános iskolások, 2-3 osztályosok szülei - mennyi leckét kapnak a gyerekeitek egy-egy napra? Mennyire vannak leterhelve? Mennyire mindennapos nálatok a beírás, fenyegetés, lecke ill. felszereléshiányért jár-e egyes?

Figyelt kérdés

Kell-e otthon a napközi után még tanulni? Ha igen, kb mennyit?

Hétvégére adnak-e leckét?


Gyermekem sulijában még a szombati munkanapon is képesek voltak leckét feladni - míg másoktól azt hallom, hogy hétvégére szinte nincs is lecke általában. Tényleg van-e ekkora különbség iskola és iskola között?



2021. jan. 11. 13:54
A kérdező szavazást indított:
Sok lecke van mindennapra
Egy kevés lecke van még suli után
Nem jellemző, hétvégén pláne nincs
18 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

3. osztályos a lányom.

Nálunk a nyugdíjas napközis tanár covidos lett, idén már vissza se megy, én home office-ban vagyok, így a kislány hazajön tanítás után, és mindent itthon tanul.

Nem vészes a mennyiség, bár szerintem a gyerek munkamorálja is sokat fejlődött tavaly óta. Lecke- és felszereléshiányért fekete pont jár, három után pedig egyes, sajnos egyet már sikerült is így összeszednie. Hétvégére is adnak leckét, de nem többet, mint hétköznap.

2021. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Másodikos a fiam, annyi leckét kapnak, hogy simán megcsináják napköziben. Hétvégére nem kapnak leckét.
2021. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

3. osztályos, eddig mióta sulis 3 vagy 4szer hozott haza leckét, az is azért volt mert elbohóckodta a délutáni tanuló időt, de kb 5 percesek voltak.

Felszerelés hiány egyszer volt táncórán, de már kirúgták azóta azokat a tanárokat.

2021. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Harmadikos, szinte sosem hoz haza házit, esetleg ha előbb eljön a napköziből, akkor marad valami. Mondjuk ő általában az elsők között végez (szerintem otthon kétszer annyi ideig tartana :-)), de az osztály többségére sem jellemző, hogy maradna sok házi.

Hétvégére is annyit kapnak, hogy általában pénteken meg is csinálja a napköziben. Téli szünetre is csak szorgalmi volt.

2021. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Másodikos a lányom. Többek között ezért is vittem iskolaotthonos suliba, nem napközisbe. Nincs házi, illetve mindent megcsinálnak az iskolában. Még a verseket is megtanulják bent.

Nem szokott beírást, fenyegetést kapni, de nála biztosan nem is indokolt. Azt nem tudom, hogy a rendetlenkedő gyerekek mit kapnak.

2021. jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Harmadikos a lányom. Ha napköziben marad, akkor nincs semmi lecke, ha hazajön kettőkor, akkor kb 15 percet tölt vele, de szerdán meg pénteken egyáltalán nem adnak fel semmit nekik.

Témazárók előtt van néha, hogy átolvassuk együtt az anyagot, az még plusz 15 perc.

2021. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Ja igen, és felszereléshiányért csak beírás jár a krétában, de ez inkább csak tájékoztatás, semmi retorzió.
2021. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Andi80018 ***** válasza:

Nálunk harmadikban elég kevés a lecke, bár a gyerek nem jár napközibe. Hétvégére nincs házi feladat, és szünetekre sincs.


Viszont nálunk ami érdekesség lehet, hogy környezetből minden órán

számonkérés van, azt tanuljuk heti kétszer-háromszor.

2021. jan. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem is csak sulifüggő, hanem tanárfüggő.

A kicsi nálunk elsős, sok házit kap minden nap, sőt, sokszor a tanár extra vagy szorgalmi feladatokat úgy ad fel, hogy szinte semmi idő nem marad megcsinálni sajnos :-( Pénteken is mindig ad fel házit sajnos hétvégére, pedig olyankor a gyerek már elég fáradt.

A nagy harmadikas, nyilván más osztályfőnökkel, ott kevesebb a házi és hétvégére, szünetre soha nem kapnak!

2021. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
39%

Már negyedikes, de nem túl régi emlék a 2-3. osztály :D

Kaptak mindig leckét, már elsőben is. Ez elvétve annyi, hogy haza kelljen hozni. Inkább csak akkor, ha elszórakozta a délutáni tanulás idejét, vagy ha konkrét tanulnivaló (pl vers vagy környezet) volt.

Semennyire nem volt leterhelve még, amióta iskolába jár.

A felszereléshiányért, ha egy ekkora gyerek kap valamit, akkor azt a szülőnek el kell fogadnia, az az övé, neki jár. Egy ekkora gyerektől még nem elvárható, hogy egyedül pakolja és ellenőrizze is, hogy mindene megvan-e.

Enyém 3.-ban kapott 1x leckéért karót. Nagyon mérges voltam, mert többször szóltam, hogy csinálja meg, de aztán 2-3 nap után én is elfelejtettem. Egész évben azért tepert, hogy ezt kijavítsa, mert tölteléktárgy volt, alig néhány jeggyel. Aztán végül az a tanítónéni elment, és az osztályfőnök meg egyszerűen nem vette bele az átlagba év végén :D

2021. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!