Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolások, 2-3...

Általános iskolások, 2-3 osztályosok szülei - mennyi leckét kapnak a gyerekeitek egy-egy napra? Mennyire vannak leterhelve? Mennyire mindennapos nálatok a beírás, fenyegetés, lecke ill. felszereléshiányért jár-e egyes?

Figyelt kérdés

Kell-e otthon a napközi után még tanulni? Ha igen, kb mennyit?

Hétvégére adnak-e leckét?


Gyermekem sulijában még a szombati munkanapon is képesek voltak leckét feladni - míg másoktól azt hallom, hogy hétvégére szinte nincs is lecke általában. Tényleg van-e ekkora különbség iskola és iskola között?



2021. jan. 11. 13:54
1 2 3
 21/27 Andi80018 ***** válasza:
0%

Sokat kell írnia otthon. Gyakorolni. Mindig kiradírozni, ha nem jó.

Nálunk harmadikban nyelvtanból és angolból osztályozzák a füzetvezetést. Nagy jóindulattal szerintem, négyest kapott.

Viszont én nem örültem, mert rontott az átlagán ezzel. Azóta hétvégente hazahozatom a füzeteket, lefotózom, amiket írt, és kiradírozom az egészet. Nagy szívás neki, viszont érdekes módon, amikor egyik hétvégén hazajött a angol füzet, nagyon szép volt. Hát ő nem akarta, hogy itthon újra kelljen írni az egészet. :-D Na, mondom, látod, mennyivel egyszerűbb a suliban normálisan írni! :-))

2021. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
77%
Gratulálok utolsó, most teszed tönkre a gyereked.
2021. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

A legújabb eszement intézkedés, minden egyes leckehiányért egyes jár. 3.osztály


Állítólag nem volt eredménye a három hiány = 1es osztályzatnak.

Az enyémnek eddig egyszer volt leckehiánya most mégis megint szorongva, félve megy az iskolába.

Máshol is van ilyen nemnormális tanár?

2021. febr. 24. 08:44
 24/27 anonim ***** válasza:
2. osztályos a fiam, sem elsőben sem most nem kapnak sok házit. Annyit kapnak amit napköziben meg is tudnak csinálni. Itthonra elvétve, talán havonta 1 házi marad, hétvégén sincs semmi, max olyan tanulni való mint a szorzótábla stb...
2021. febr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

21:


"Viszont én nem örültem, mert rontott az átlagán ezzel. Azóta hétvégente hazahozatom a füzeteket, lefotózom, amiket írt, és kiradírozom az egészet. "


Az en lanyom meg csak fel eves, de aztak*rva... ez kemeny... altalanosban legjobb baratnom anyja volt ilyen mint te, meg is nyomorodott a baratnom lelkileg folyton rettegett az anyjatol.


Ki nem szarja le milyen az atlaga alsoban? Altalanos iskola also tagozata 😅

2021. febr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Nálunk már a gyerek saját maga se szarja le az átlagát. Ha mindig ötöst kap, hidd el külső nyomás nélkül is sír egy órát egy hármasért. De az semmi..utána fél a következö dolgozattól, hogy vajon az jól fog-e sikerülni.. :-( És ez már nonszensz, hogy még ezen is aggódjon, hogy egyest kap egy leckehiányért..

Ez nem az a világ, mint régen volt.

Én mondjuk pont leszartam ha csúnyán írta a leckét, tud szépen írni ha kell..de 8 óra suli - munka után egy cseppet se érdekelt, hogyan írt. Inkább felháborít, ha délután 16ig ott van egy gyerek, miért van még házi feladata. Kb két szabad órája van a gyereknek vacsoráig és ez szomorú...

2021. febr. 24. 21:11
 27/27 anonim ***** válasza:

25 vagyok


Ez komoly hogy egy alsos gyerek sir mert harmast kapott??? Mi a fene tortenik az iskolakban?

2021. febr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!