Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szorzás,osztás,fejszámolás...

Szorzás,osztás,fejszámolás röpdolgozatot milyen formában értékelik nálatok? Harmadikos gyerekemnél most 10et kérdeznek és 1 hiba 4es, két hiba 3as, három hiba4es, 4 hiba 1es. Ez nem túl szigorú értékelés?

Figyelt kérdés
Ha az egyiknél gondolkoznia kell, simán kihagyja, ami utána következik, mert gyorsan kell leírni a megoldást. Szóval simán kettest ír így, csak mert kicsit lassabb vagy lemaradt. Kell gyakorolni a fejbenszámolást nyilván, de csak van erre gyerekbarátabb mód is. Már utálja a matekot és nagyon izgul előre a dolgozatok miatt.

2021. jan. 29. 09:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Javítás:"három hiba 2-es",


Ha 10-ből hármat kihagy vagy elbénázik már csak kettes a dolgozata.

2021. jan. 29. 09:55
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Én az első osztályon vagyok kicsit kibukva.

Két oldalas írás felmérőt irtak.

Az egészben 2 db ékezet hibája lett és ez miatt már csak 4-es lett. Nekem tökéletesen megfelel ez az osztályzat de így fogják elvenni a gyerekek kedvéta tanulástól.

2021. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
A szorzótáblát takkra rá kell vágni, különben semmit nem fog érteni később, gyakorlatilag az egész matematika arra épül... én elvárom a gyerekeim pedagógusaitól a hasonlóan szigorú számonkérést.
2021. jan. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én nem várom el a pedagógustól a szigorú számonkérést, hogy ezzel elvegye a gyerek kedvét az egésztől és minden nap izguljon a suli miatt, valamint kudarcélményekkel gyarapodjon. Egy nagy csalódás az egész suli és a tanár.

Én azt vártam az alsó tagozattól,márha lehet elvárni bármit - hogy megszeresse a tanulást, az iskolát, a tudásvágy és a sikerélmények legyenek többségben, hogy ne egy görcs legyen a gyerek és sírjon már szombaton, hogy nem akar suliba menni. Kettes hozzászólónak szuper lenne a mi tanárunk, mert mindenért egyessel fegyelmez és minden nap vagy doga vagy felelés van valamiből.

2021. jan. 29. 10:49
 5/13 A kérdező kommentje:
Első hozzászóló nagyon durva, amit írsz. Első osztályban azért még szerencsére nem volt nálunk ilyen szigor. :-( A gyerekekre nem hiszem, hogy ez jó hatással van. Első osztályban még jegyek sem voltak, szöveges értékelést és maximum százalékot láttunk egy-egy felmérőn.
2021. jan. 29. 10:53
 6/13 anonim ***** válasza:

Itt sincs konkrét jegy.

Kiváló, jó, közepes, megfelelt stb.

De miért is kaptam 0 százalékot?

1. vagyok

2021. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

34 éves vagyok



Nàlunk szóban volt


Minden hiba feketepont volt

5 utàn 1-es...

Es igen mindenkit vagy 10 alkalommal kérdeztek

Sajnos a szórzótáblán nem gondolkodni kell, nem számolni.. annyira tudni, mintha bemagolta volna.

Később minden ezen alapszik.

2021. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem csak szorzást kérdeznek tőlük és váltani se egyszerű a műveletek között. A mi időnkben nem volt ez így, az egész biztos, mégis valahogy létezünk. Sőt gazdasági matekból szigorlatoztam, nem kenem vágom a szorzótáblát, de nem is vettem észre, hogy mindennek ez lenne az alapja.


Azt gondoltam lehet ezt emberségesebben. Itt egyes jár azért, ami a főiskolán már 2es volt - 60%. Azért ezt így kicsit erősnek érzem.

2021. jan. 29. 13:07
 9/13 Baluba válasza:
100%

Szerintem a dolgot ketté kell választani. Egyrészt 10x10-ig a szorzótáblát tényleg gondolkodás nélkül kell tudni, álomból fölkeltve is, tetszőlegesen belekérdezve. A nem magabiztos szorzótábla egészen érettségiig gondot fok okozni.

Másrészt valószínűleg nem ez a legjobb és legkonstruktívabb módja a szorzótábla megtanításának, ráadásul az a pedagógus, akinél rettegnek az elsős gyerekek, az nyilvánvalóan rosszul csinál valamit.

2021. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%
3-as, tévedsz, nem fogják megtanulni 2.-ban. Az én fiam kente-vágta a szorzótáblát másodikban, nyári szünetben simán elfelejtette, harmadikban tanulhattuk újra, negyedikben ugyanez. Én is marhaságnak tartom az ilyen típusú osztályozást, csak a tanárt minősíti, nem gyerekközpontú. Aki csak büntet, az elveszi a gyerekek kedvét a további tanulástól.
2021. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!