Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskola 3. osztályban...

Általános iskola 3. osztályban mennyire gyakori, hogy minden leckehiányért egyest kapnak a gyerekek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy megteheti a tanár, na de kíváncsi vagyok máshol is van-e ilyen nemnormális, aki így is tesz? Ezután majd mi jön? Osztályfőnöki intő vagy lelövi őket?

Állítólag pár gyerek miatt történik mindez..eddig 3hiány volt egy egyes, az vajon miért nem elég? Így most az enyém is retteg..eddig 1x volt leckehiánya a három év alatt..mégis szorongva megy az iskolába.



2021. febr. 24. 09:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek sulijában fekete pontok voltak. 5db után kapott egyest.
2021. febr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Itt sosem volt feketepont.

Már másodikban kisegyest osztottak lecke és felszereléshiányért. Állítólag akkor 5 hiány volt egy egyes.


Utána már három hiány egy egyes.


Most meg egy hiány és egyből egy nagy egyes.

2021. febr. 24. 10:07
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Itt mínuszt kapnak, ha nincs házi és 3 mínusz után jár egy 1-es és egy szaktanári figyelmeztetés.
2021. febr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is egyes van ha nincs kész a leckéje. Felszereléshiány miatt is egyes.
2021. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
4%

Anya vagyok, szerintem 5. osztálytól kellene bevezetni, 3 osztályban 3 ilyen, negyedikben 2 ilyenre járjon egyes..


Már nagyobbacskák, az lenne a minimum, hogy szünetben megkérdezi és bepótolja a leckét, ha elfelejtette..

2021. febr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
Normális. Mi a probléma vele? Nem kell szorongani, meg kell csinálni a házi feladatot és nem lesz egyes.
2021. febr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Az a probléma vele, hogy úgy is szorong, hogy eddig 1x jött a 3 év alatt leckehiányról értesítés és így is szorong..Szerinted a szorongással sincs gond?

Továbbá az is gond még, hogy 8-16ig az iskolában vannak és otthon még minimum másfél óra a leckeírás. Talán a bolondja gondolkozhatna..


Az a gond még ezzel, hogy a lecke nem a tudást tükrözi, de az egyesek az átlagot rontják.

Ha a szorgalomba számítana bele, az reálisabb lenne.


Továbbá még az a gond ezzel, hogy egy kitűnő gyerek véletlenül nem old meg egy feladatot és most a 4-5 notórius leckét nem író gyerek miatt kap egyest, ezt még igazságosnak se érzem.


3 osztályban még nagyrészt a szülő felelőssége, ha rendszeresen nincs kész a lecke. És ezért az én gyerekem szorongva megy az iskolába. Érted már mi a gond ezzel?

2021. febr. 24. 11:28
 8/23 A kérdező kommentje:

Egy 8 éves gyerekről beszélünk.. megutálja az iskolát, teljesítménykényszeres lesz, reggel azon izgul, hogy ugye megcsináltunk mindent.. hát ez a gond.

Amúgy valószínű nagyon elit iskolákba jártam (nem), mert még a szakközépiskolában sem művelték ezt velünk.

2021. febr. 24. 11:30
 9/23 A kérdező kommentje:
De feljelentjük a p-ba és akkor meglátjuk kinek lesz ez gond..
2021. febr. 24. 11:30
 10/23 anonim ***** válasza:
40%

Értem mi a gond. Na és te érted? A gyerek kap adott mennyiségű feladatot. Az a dolga, hogy azt megoldja. Nem oldja meg? Nem végezte el a feladatot. Egyértelmű az egyes.


A feljelentjük a p-ba kommenged meg a saját bunkóságodat tükrözi. A tanárral nincs gond.

2021. febr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!