Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Másodikos kisfiúnak milyen...

Másodikos kisfiúnak milyen könyvet vegyek? Háborúk, harcok, történelem érdekli, de olyat szeretnék ami számára érthető.

Figyelt kérdés
2021. ápr. 1. 10:22
 1/10 anonim válasza:
87%
Én mindenképpen valami olyan könyvet választanék ami meseszerű. Például valamilyen magyar mondákhoz vagy görög mítoszokhoz kapcsolódó könyvet. Szerintem ez egy másodikos kisfiút teljesen el tud varázsolni, ha érdekli a téma és elég sok könyv készült ezekben a témákban gyerekeknek.
2021. ápr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Saját olvasásra:


Csodakunyhó sorozat aranyos mese kezdő olvasónak. Két kisgyerek különböző korokba utazik vissza az időben. Dinók, múmiák, ninják, kalózok, lovagok, vadnyugat, stb.


Idődetektívek ugyanez, csak kicsit idősebbeknek (magabiztos, önálló olvasás és szövegértés)


Rrrettentő töri sorozat inkább ismeretterjesztő, de abszolút gyerekeknek.

2021. ápr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Régi mi micsoda könyvek közül lehetne válogatni. Nekem egy lovagos van, ami töri témájú, sokat forgattam gyerekként. Használtkönyves oldalakon lehet találni jókat. Sajnos a mai gyerekkönyv felhozatal elég gyér a 90-es évekhez képest, főleg ami az ismeretterjesztést illeti. 😕
2021. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Az egyszer volt az ember is jó történelmi könyv.
2021. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom, hogy suliban kötelező-e még, de az én kisfiam anno odáig volt a Vukkért. Kötelező volt elolvasni, de annyira szerette, hogy le sem tudta tenni. Egy próbát megér szerintem :)
2021. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha Fekete István és katonás, akkor inkább A koppányi aga testamentuma, de lehet, hogy ehhez még kicsi. Én is a Mi Micsoda sorozatot akartam javasolni
2021. ápr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A Csodakunyhó sorozat tényleg nagyon jó. Másodikosnak ajánlom.
2021. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! A magyar történelemről: Történelmi kalandok a magyarság múltjában, Gyárfás Endre. Ez egy sorozat, van benne csata, cselszövés, de más jellegű történet is. Az én fiaim imádják.
2021. ápr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Magyar mondák, Képes magyar történelem, Katonahőseink.
2021. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100 allomas 100 kaland sorozatban is vannak érdekes témák
2021. ápr. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!