Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egyetértesz azzal, hogy az...

Egyetértesz azzal, hogy az óvoda-és iskolai pedagógusok fizetés nélküli szabadságot kapjanak arra az időszakra-visszamenőlegesen is- amikor nem fogadja az intézmény a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Óvodai nevelés, felügyelet nem folyik.
2021. ápr. 9. 07:43
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
73 szavazat
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
95%
Nem ertem a kerdest. Suliszunetre? Csak mert online oktatas idejen otthonrol tanitanak de valoban nem kell az epuletbe bemenniuk.
2021. ápr. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Óvodai rendkívüli szünetre, iskolában a nyári szünetre
2021. ápr. 9. 07:55
 3/45 anonim ***** válasza:
94%
Van tanár a csalàdomban. Nyári szünetben szabadsàgon van, azt veszi ki amit egész évben nem. Június végéig be kell járjon, július végig, augusztus egy darabig szabadsàg, aztán ismét be kell menjen, míg a gyerekek nem kezdenek, ők tervezik az èvet, intèzik a dolgaikat. Most pedig online tanít, tehát nem értem miért kellene fizetetlent kapjon. Óvodában nálunk ügyelet van, tehát dolgoznak
2021. ápr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
92%

Nem, az fizetett szabadság, ami más munkavállalónak is jár.

Persze a tanároknak több van, viszont csak kötött időben vehetik ki.

Legalább 50 éve így működik ez, semmi indokot nem látok, hogy ezen változtassunk.

2021. ápr. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
97%
Én is úgy tudom h az a két hónap szabi nagyon nem annyi, hanem sokkal kevesebb, lezárják az előző évet, aztán értekezletek az új év miatt. Hozzátéve h mennyi szellemi regeneráció kell kipihenni 20-30gyereket, plusz a dolgozatok javítását otthon csinálják du 5 után.
2021. ápr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Az óvodai ügyelet városonként 6-8 csoportot jelent, ami töredéke a rendes munkamenetben lévőknek, tehàt nagyon sok óvónő otthon van, immáron több mint egy hónapja.

Az iskolai tanévben van őszi, téli, tavaszi szünet, ott nem szabadságon vannak a pedagógusok? Ehhez jön a nyári, összességèben 2 hónap szabi. Nem sok ez egy kicsit?

2021. ápr. 9. 08:07
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
De most te irigykedsz? Mitől lenne jobb neked, ha ők fizetetlent kapnak? Így is annyi ember került rossz helyzetbe, nekik is van családjuk. Ráadásul a pedagógusi pálya nem az a vonzó státuszú, mint régen volt, ami visszafelé kihat a gyerekeinkre is, akiktől elvárjuk, hogy engedelmesek és tisztelettudók legyenek, miközben mi lenézzük őket. Persze nem hiszem, hogy mindenki pedagógusnak való, köztük is vannak elhivatottak meg lusták, de ez összeségében nem jó trend. (Nincs pedagógus a családban, de vannak tanár és óvónő barátnőim.)
2021. ápr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
96%
A nyàriszünet nekik nem két hónap, mondjuk hogy a tavaszival ès őszivel kitesz annyit . Én azt szoktam mondani, hogy aki ezt irigyli menjen tanítani. Biztos jól fog menni, pláne az ügyesbajos, neveletlen gyerekekkel. Mert nem fenèkig tejfel. Örüljünk, hogy még van tanár, van aki megtanítja a gyerekeinket.
2021. ápr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!

kisgyermeknevelő vagyok, bölcsiben dolgozom. igaz, nálunk nincs - nem lehet tavaszi és őszi szünet. 46 nap az alapszabadság. a nyári zárás általában 15 nap nálunk, a téli szünet 5-8 nap szabit igényel, attól függ, hogy jön ki. a szombati munkanapokra is szabadság kell, mivel ügyeletre 5 gyerekért nem nyitja ki az önkormányzat a bölcsit, csak egy csoportnyi gyerekért.

március közepe óta ügyelet van nálunk. váltva dolgozunk, mindig szabin vannak valakik... szóval nem, nem csak úgy otthon vagyunk hónapokra. ezen túl vannak mindig akik takarítanak, fertőtlenítenek, terepet rendeznek, udvart teszik rendbe. ezek azok a kollégák, akik nem szabin és nem is csoportban vannak. egy intézményben nem csak ott van munka, ahol gyerek van. lehet dekorációkat is csinálni, díszíteni, dokumentációt vezetni, pakolni, rendszerezni, fertőtleníteni.. amikre nincs idő, ha bent van az összes gyerek.

idén már kivettem 20 nap szabit... és nem jókedvemben, vagy mert nem akartam menni.. szerintem erről baromira nem tehetnek a dolgozók, és nem csak úgy a levegőben vannak... gondolkozz mielőtt b.romságot állítasz. ja és persze emiatt az ügyeletesdi miatt, nem biztos hogy el tudok menni ide-oda, pl. orvoshoz, hivatalos ügyeket intézni, mert nincs szabadságom.. csak ami a kötött időkre (zárás, téliszünet, szombati munkanap) kell.

2021. ápr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
88%

A tanárok az iskolai szünetben is dolgoznak, az nem szabadság nekik. Annyi fizetett szabi jár nekik, mint bárki másnak, de csak nyáron vehetik ki egyben. A munkájuk nem annyiból áll, hogy bemegyek a terembe-pofázok-kijövök. Ott a rengeteg adminisztráció, tervezés, feladatlap kidolgozása és javítások, iskolán kívüli programok szervezése és még sorolhatnám. Augusztus második felében ők már nagyban dolgoznak, előkészítik a tanévet. Ahogy a ballagás után meg lezárják. Az se egy napos munka.

A pedagógus pedig nem gyerekcsősz, az iskola meg nem gyerekraktár, bár tudom sok hülye szülő ezt hiszi.

2021. ápr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!