Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerettél általános iskolába...

Szerettél általános iskolába járni?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. ápr. 12. 15:26
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
99 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem. A legrosszabb időszak volt az életemben. Kivénhedt, idegbeteg, alkalmatlan tanárok (emiatt elkezdtem tartósan szorongani), neveletlen, durva osztálytársak. Két dolog maradt meg élesen bennem: a tanárok állandó kiabálása, és a büdös osztálytársak szaga.
2021. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Én se szerettem. Osztálytársak durva szekálása miatt.
2021. ápr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerettem. Kivéve azt a másfél évet, mikor ideiglenesen másik suliba jártam, azt utáltam, ott nagyon szemét osztálytársaim és tanáraim voltak.
2021. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
nem szeretem,szekálások,csufolodások,stb.
2021. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem szerettem, idióta, mindenkit cseszegető osztálytársak és alkalmatlan tanárok, akik nem tudtak ez ellen fellépni. A gimi már jó volt.
2021. ápr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Igen. 83-91-ig jártam, nagyon szerettem. A mai napig tartjuk a kapcsolatot tanárokkal, osztálytársakkal. Szüleink is, ha találkoznak, a mai napig megismerik egymást, beszélgetnek.
2021. ápr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Igen, szerettem. Nem az egész osztályt, de a kis klikkünk összetartó volt, mi voltunk a "jók". A tanárok többsége is szimpatikus volt.

A középiskolát utáltam.

2021. ápr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem. 11-14 éves fejjel nem tudtam megfelelően kezelni a helyzetet. Ha a mai fejjel mennék vissza nem lenne gond, de mindig utólag lesz okos az ember. Akkor kifejezetten rosszul éltem meg a különbségeket.

Nincs semmi olyan, ami miatt azt érezném, hogy szívesen újra járnám.

2021. ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Az első 5 osztályt a kis szülőfalum általános iskolájában jártam. Olyan kevés gyerek volt, hogy összevont osztályokkal is 10-en voltunk csak. Imádtam. Nagyon-nagyon figyeltek ránk, tündéri tanárok voltak, igazi természetközeli tanulás, pl volt hogy a matekóra az iskola mellett futó kis patakpart tisztásán lett megtartva. Figyeltek nagyon a személyiségünkre is, most, hogy már ismerem az alternatív iskolákat, azt szoktam mondani, hogy nem volt Waldorf, de erősen hasonlított arra. Azt hiszem, ott tényleg igaz volt a mondás, hogy a gyerek attól tanul legkönnyebben, akit szeret, mert szabadság volt, de nagyon jól haladtunk és mindenkinek jók voltak az eredményei.

Hatodikban elköltöztünk városra. Én itt az iskolát lelketlennek éreztem. Az osztály is kiközösített az első 1 évben, a tanárokat sem szerettem. Utolsó 2 évben elvoltam, mert más osztályokból találtam barátokat, de 8-ban még abból az anyagból éltem, amit falun alsóban tanultunk. Most 29 vagyok, 1 ottani tanár nevére emlékeztem, pedig amúgy minden indokolatlan szir-szart megjegyezek, azt hiszem, ez elég beszédes. Nem gyűlölt helyként maradt meg bennem, hanem szinte kiesett, annyira semmit nem adott az életemhez. Egyedül a délutáni iskola utáni marhulások maradtak meg. Ridegtartás volt, nekem ez nem jön be. (Utána a középiskola nagyon hasonlított a szeretett ált iskolámhoz, csak már "nagyban", azt is rajongva szerettem)

2021. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Ki nem állhattam. Alsóban azért, mert egyedül én kezdtem úgy az iskolát, hogy már tudtam írni-olvasni-számolni, ezért kb. végig unatkoztam az első pár évet. És utána is folyton a problémás, lassabb felfogású diákokhoz alkalmazkodott a tanár. Mivel én ugye unatkoztam végig, beszéltem órán, mást csináltam, stb., ami miatt meg állandóan a magatartásommal volt gond, az ofő is folyton intőket írt be. Felsőben pedig azért, mert mikor 13 lettem és elkezdtem menstruálni, hirtelen nagyon sokat híztam, és a tesitanár teljesen rám szállt, állandóan szívatott, megalázott a többiek előtt. Volt, hogy csak velem csináltatott egy csomó plusz gyakorlatot, miközben a többiek álltak felettem és cikiztek folyatamosan. Amikor meg anyám bement szóvá tenni, természetesen a tanárok összezártak és egymást védték. Szörnyű 8 év volt. De szerencsére után jó gimibe mentem, ahol már teljesen más volt minden.
2021. ápr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!