Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 4,3-4,5 körüli gyereknek...

4,3-4,5 körüli gyereknek milyen továbbtanulási lehetőség lenne az ideális?

Figyelt kérdés
Ahogy nézelődtem, a gimnáziumi hely elég kevés a városban, oda inkább a kitűnő tanuló zsenijelöltek mennek. Utána meg ott vannak a technikumok, ahol viszont nagyon nagy a szórás, akár már kettesekkel felvesznek bárkit. Tehát stresszelni nem kell, hogy bejut-e, de inkább azon aggódom, hogy milyen társaság jön ott össze. Voltunk pályaválasztási tanácsadáson, és sajnos ugyanezeket erősítette meg a nő. Gimihez nem elég jó, szakközéphez túl jó. Magángimit javasoltak. De most komolyan fizetnem kell azért, hogy megfelelő oktatásban részesüljön a gyerekem? Több ismerősöm hasonló képességű gyerekének ugyanezt mondták: Alapítványi suli. Az egyébként van a városban vagy 5, a havi 10.000 Ft-tól a havi 100.000-ig terjed a skála.
2021. máj. 2. 19:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
34%

A lanyom eros realos

Alap volt h matekszakra megy gimibe. Majd utana olvastunk mik a gyetekek velemenye ezekrol a sulikrol.


Megjott a papir h felvettek. 4helyre! Akkor dontott ugy h bocsi de inlabb a Petrik. Az is realos iskola. Es a vegyeszetben sok a szamolas. Imadja a tarsasag nagyon jo.


Ami kimaradt matek OKTV 9.hely az orszagosban. Minden evben ment matek/kemia vetsenyekre.

2021. máj. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
85%
Én is kíváncsi vagyok, meg tudnád mondani hogy melyik város? Akár még konkrét iskolákat is tudna javasolni valaki.
2021. máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Székesfehérvár. Az a baj, hogy a legtöbb gimi átállt a 6 meg a 8 osztályosra, alig van 4 osztályos gimi. Alapítványiból amiket tudok, az a Kodolányi, Lánczos, Tatai, Péter Rózsa (ha ezek még megvannak), Waldorf (azt hiszem felmenő rendszerben mennek, talán már van 9. osztály), Gorsium (de ez művészeti), Aranykéz. Szóval 4-ben egész biztos vagyok, hogy létezik, a többiről hallottam, nem tudom, hogy megvannak-e még.

Kodolányi, meg az Aranykéz úgy tudom megfizethető, a Lánczos az nagyon drága, a művészeti meg ugye nem jöhet szóba. A vegyipar őt is érdekelné, de az sajnos itt nincs. Matekból elég rossz, néha 3, néha 4, de van sni-kódja is belőle. Elég rossz az osztálya most, alig tanul valamit, mert még így is ő a legjobb, szerintem tudna ő ennél többet is. A pályaválasztási tanácsadáson a hölgy egyértelműen azt mondta, hogy neki a gimi túl nehéz lenne, menjen inkább alapítványiba. A matek felvételit elég reménytelennek találom, a magyart meg tudja csinálni jóra, szerintem.

2021. máj. 3. 20:40
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen próbálja meg a gimit, ilyen átlaggal simán felveszik. Ismerőseimet az ELTE Apáczaiba vették fel ilyen átlaggal, ez teljesen jó szint. Jelöljetek meg mást is, ha nem veszik fel gimibe akkor mehet máshova.
2021. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
12%
Budapest? Vonattal 45 perc alatt bent van. De kolit is lehet kérni. Elég sok közepes gimi van.
2021. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Ah, nem engedem Pestre egyedül, kizárt.
2021. máj. 4. 15:01
 17/34 anonim ***** válasza:
40%

Ha a mostani suliban o a legjobb zanulas nelkul akkor az nem egy eros iskola.

Ez utan egy eros gimibe bele fog pusztulni...

Ott teljesiteni kell.

Ott jo ha a 3as atlageg meglesz ...

2021. máj. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem erős iskola. Írtam is, hogy nincs húzóerő, mert nagyon gyengék az osztálytársak. Attól függetlenül nem szeretném, ha egy gyenge technikumban meg elkallódna.
2021. máj. 4. 19:27
 19/34 anonim ***** válasza:
58%

Egy technikum nem gyenge 😂


Gondolkodj el azon h a kozismereti targyak mellet szakmait is tanul. Pont ugyan azt a tananyagot kell megtanulnia. Ugyan azok a kemeneti kovetelmenyek pluszba a szakmai targyak.

A Petrik abszolut nem gynege suli! Sot mondhatnam h wleg eros es sok gimin tultesz eredmenyben. Spec allando szereploi a tanulmanyi versenyeknek es mindig jo helyezeseket ernek el.


Nem mindwn technikum eros ez teny, de legyengezni azert eros tulzas.

2021. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Elvileg a követelmények nem gyengék. Ki is néztünk egyet, de ott dolgozik egy ismerősöm, és azt mondta, hogy nagyon-nagyon gyenge a csapat, bárkit felvesznek. Gyakorlatilag máshol is azt mondták, hogy nincs túljelentkezés, bárki bejut. Olyanokat felvettek ide, akik kettesekkel végeztek. Szóval hiába mond mindenféle szépet az iskola, nem biztos, hogy tudják hozni a szintet. A fiúknak még rosszabb a helyzet, van itt informatikai suli, és nagyon szépeket mondanak a bemutatkozó szövegükben, de az unokatesóm ott tanít, és mondta, hogy drogoznak, meg hetente vannak fegyelmi tárgyalások.
2021. máj. 4. 20:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!