Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan legyek jobb tanár?

Hogyan legyek jobb tanár?

Figyelt kérdés

Mivel fiatal vagyok, gyakran azt veszem észre, hogy úgy kezelem a tanítványaimat, mint egy másik felnőttet, főleg a nagyobbakat (felső), úgy beszélek velük, és csak néha jut eszembe, hogy tanár-diák viszonyban vagyunk. Az èn tanáraim nem ilyenek voltak,minig éreztem az alá-fölé rendelt viszonyt.

Szeretnék jó tanár lenni,de nèha nem tudom, hogyan viszonyuljak a gyerekekhez?



2021. máj. 4. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Kezd magázódással!
2021. máj. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
+d
2021. máj. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Ha majd lesz saját gyereked, jobban megérted őket.

De az igaz, hogy ne bratyizz velük, mert visszaélnek vele. Érezniük kell, hogy te vagy a felettesük.

2021. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha úgy kezeled, mint egy másik felnőttet, az miért is lenne baj? Van olyan osztály, ahol nálam is pl. kölcsönös magázódás (azaz önözés) van a szokásos csendőrpertu, vagy a divatos kölcsönös tegeződés helyett, én nem érzem úgy, hogy ez baj lenne.

De írhatnál valami konkrétabbat, hogy pontosan mi a problémád.

2021. máj. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legyél kedvesebb velük. Beszélgess el velük szünetekben és akár barátkozz is össze velük. Ha magadat föléjük rendeled, majd a szemedbe és a hátad mögött is kibeszélnek. Ha nem szereted őket, soha nem lehetsz sikeres. A kedvesség teszi a tanárt.
2021. máj. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!