Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miről köteles az iskola...

Miről köteles az iskola tájékoztatást adni?

Figyelt kérdés
Gyermekem ballagása felől érdeklődtem az iskolánál,és azt a választ kaptam,hogy mivel az anya kizárólagosan gyakorolja a szülői felügyeletet, számomra nem adhatnak ki információt.Ez meglepett,mert régóta fennálló találkozásaink akadályozása miatt számtalan fórumon olvastam az érintett témákkal kapcsolatban, és én azt észleltem,hogy az iskolának kötelessége bárminemű információt közölni a különélő szülő kérésére mind érdemjegyek mind egyéb kérdés esetén,amennyiben nincs ezt akadályozó korlátozó végzés.Nos nincs ilyen okirat ami ennek akadályát képezhetné,akkor mégis mit tudok tenni?Az anyától nem kaptam választ a kérdésre,gyermekemet pedig nem tudom elérni.
2021. jún. 2. 14:01
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
85%
Én is úgy tudom, kéne kapnod tájékoztatást a gyerekről, mivel nincs korlátozó végzés.
2021. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen nincs.


Picit santit, hogy miert viszonyulnak igy hozzad a tanarok is? Ilyet csak ugy nem szoktak csinalni.

2021. jún. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
88%
De igen, szoktak... főleg ha anyuka szól bent, hogy ne tájékoztassák.
2021. jún. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
A kizárólagos szülői felügyelet pontosan azt jelenti, hogy te nem kaphatsz felvilágosítást, csak az anya. Ezért kizárólagos ugyanis.
2021. jún. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
17%
No, az iskola mit is tart nyilván a gyerekről? Tudja a lakcímét, anyja nevét, és még mit és honnan?
2021. jún. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
40%

Ez valóban furcsa. Elvált vagyok, a volt férjem, vagyis a gyermekem apjának adatait soha nem kérték. Nem tudják azt sem, hogy mi áll a válásos papírjainkon. Sőt azt sem, hogy elváltam. A jelenlegi iskolájában csak azt tudják, hogy házas vagyok, és mindhármunknak más a neve, ebből gondolnak amit akarnak. :)

Nálatok elég belső infókkal rendelkeznek akkor...

2021. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
A jogszabályban ugyn nem szerepel, hogy az iskola kinek köteles tájékoztatást adni a gyermekkel kapcsolatban, de nem öncélúan kell az iskolának a szülő és a törvényes képviselő lakcímét és adatait is nyilvántartani, hanem azért, mert mindkét szülőt köteles tájékoztatni - azonos jogaik vannak, tehát ha az egyiket valamiről tájékoztatja pl. e-mailben, akkor a másikat is köteles. Ez azt is jelenti, hogy a különélő szülő jogosult hozzáférni az e-naplóhoz, tehát köteles az iskola a kódot neki is kiadni. Jogosult továbbá résztvenni a fogadó órákon, szülői értekezleteken és nyílt napokon, ennek megfelelően jogosult ezeken kérdezni és köteles az iskola tájékoztatást adni mindenről, amiről a törvényes képviselőt tájékoztatja.
2021. jún. 2. 14:33
 8/45 A kérdező kommentje:
Ezt most találtam,paragrafusok is futnak alatta,fenti hozzászólás után az jutott eszembe,hogy valószínűleg az anya próbálkozott valamivel az iskolában,különben nem tudnának arról,hogy kizárólagosan neveli gyermekünket.
2021. jún. 2. 14:36
 9/45 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes módon - nálam van a kizárólagos felügyelet - a fiam sulijában az e-napló kódot apukának nem akarták odaadni, mert hogy neki nem lehet hozzáférése. Életemben nem hallottam ekkora baromságot - nem bűnöző, csak nálam van a felügyeleti jog - miért ne láthatná hányas lett a gyerek matekja??
2021. jún. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
92%
Így van, én írtam anyukáról. Ha ő nem szól, hogy előtted zárt ajtók, akkor az iskola nem tud róla és főleg a felügyeleti jogról nem.
2021. jún. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!