Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van arra mód hogy felmérjük...

Van arra mód hogy felmérjük egy ált. iskolai tanuló tudás szintjét?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy felmérni hogy áll, megvan e a minimum tudása, mit kell még fejlesztenie, stb.
2021. szept. 17. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pontosan erre vannak a dolgozatok és az iskolában kapott jegyek. Bizonyos évfolyamokon a kompetencia mérés, egyes iskolákban a belsőmérés.
2021. szept. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, de pont az iskola felől vagyok bizalmatlan, hogy vajon megfelelően adja át a tudást gyermekeknek, nyilván az ő egyéni képességeihez mérten.
2021. szept. 18. 07:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem meg rögtön az ugrott be, hogy esetleg érdemes akkor megíratni vele (ha korban ott van) egy nyolcosztályos vagy hatosztályos gimis felvételi feladatsort, kint van az összes az oktatási hivatal honlapján megoldókulcsokkal.


Kompetenciaalapúak ezek is jórészt és ha jóval 50 pont alatt van benne, akkor talán tényleg elgondolkodtató... mármint a saját évfolyamán belül, tehát ha 4. osztályossal íratsz nyolcosztályost, 6.osztályossal hatosztályost stb. Ha a gyerek 5. osztályos vagy épp hetedikes, akkor meg igen jó eredménnyel kellene megírnia az előző évi felvételiket.

Egy próbát szerintem megér, vesztenivaló nincs, a megoldókulcs objektív és a kapott eredményt az évente közzétett felvételizők eredményeihez is tudod hasonlítani.

2021. szept. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3, köszönöm. Erre már én is gondoltam.


Nekem valahogy kívülről annyira nehéz felmérnem, hogy tényleg abba az intézménybe jár, ami számára a legideálisabb. Néha úgy éreztem, hogy van amit túl lazán, engedékenyen osztályoztak vagy neki túl könnyű volt, de van, amit meg túl nehéznek/soknak érzek. Most lett felsős, de már vagy 2-3 éve gyötröm magam ezekkel a kérdésekkel :)

2021. szept. 28. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!