Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Probléma, ha a szülői beleegye...

Probléma, ha a szülői beleegyező nyilatkozatnál nemet jelölünk meg, hogy a gyerekünket ne tegyék fel Facebookra az iskolai programokon való fotózáskor?

Figyelt kérdés

2021. szept. 22. 11:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
98%
Miért lenne probléma. Éppen erre való az a nyilatkozat, hogy aki nem szeretné annak ne tegyék ki a gyerekét.
2021. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
86%
Milyen probléma?
2021. szept. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%
kinek probléma? :) mi oviban kértük már második éve, óvónők tiszteletben tartják, nem problémáznak rajta
2021. szept. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
93%

Egy pillanatig sem probléma.

Legfeljebb majd itt-ott félreállítják, ha olyan fénykép készül. Hátra állítják vagy a szélére, vagy megkérik, hogy addig menjen arrébb.


Tömegfotózáshoz pedig nem kell senki engedélye.

Ptk 2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]


(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén.

2021. szept. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%
Mi is azt jelöltük meg. Nem probléma. Mi amúgy sem rakjuk fel a gyerekeink képét a netre.
2021. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
72%

Nem azért, mert felrakom, vagy nem rakom fel... de én tökre örültem annak, hogy az elmúlt 4 évben heti rendszerességgel beleláttam a gyerekem hétköznapjaiba. Nem kell, hogy nyilvános legyen egy ilyen fotó. Zárt csoportba kerültek. De olyan jó volt látni, ahogy mondjuk tesiórán boldogan kidobóznak, kosaraznak, ahogy rajzórán festenek, majd már nyakig maszatosan indiánt csinálnak egymásból... vagy ahogy összebújva olvasnak az aula olvasósarkában egy polcon talált új mesekönyvet.

Szomorú lettem volna, ha az én gyerekem szülinapján nem készül fotó az osztályban, ha minden gyerekről kerül fel kép, ahogy a játszótéren játszanak, csak az enyémről nem...


És a tömegjelenetes képeket így sem tudod kiszűrni. Olyan nincs, hogy akkor most a sportnapon vagy kiránduláson fotózzuk az egész sulit, és aztán végigbogarásszuk, hogy Pisti látszik-e valahol, mert az a kép kuka.

2021. szept. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%

6-os: az, hogy készül-e fotó, és hogy publikálásra kerül-e facebook-on nem ugyanaz. Én meg szoktam kapni privát üzenetben, ugyan nem heti rendszerességgel, de alkalmanként, pl. szülinaposat igen. A gyerekem meg semmivel nem érezte magát rosszabbul a játszótéren, mint az, akiről később tettek fel fotót - ez utóbbi inkább a szülőnek szól.


Én úgy vagyok vele, hogy az ott az ő kis magánélete, elmesél róla amit szeretne, a pedagógusban pedig bízom annyira,hogy ha baj van szól. A mi szüleink se kaptak anno fényképes élménybeszámolót minden héten...

2021. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
68%
Majd mindig alrébbtolják a gyereket vagy kiállítják addig a játékból amíg fényképeznek.
2021. szept. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
65%

#7! De ha a kispajtásról készül fotó mondjuk a szülinapján a suliban, amit a szülő megkap és kiposztol, és a te gyereked is rajta van, akkor mit tehetsz? de most komoly vagy tényleg az kell, hogy lökdössék mindig odébb, hogy "Pisti, te nem lehetsz a képen!"?


A kérdés költői, mert nyilván kérheted, hogy szedje le, jelentheted a fb-nak, stb... de most komolyan... az iskola ugyan milyen képet tenne fel? Iskolai ünnepségek, halloween, Márton nap, farsang, advent, karácsony, mikulás... ezek jelentős része a tömegről készült kép, de majd azt nem fotózzuk, ahogy Pisi megkapja a mikulástól az ajándékot. Mondjuk a padtársát sem, nehogy Pisti rajta legyen, vagy addig megkérjük, keljen fel, had lássák Sári örömét, amikor a csomagot bontja... és adventi gyertyagyújtáskor sem fotózzuk Pistit, pedig angyali hangja van, na de ő nem szerepelhet iskolai ünnepségen, mert az már tényleg nyilvánosság számára készülő képek, ahol a gyerekek énekelnek, vagy éppen a mesemondóversenyért járó könyvet veszik át (Pisti nevét csak kiírjuk, de amúgy rá is büszkék vagyunk, csak hát na)..


Értem, hogy van, aki nem akarja kirakatba tenni a gyerekét, de itt nem arról van szó, hogy Pistivel lesz tele a suli fb oldala meg honlapja, hanem arról, hogy mondjuk had ne kelljen kiállítani a focicsapatból, amikor átveszik a nekik járó kupát...


(Vagy Pisti ennyire csúnya gyerek?)

2021. szept. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
58%
Neked nem lesz probléma. A ygerekednek lehet az, amikor minden egyes fényképezésnél félre állítják majd.
2021. szept. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!