Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az normàlis h àlt. màsodikban...

Az normàlis h àlt. màsodikban 92.5 %-os dolgozat csak 4-es?

Figyelt kérdés

Màsodikas a lànyom (àltalànosban) és 92.5 %-os matek dolgozatra csak 4-est kapott. Ez csak szerintem durva?

40 pontos dolgozatból 37-et ért el, tehàt 3 pontot veszített összesen és 4-es. Én emlékszem rosszul h 90 %-nàl szokott lenni a hatàr?

Vagy ez teljesen az adott tanàron múlik hogy hol húzza meg a ponthatàrokat osztàlyzàsnàl?



#matematika #dolgozat #Osztàlyzàs
2021. nov. 28. 15:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
12%
Hát ha ilyenek a feladatok hogy mennyi 20/8 meg számold ki hányan vannak a villamoson ha mindenki leszállt akkor talán ez az osztályzat még magas is.
2021. nov. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
38%

MésodikOs.

Nem durva, a tanár húzza meg a ponthatárokat. Az osztályzat pedig motiváló erővel is bír - lehet úgy gondolja, hogy ebbe most nem fektetett annyi munkát, nem mutatott fel olyan eredményt a lányod, mint amire képes volna.

Kár ezen pörögnöd, egy négyesbe még nem fog belehalni és nem teszi vele tönkre a jövőjét.

2021. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%

Ez engem is meglep. Még nem találkoztam olyan 90% feletti dolgozattal, amire nem adtak volna 5-öst.

Egyébként iskolánként és tantárgyanként is lehetnek eltérő százalékok. 5-ösnél ilyet még nem láttam, de 4-esnél igen. Nálunk az adott iskolán belül volt, hogy egyes tantárgyaknál 70%, 75%, 78% volt a 4-es alsó határa.

2021. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is elég szigorú ez a ponthatár. Dehát ha objektíven akarom nézni, nem a jegyek számítanak, hanem a megszerzett tudás.
2021. nov. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
69%
nem csak benézte a tanár és valójában ötös lenne?
2021. nov. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%

Ugye a gyereket nem stresszeled azzal, hogy erre ötöst kellett volna kapnia?

Amúgy meg nyugodtan megkérdezheted a tanárt, hogy hogyan vannak a százalékok.

De simán el tudom képzelni, hogy ugyan a százalékos és a pont eredmény magas lett, a gyerek valami orbitalis hibát vétett, azért kapott négyest.

2021. nov. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk 95% felett lehet 5-ös. A tanár szabja meg a ponthatárokat
2021. nov. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
95%

Nem érdemes stresszelni, hogy négyes vagy ötös, 37/40 pont mindenképpen azt mutatja, hogy megértette az adott tananyagot és el is sajátította. Szerintem engedjétek el.

Dicsérd meg, hogy ez egy jó eredmény és büszke vagy rá emiatt. Az én szüleim kiskoromban nagyon görcsöltek a jegyeimen. Kitűnő tanuló voltam, néha becsúszott egy-egy hármas, és emlékszem, hogy féltem elmondani otthon. Azt gondolom, hogy ez nagy mértékű hatással volt/van a felnőttkori teljesítménykényszeremre.

Szó mi szó, ügyes lányod van, gratulálok! :)

2021. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

A gyereket nem stresszelem ezzel, a tanàr ponthatàràval van gondom és nem a gyerekkel, mert làtom rajta, hogy jól tudja az anyagot, csak kisebb hibàkat vétett, és nem, nem vétett orbitàlis hibàt a lànyom a dolgozatban, ahogy azt az egyik vàlaszoló feltételezte...

Az egyik szülő szerint 94 vagy 95 %-tól van csak 5-ös nàlunk...

Ezzel együtt úgy gondolom, hogy az, hogy egy 5-ös dolgozatban 40-ből csak 2 pontot szabad veszíteni, túl szigorú hatàr és a gyerekeknek nem túl motivàló.

2021. nov. 28. 16:12
 10/33 anonim ***** válasza:
83%

Jogod van úgy gondolni.

A tanárnak pedig joga van másként gondolni.

Sajnos később is van elég sok olyan helyzet az életben, amikor "40-ből csak 2 pontot szabad veszíteni"...

És akkor sem másodikas, hanem másodikos...

2021. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!