Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kedves szülők, elvinnétek-e a...

Kedves szülők, elvinnétek-e a csemetéket privát hangszer/zeneórákra, amik drágábbak de barátságosabbak, egyénre szabottabbak, mint az állami zeneiskolák?

Figyelt kérdés

Főleg azoktól kérdem, akik anyagilag nem engedhetnek meg mindent maguknak. Egy magánóra 5000ft körül van, a zeneiskola évi tandíja pedig kb. 15-20000 forint.

Ugyan az a különbség, mint az orvosi ellátásban. Az sztk futószalag, a magánorvos pedig megkéri a pénzét, de cserébe emberibb ellátást nyújt. Persze vannak jó állami orvosok/zenetanárok, de ők általában elérhetetlenek, várólisták, területi ellátás, stb. és általában egy idő után úgyis átmennek magánba, mert nem bírják az államit.

Mi a véleményetek erről? Tapasztalatok?

Köszönöm!



2022. jan. 4. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ebben lenne tehetsèges ès èrdekelnè, pròbàlnàm kispòrolni az àràt. Rengeteg mùlik egy jò vagy rossz tanàron, akàr a gyerek kèsőbbi karrierje, önmagàhoz, tanulàshoz, mas emberekhez való viszonyodasa. Ha nem a nyomorba szorulnànk, hanem egy kis plusz odafigyelèssel lenne rà elèg pènz, akkor kifizetnèm a pluszt.
2022. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mojjo ***** válasza:
100%

Abszolút. A zene az egyik legjobb dolog, amit az ember csinálhat - és a zeneiskolák gyakran egy életre megutáltatják ezt a gyerekekkel.

Két dolog fontos viszont:

- A gyerek akarjon zenélni. Azzal nem vagyunk előrébb, ha ugyan jó tanárhoz járhat, de kényszer hatása alatt, ha az én álmaimat valósítja meg, nem a sajátát.

- Nem minden magántanár jó és nem minden zeneiskola/zeneiskolás tanár rossz. Adott esetben a zeneiskolás oktatás lehet jobb és barátságosabb, mint a magántanítás.

+1: Az sem mindegy, hogy zeneiskolában lehet szocializálódni másokkal, illetve együtt játszani másokkal. Ez sem elhanyagolható faktor.


Szóval igen, egyértelműen igen a válasz, de előtte minden tényezőnek utána kellene nézni, a tanárokat és a gyerek igényeit is feltérképezni, és ha mindent egybevéve a magán jobb, akkor mehet.


Mondjuk nem feltétlen én vagyok akiktől választ vársz, heti teszem azt, kétszer 5ezer forint kiadás nem jelentene gondot. Akinek komoly gondot jelentene, annak sokkal nehezebb lehet a kérdés, de alighanem nekik is jobb mondjuk havi 4 jó zeneóra, mint 8 rossz.

2022. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiam jár. Zenesuli 65ezer/félév, az egyik magántanára 5000/óra a másik 10000/óra. Így van heti 3 zeneórája 2 hangszeren. Emellett heti 1-2 próbaterem az 5000/2óra.

De csak tényleg profi tanárhoz viszem.

2022. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az "állami zeneiskola" is személyre szabott, pl. a hangszeres órák egyszemélyesek.

Különbenm ha van affinitása a zenetanuláshoz, akkor úgyis szivesen műveli, az "államiban" is, viszont ha nem érdekli, akkor a magántanár is ablakon kidobott pénz.

2022. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy Ő mennyire halad, nem elsősorban a zeneóra eredménye. Az tulajdonképpen csak egy egyeztetés, iránymutatás, amit otthon, egyedül el kell úgyis sajátítania. Ha a zene az élete, úgyis egész nap zenélni fog otthon, ha nem, akkor majdnem mindegy, hogy hova jár.


A Fiam 3. éve zenél állami zeneiskolában, de ez a zenélésnek csak töredéke, az számít, hogy otthon minden nap több órát játszik még, dalokat szerez, kottáz, stb. Imádja a szolfézst is.


Ha ez a hozzáállás megvan, akkor lehet válogatni zeneórák között persze, de ahogy fent is írták lehet jó és rossz is bármelyik oldalon.

2022. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

4-es mondja jól. Én tanultam zongorázni államiban, tüneményes volt a zongoratanárnőm. És pont mivel állami zeneiskola volt, rendszeresen voltak házi hangversenyek is, amiken vendégek (=a fellépők családtagjai) előtt játszhattunk. Pl. nem tudom, egy magántanár erre milyen lehetőséget tudna biztosítani.


Szóval a kérdésed úgy ahogy van, egy nagy baromság!

2022. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a budapesti zeneiskola kiválóak. Utána kell járni, hogy melyik tanár milyen, melyikkel jön ki jól a gyerek. Cél, hogy profi legyen, és ha szeretne, akkor továbbtanuljon? Akkor olyan tanárt kell választani, aki a legtöbb gyereket ilyen szakmai minőségén tanítja.

Ja, amúgy a magántanár általában zeneiskolában is tanít, és a kiegészítés neki a magánóra. Nem hiszem, hogy minőségbeli különbséget tenne a két óra között.


Én amúgy matekot tanítok, más a csoportos óra, de elhihetitek, hogy ugyanolyan lelkesedéssel és részletességgel magyarázok a csoportnak, mit a magántanítványoknak, akik a suliban nem figyelnek. Ez ilyen, ha fizetsz érte, jobban megbecsülöd, és igyekszel megtanulni.

2022. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Igen, ez is egy jelentős szempont, hogy az állami zeneiskolában folyamatosan van hangverseny, koncert, vizsga (az is közönség előtt nálunk), ezt a helyzetet pedig máshol nem tanulja meg. Ha a magántanár ilyet nem tud, akkor soha nem lesz ehhez szükséges tapasztalata.
2022. jan. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy az állami zeneiskola nem olyan jó?

Nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom. Lányom iskolája mellett van a zeneiskola, és kivétel nélkül az összes tanár jó, sokszor szerveznek fellépéseket (covid időszakban videóra veszik), nyáron még tábor is van. Lányom több osztálytársával együtt jár oda szolfézsre, így még közössége is van, és ott kimondottan ilyen korú gyerekeket oktatnak, tehát van tapasztalatuk is a tanároknak bőven.

Emiatt én nem vinném magántanárhoz az biztos. Hány éves a gyerek? Általános iskolában szerintem még ugyanolyan jó (ha nem jobb) az állami zeneiskola, mint a magán, én itt nem tapasztaltam soha azt az ellentétet, mint pl az egészségügyben, hogy ott magánban jobban figyelnek az "ügyfélre".

Magam is zenei általánosba jártam, és szuper oktatóink voltak, Mo-on a mai napig szerintem rengeteg jó művész van, aki lelkesedéssel végzik a munkájukat.

És igen, ahogy már előttem leírták, a gyerek hozzáállása, kedve a hangszerhez talán még meghatározóbb, mint a tanár személye.

2022. jan. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így erős sarkítás. Én azt gondolom, hogy egy gyerek kezdje el iskolai, állami berkekben és ha látom, hogy van affinitása hozzá, szereti, motivált, akkor természetesen a lehetőségeimhez mérten jobban megtámogatom a célt.
2022. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!