Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Pozitív a covid tesztem,...

Pozitív a covid tesztem, beteg is vagyok, az oltott gyerekeim és a férjem így járhatnak iskolába, dolgozni? Mondjuk ha a gyorstesztjük negatív? Csak nekem fura ez?

Figyelt kérdés
Holnap ha elmennek suliba a lányaim, és eldicsekednek, hogy otthon vagyok coviddal, nem fognak a többiek kiakadni, diszkriminálni a gyerekeimet? Most hívtam a háziorvosomat, és megerősített, hogy oltott családtagok nem minősülnek kontakt személynek. Mellesleg én is három oltás után lettem beteg. Nem tudom, mi lenne a felelősségteljes megoldás...
2022. jan. 17. 16:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
53%
Igen, mehetnek és legyen már annyi eszük, hogy nem kezdenek el erről magyarázni a suliban (amúgy persze baromság az egész járványkezelés).
2022. jan. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
11%
Ha a ház tartasban van, covidos nem. De ha nem szóltok senkinek simán.
2022. jan. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nem is szólás vagy nem szólás, hanem mi lenne itt a korrekt döntés? Mivel oltottak, mehetnek, most mondta a dokim. Ugyanakkor én is oltottan kaptam el, tehát az oltott is elkaphatja, továbbadhatja. Vagy csak nekem érthetetlenek ezek a szabályok?
2022. jan. 17. 17:01
 4/32 anonim ***** válasza:
74%

A mérleg egyik oldala, hogy fertőznek előbb-utóbb (mint ahogy Te is oltottként elkaptad, hiszen az oltás ettől nem véd) és lehet, hogy Jucika nagymamája majd ezért hal meg (szélsőséges esetben).

A másik oldal, hogy pár napot pihiznek otthon.

Tényleg nem tudod, hogy melyik a felelősségteljes döntés?

2022. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
35%
Sógorom főápoló, 3 Pfizer után lett covidos. Ennyit erről. És elég csúnyán fulladt...
2022. jan. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Erre gondolok én is. De nem idióta akkor ez a szabály...?
2022. jan. 17. 17:05
 7/32 A kérdező kommentje:

4. írtam az előzőt.

%: Én nem vagyok nagyon rosszul, nátha, végtagfájdalom - jobb, mint egy influenza. Két Astra és egy Pfizer :(

2022. jan. 17. 17:06
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

A szabályozás rossz. A tünetek megjelenéséig az oltottak mehetnek közösségbe, de jól tudjuk, hogy a tünetek előtt 2 nappal már fertőz a beteg, így a felelős döntés az, hogy otthon marad a szoros kontakt.


Mi január 2-án jártunk úgy, hogy a majdnem 5 évesem lebetegedett, pozitív lett a tesztje, így sem az oltott nővére, sem mi a 3x oltott szülei nem mentünk dolgozni. Én oviban dolgozom, gondolom szülőként nem örültetek volna, ha ott grasszálok, miközben simán fertőzhetek.

2022. jan. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
68%
Soha, sehol nem mondták, hogy az oltástól nem kapod el. Az oltás a súlyos lefolyástól véd meg nagy százalékban (még csak nem is 100%-ban, de nagyobb az esélyed arra, hogy ne legyen baj). Ezért nem kell csodálkozni, hogy elkaptad, ezért nem lesz valószínű nagy bajod és ezért nem érdemes tovább adni másoknak, mert lehet azok közül nem oltott, aki viszont rosszul járhat. Ez sem olyan nagy esély, de nagyobb.
2022. jan. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan úgy vagyok 3 oltással beteg, a férjem 3 oltással dolgozik, mondjuk ő egyedül ül egy gépben , irodába zárt helyre most nem megy. A nagyfiam 2 oltással dolgozik, de őt 3 naponta tesztelik, de a kisebbik fiam 2 oltás szintén beteg, és a 10 éves oltatlan lányom is beteg. Igen a panaszmentes oltott mehet, de én pár napra otthon fognám őket.
2022. jan. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!