Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit kezdenél ezzel, a gyerek...

Mit kezdenél ezzel, a gyerek csak akkor "tudja", ha te is ott vagy?

Figyelt kérdés

Lehet bármi, iskolai anyag, öltözködés, étkezés, a gyerek csak akkor csinálja, ha ott vagy, vagy kényszerítve van. De nem a képesség hiánya a baj, csak ő hivatkozik erre, de máskor meg meg tudja csinálni. Mit lehet kezdeni ilyen "lehetetlen" gyerekkel, aki csak figyelmet akar és közönséget ahhoz, hogy önálló legyen? Nem az a baj, hogy nem kap elég figyelmet, bőven többet is kap, mint kellene. Nem elfogadható az, hogy csak akkor eszik villával, ha ott vagy és nézed, de tudod, hogy pl akkor is eszik villával, ha elfeledkezik magáról, és mesét néz.


Egyszerűen tudom, hogy képes rá, hiszen sokszor látom, de olyan sokszor nem csinálja, és úgy tesz, mintha nem tudná, aztán odamegyek, hogy megnézzem és érdekes, akkor sikerül neki. Már legszívesebben kettéhasítanám a "nem tudomokért", és azért, mert hülyének néz, a képesség hiányára hivatkozik, mikor megvan benne, és amikor kedve van, használja is.


Most egyébként csinálja minden magyarázat nélkül azt, ami eddig "nem ment" neki, és nem most növesztette a képességet, hiszen korábban is ment, tehát eddig is tudta, de kidobtam érte 10 játékát és egy órát üvöltöttem vele, hogy hajlandó legyen csinálni.. Manipulál és felmegy tőle az agyvizem, csak akkor akar csinálni dolgokat, ha ő akarja, és erre hivatkozik, hogy ne kelljen ép azt csinálnia, amit a fejébe vett, hogy aktuálisan épp az rossz. Néha úgy érzem egy kis pszichopata, de tudom, hogy nem az, csak totál kikészít, nem akarok ilyen szülő lenni, de nincsenek módszereim, mert a jutalmazás szrt sem ér az enyémnél megverni meg nem akarom.


Kikészít a nem tudommal, mert tudom, hogy hazudik, csak nem akarja csinálni. Tudom, hogy ő is tudja, hogy tudja, csak kellemetlen neki valami hülye gondolata miatt, és ezért nem akarja.


Képzelj el színezést, festést, cipőfelvételt, villával evést, feladatmegoldást, olvasást, akár csak annyit, hogy nyissa ki a száját nagyra, bármit, amit a gyerek egyébként tud, csak most nem akarja megcsinálni! És ilyen hetente többször van, csak most nagyon kibuktam rá, mert képes volt azt mondani, hogy nem tud olvasni(mikor most olvassa a harry pottert és a 200adik oldalon tart).


MIÉRT csinálja ezt? Hogyan nézhet ilyen hülyének? Miért kell büntetnem azért, hogy csinálja, amit tud?? Teljesen kibuktam rá és szégyellem magam, de olyan, mintha minden ilyen "hatalmi harc" lenne, vagy csak simán kibúvó, mintha én lennék a gonosz hajcsár, aki túl sokat vár el, és ő, a szegény áldozat majd jól átver és megleckéztet engem. Máskor meg egy tünemény, de mikor ilyenek vannak megőrülök, ráadásul konfliktus sem volt előtte, hogy haragudhasson bármiért, mintha direkt generálná, ha x ideig nem volt balhé, majd ő rendez egyet..


2022. jún. 29. 10:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves ?
2022. jún. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk szakemberhez vinném, és magamnak is keresnék egyet, mert nem magától lesz ilyen a gyerek🤷‍♀️
2022. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy játszma a részéről. Ha azt mondja hogy nem tud olvasni, akkor kezeld úgy, mint egy óvodást. Jó, akkor ideje ágyba menni, mert 8 óra van. Ha nem eszik villával, mert nem tud, akkor kezeld úgy, int egy 1,5 évest. De ne mérgesen, vagy büntetésként, hanem mintha csak most jönnél rá, hogy igaza van, te vársz el tőle túl sokat, hiszen ő csak 1;5, e stb éves.
2022. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz irányba ment el a kapcsolatotok. Nekem a hideg futkosott a hátamon, amikor azt írtad, hogy csupán emiatt kidobtad 10 játékát.

Nem hiszek sem a büntetésben, sem a jutalmazásban. Bizalomteli légkör kéne neki, hogy akarja csinálni ő is.


Jóval enyhébben nálunk is létezik ez a jelenség 5 éves lányunknál. Inkább korábban 4 éves kora körül volt ez erősebb. Pl. nem pakolt el maga után, és mikor erre felszólítottuk, közölte, hogy nem tud elpakolni. A feleségem ilyenkor mindig elpakolt helyette, miközben szidta, szemrehányást tett neki. Egyszer én (apa) voltam vele kettesben, és én persze nem pakoltam el helyette. Aztán szépen elpakolt maga után - és utána nagyon-nagyon megdicsértem. Azóta lett szokása, hogy amikor akár kérés nélkül elpakol, szól, hogy nézzük meg, milyen szép rendet csinált. Ilyenkor bármit csinálok, mindig félbe hagyom, odamegyek és megdicsérem. Így lett lassan-lassan egy átlagosan rendet tartó kislány belőle. Nem tökéletes a helyzet, de sokkal előrébb vagyunk, mint egy évvel ezelőtt.


Az biztos, hogy sok-sok türelem és humorérzék kell ezekhez a helyzetekhez. De mindig gondolj arra, hogy a jót kell erősíteni benne, és a dicséret szárnyakat ad egy kisgyereknek, míg a szidás és büntetés csak kedvét szegi ill. dacot szül benne.

2022. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%
Többször írtál már ki kérdést a gyerekedről, mindből süt az utálat felé. Értem én, hogy xar egyedülálló anyának lenni, de ha ennyire nem megy, akkor inkább add örökbe azt a szerencsétlent, melletted csak idegroncs lesz belőle.
2022. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Az enyém 9 éves. Az évek alatt elfogyott a humorérzékem és feladtam a jutalmazást. Amikor hülyének néz, nem olyan, mint mikor egy 4-5 éves teszi(akkoriban ez nem is volt jellemző rá, mióta elvárásaim lettek, azóta van ez olyan 6-7 éves kora óta alakult ki ez a szokása.


Normális "játékos feladatot csinálunk a pakolásból együtt és utána megjutalmazlak, dicsérlek"ből lettem ilyen, mert nem akartak hatni ezek, továbbra is én pakoltam a többet, továbbra is én etettem, vágtam fel a húst pl, mosom a haját, tartom rendben a szobáját, mert nem jött be ez a fajta viselkedés, nem akart pakolni, enni, gyakran még a száját sem kinyitni, hogy megnézzem megmosta e, vagy még csokis.. Úgy továbbra is csinálja, ha úgy kezelem, mint valami idiótát, aki mellett ülni kell és dicsérni minden pillanatban, hogy létezzen, de nem jön az "önállóság" és ha nem kapja meg a figyelmet, játssza a hülyét, hogy ne kelljen csinálnia.


És csodák csodája, utána megcsinálja magától, mikor már bekövetkezett a baj(tehát nem a figyelmeztetésre, amit szintén kapott, hogy csinálja, vagy kidobom a játékot.. nem, 10et kellett kidobnom, hogy megmozduljon, és közben üvöltenem, hogy tudom, hogy tudja, ő meg visszaüvöltött, hogy nem. És csak a legvégén, mikor már túl nagy "vesztesége" volt ahhoz, hogy mégtöbbet elbírjon, akkor viselkedik normálisan. Olyan, mintha tesztelne, hogy meddig megyek el, és rohadtul elegem van belőle, mintha provokálna. De nem élvezheti ezt, nincs ember, aki ezt élvezné, minek kell mégis csinálnia?? Hol a bizalom, ha folyamatosan átvág és kihasznál?

2022. jún. 29. 11:25
 7/23 anonim ***** válasza:
68%
Neked szakember kell.
2022. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%
Fhuu te idióta! Ne csodálkozz, hogy ilyen a gyereked, amikor kajak utálod őt. Gratulálok, menj el pszichológushoz, meg a gyereket is vidd el, hátha elveszik tőled, mert nálad nincs jó helye szerencsétlennek.
2022. jún. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%

Itt elsősorban neked kell szakember, majd ha téged rendbe tettek, akkor kérj segítséget gyereknevelésben.

Borzalmas olvasni, hogy beszélsz a saját gyerekedről. A szomszéd kutyájáról nem beszélnék így. Amíg ilyen idegbeteg vagy és látja rajtad, hogy ki tud borítani, addig marad ez a helyzet. Szedd össze magad és keress fel szakembert , nevelési tanácsadót, mert látszik, hogy ez egyedül nem fog menni.

2022. jún. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Érdekes, másik kérdés alatt nem ezt mondták:)


Nem őt utálom, a viselkedését! A gyereknek van egy szeretnivaló része is, de ez már bántalmazásba megy át, "hatalmi harcokba", amiket ő generál csalással és hazugsággal öncélúan, a saját kénye kedve szerint.


Lehet, hogy te addig fordítod oda a másik orcádat, amíg fel nem reped véresre és megalázkodsz, etetnéd és kiszolgálnád örökké, én nem. És mások sem, nem csak engem csinál ki a viselkedésével, és majd megőrülök, hogy vált a jóindulatú gyerekem a semmiből borzalmas kis lénnyé. Szívesen felvenném, és megmutatnám, kit kell kezelni, vagy átpasszolnám, csináltass te meg vele valamit, ami nekem nem megy. Képzeld, másoknak sem megy, nem csak nekem, csak egyedül én állok bele a konfliktusba, a többiek meg nekem jönnek panaszkodni, hogy csináljak valamit. Néha borzalmas a viselkedése, teljesen megváltozik és nem tudom, mi váltja ki, mikor semmi nem történt.

2022. jún. 29. 13:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!