Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskola felsőben a...

Általános iskola felsőben a tesi tanár (férfi) füzetben jegyzi, hogy ki mikor menstruál. Szülőként hogyan viszonyulnátok ehhez? Kell tenni valamit ilyenkor? Ha igen mit? Ha nem miért nem?

Figyelt kérdés

Igazából én nem szülőként kérdezek, diákként volt ilyen tapasztalatom anno. Tudtommal nem reklamált egy szülő sem, vagy legalábbis nem lett következménye azóta sem, lévén, hogy mostanában kapott valami díjat a kedves volt tanárom... Mielőtt kitiltanak az oldalról, mondván, hogy fiatal vagyok az oldal használatához, leszögezném, hogy idén leszek húsz.


Szóval ahová jártam általánosba, ott az iskolának volt saját uszodája, így nekünk volt két hetente úszásunk. Menstruáció miatt lehetett felmentést kérni úszás alól, illetve sima tesin könnyített tesit. Ezt ő mindig felírta egy füzetbe. Viszont 11-14 közötti korosztályról beszélünk, nyilván nem pontosan jön meg a havi, van, hogy késik, van, hogy siet. És ezen rendszeresen problémázott a kedves tanár, sima tesin nem adta meg a könnyített tesit, úszással nem tudott mit csinálni, mert nyilván az érintett nem vitt felszerelést olyankor. Igazából úszásnál volt mindig az, hogy jobban kiakadt, ha valaki nem akkor kérte a felmentést menzeszre hivatkozva, mint amikorra ő kiszámította, hogy az illetőnek meg fog jönni. Mindig jó hangosan osztály előtt cseszte le az illetőt, hogy hazudik, mert lusta, csak nincs kedve hozzá, stb. Én, mint akkoriban kifejezetten kövér kislány, és a hozzám hasonlóak, durvább megjegyzéseket kaptunk osztály előtt, hog így soha nem fogunk lefogyni, ha így állunk hozzá, meg hogy csak azért nem úszunk, mert szégyeneljük a testünket(szerintem kiskamaszkorban alapvetően érthető, de mind1), mert a többiek csúfolódnak. Igen, a volt tanárunk úgy tett, mintha a mi szégyenünk lenne az, hogy más gúnyol minket, ő pedig ennek teljes tudatában, felnőtt emberként, tanárként, nemhogy nem tesz semmit, hanem még ilyen megalázó jeleneteket rendez osztály előtt, ha az egyik kövér kislány menstruációra hivatkozva kér felmentést úszás alól egy olyan időpontban, ami az ő számítása szerint nem stimmel. Ja és hozzá kell tenni, hogy volt pár fiú az osztályban, akik kb soha nem úsztak, felmentésük se volt soha, na velük a legtöbb esetben nem vitatkozott, hogy miért nem úsznak, ha meg mégis valami isteni csoda folytán szóvá tette, akkor normális hangnemben, és nem megalázóan. Kvázi, ha egy fiú indokolatlanul nem úszott rendszeresen az nem volt baj, de ha egy lány nem akkor menstruált, mint amikorra ő kiszámította, akkor az igen.


Mi a véleményetek? Szülőként mit kezdenétek a helyzettel?


2022. júl. 15. 11:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Nekem erről az a véleményem, hogy ilyennek természetesen nincs helye a tanári pályán.

Szerencsére azért manapság már más szelek fújnak, régen ezek belefértek, meg senki nem mert megszólalni, otthon is csak legyintettek ezekre.

Most már ilyen body shaming és társai nem maradhat szankció nélkül, főleg a rengeteg öngyilkosság miatt sem, amikor az iskolai közeg hajszolja halálba a gyereket. Nyilván ez a legdurvább szélsőség, de rengeteg ilyenről hallani.


Én biztos bemennék, mint szülő, de egyenesen az igazgatóhoz.

2022. júl. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ez a menstruációs dokumentáció sem etikus.

Pár éve a lidlnél is mekkora botrány volt, mikor sárga fejpántot kellett hordanniuk az épp menstruáló dolgozóknak.

2022. júl. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
GDPR óta nincs joga ezt jegyezni szülői hozzájárulás nélkül, de ahhoz biztosan nem járulnék hozzá, hogy emiatt bármiféle retorziót alkalmazzon. Ha valami nem tetszik neki, hívjon be szülőire és majd én beszélek a gyerekkel vagy elviszem orvoshoz, ha szükséges.
2022. júl. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem olyan régi eset egyébként, legalábbis szerintem, szóval nem tudom, hogy a régen alatt mit ért az egyes. 2017-ben végeztem általánosban. Kisváros egyetlen iskolája, nagy tanárhiány, elöregedő tantestület. Nem tudok róla, hogy bármelyik tanáromat is legalább egy ejnye-bejnye szintjén ért volna szankció a megkérdőjelezhető viselkedése miatt.
2022. júl. 15. 11:29
 5/26 anonim ***** válasza:
34%

Mindamellett, hogy szerintem sem OK, nyilván sok volt a visszaélés, és azért kezdte el jegyzetelni...


A mi osztályunkban is voltak olyan lusta, dagadt lányok, akik sokkal gyakrabban "menstruáltak" tornaórán, mint normális....

2022. júl. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

#5 Nálunk tesin, ha nem úszás volt, a kövérek közül például senki nem kérte a menstruáció miatti felmentést. Én személy szerint jártam a délutáni szakkörök közül úszásra is, más tanárhoz, heti szinten, úgy hogy nem volt kötelező, és előnyöm sem származott belőle. Pont ugyanúgy megkaptam a degradáló megjegyzéseket, mint bárki más. Az meg elég érdekes, hogy heti kétszer nem vagyok lusta, nem vagyok szégyenlős önszántamból úszni, de bezzeg két hetente lévő kötelező esetén néha egyen nem úszok kamu indokkal. Legalábbis a volt tesitanárom logikája alapján...

Meg szerintem ha a visszaélésekkel volt a baja, akkor igazán szankcionálhatta volna azokat is normálisan, akik literálisan soha nem úsztak indokolatlanul.

2022. júl. 15. 11:37
 7/26 anonim ***** válasza:
95%
Hatodik osztályban nálunk is volt úszás, de ott nem volt ilyesmi. Ha valaki a tanárnak szólt néhanapján, hogy éppen meg van neki, akkor a tanár nem kezdett el kételkedni benne, mert ezt egy normális ember, normális tanár nem figyeli. Nyilván ha a diák minden tesi órán, úszás órán ezzel a kifogással jön, az nyilván más tészta, de ha most pár hetente ezzel a kifogással jön a diák, akkor most minek kételkedni benne? Pár napig nem fog úszni, nagy dolog. Mondjuk nálunk például nem is volt olyasmi, hogy könnyített tesi annak akinek meg volt, viszont úszásnál a tanár sosem kételkedett abban, amikor valaki emiatt nem akart úszni. Viszont a tanárnak gondolkodnia kéne ilyenkor. Ha valaki minden órán kifogásokkal jön, az fura, és nem is kéne hagyni, viszont ha valaki minden egyes órán részt vesz és aktív, és pár hetente pár alkalommal menstruációra hivatkozva nem tesizik vagy bármi, az szerintem nem akkora tragédia, és nem kéne problémázni rajta.
2022. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Diákként, tanári segítséggel is fel lehet lépni. Ha ott van x osztály x tanulója meg néhány tanár aki tud erről szülő nélkül is simán bepanaszolják az igazgatónak.
2022. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Ennek az úszás kényszerítésnek sincs semmi értelme.

Visszagondolva, én sem szívesen vetkőztem volna fürdőruhára a primitív osztályom előtt...

2022. júl. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ha csak maga a tanár tudna meg talan talán oke. Sok a visszaélés, de egy 12-13 eves lánynak össze vissza jön meg.

Lehet havi 2x lehet 4 havonta 1x...én szólnék érte, ne szamolgassa a lányom menzeszet. Ha nem jönne meg neki hónapokig akkor meg azért szólna vagy mivan?

2022. júl. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!