Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályos szülők, nálatok...

Első osztályos szülők, nálatok ez, hogy van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagy lányom most kezdi az első osztályt. Megkaptuk a listát, és bevallom kicsit el vagyok hülve, hogy a leendő osztályfőnök felsorolta a márkákat " javaslat" gyanánt (ami sokkal inkább kritérium) milyen csomag színesceruzát, festéket, pasztelt stb vegyünk.. Nem a legdrágább, de nem is a legolcsóbb, és nem is az a probléma, hogy nem tudjuk megvenni. De mi a helyzet a másik szülővel, aki nem tudja ezeket a márkákat megvenni a gyereknek?

Szülőin is csak azt sorolta a leendő osztályfőnők ő miből mit szeret használni..

Ti mit gondoltok erről? Egyáltalán nektek előírták milyen márkát vegyetek?



2022. júl. 29. 15:25
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
85%

Külön örültem az iránymutatásnak, hogy milyet érdemes vennem.

Egyáltalán nem a legdrágábbak vannak a listán, pl: ICO süni, pritt, nebuló.

Kár hogy a grafitra külön nem tettek javaslatot, mert a faber castel griptől nem vagyok elájulva, jobbat vennék. Eddig a lyra groove jobbnak tűnik. Balkezes hipotón gyerek, gyenge a nyomatéka, nem mindegy mivel tanul írni.

2022. júl. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is adtak javaslatot, de nem kötelező azt venni. Még ovis korában vettünk pár olcsóbb rajzcuccot maszatolni, aztán már magamtól is megvettem a jobb minőséget, ami tartós, szép színei vannak, lehet jól hegyezni, stb.
2022. júl. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem ismerőseim körében akiknek máshova jár a gyermekük nincs ilyen.

Amit még furcsálok, hogy olyan dolgok mint az óra, a hőmérő a nagy dobókocka ect.. ami az én időmben kellettek nincsenek a listán. Csak a korong és a pálcika.

2022. júl. 29. 20:51
 14/42 anonim ***** válasza:
84%

Óra, hőmérő nekünk sincs a listán.

Nem tudom miért (remélem nem azért mert már nagyon kevés helyen van analóg óra, és a hőmérsékletet is digitális eszközökön nézzük)

2022. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk az önkormányzattól minden kiselsős kap füzetcsomagot. Abban benne van az óra, hőmérő, korong stb.
2022. júl. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
36%

Bár rég volt elsős a lányom, ha nem gond, válaszolok. Nálunk nem volt megkötés, hogy mi milyen legyen. Ismerős viszont 2 is járt így. Egyiknél még az is meg volt adva, hogy milyen tolltartó legyen ( emeletes ,vagy kihajthatós), meg milyen ceruza. A másiknak, másik suliban 2 oldalas a/4-es papírra volt felírva, mi minden kell. Nálunk egy a/4-es oldal félig sem telt meg, de abban már a tisztasági csomag is benne volt a tornafelszereléssel.


Nekünk annyit mondtak, hogy pl a színes papír mindegy, de a gyerekeknek jobban tetszik, ha fényes, élénk papírral dolgozhat (szerintem is), radírból direkt fehéret kértek, ragasztóból pl celux és stift kellett. Gyurmára is azt mondták ,szép a színes, de addig jó, míg nem nyúlnak hozzá :D Utána már egybe fogják gyúrni. Elég a fehér. Na, ennek ellenére a szülők mindkettőt megvette, míg én csak a simát. Majd mikor a gyerek úgy jött haza, hogy csak neki nincs, akkor vettünk egyet. Temperából mindig is a süni 10x16 ml-es jött be, de idén a nebulóra váltunk. ( eddig szinte minden sünis volt).


Ceruzáknál tényleg fontos a minőség. Sokan mondják, hogy a Faber castell nem törik stb, nálunk mégis állandóan faragni kellett, sőt, faragás közben is tört. Nem csak azért fogy gyorsan, mert elfaragják, stb, hanem elcserélik, elhagyják stb. Nálunk ezt leszámítva az FC jött be ( inkább a gyerek kérte), illetve a bic- bár most gondolkodunk a Lyrán, Staedtleren is.

Pálcika, korong, babzsák, meg azt hiszem, tükör sem. Sőt, a technika papírkészlet sem kellett. Csak szabócenti, bár azt sem hiszem, hogy használták..

Óra másodiktól, hőmérő azt hiszem, harmadiktól kellett.

2022. júl. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

Nekünk kell :

1 csomag műszaki rajzlap.

1 csomag félfamentes lap

1 csomag famentes lap - ami vicc mert a műszaki eleve famentes.. 🙄

2 fotókarton

2 csomag írólap

2 csomag origami színes lap

Újság papír

Színes magazin


Persze most csak a lapokat írtam.


Nem értem egy első osztályos gyerek aki nem művészeti iskolába megy, minek kell ennyi féle lap, amikor nem is nagyon használják ismerős elmondása szerint..

2022. júl. 30. 08:07
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

A famentes és a műszaki nem ugyanaz. Emlekeim szerint ezek a csomagok 10db-osak, tehát 30db lapot veszel az elsősnek egy tanévre. Ennek a felét tudja majd használni, vagy kevesebbet, mert bele kezd majd valamibe, meggondolja magát es új lap kell. De egyik se egy egetrengeto összeg.

Ennél nagyobb baromság a papírpénz, a kivágott betű, a korongok, dobokocka meg a többi, amiket konkrétan nálunk elo se vettek, de nem is hallottam még soha senkitől, hogy bárki használta volna ezeket

2022. júl. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

20 db kell mindegyikből



Félre értetted. A kettő lap nem ugyan az, de mind a kettő fa mentes.

2022. júl. 30. 08:59
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is sok kell ezekből

Baratnőm lánya is oda jár, ő azt mondta rengeteget kreatívkodnak. Ami meg nem fogy el, jó lesz kövi évre....

Egyszerre soknak tűnik, de ahogy előttem is írják, a gyerekek 3 vonslat húznak rá, ráj9nnek h nem is úgy akarják, veszik elő a kövi lapot

2022. júl. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!