Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért baj, hogyha akarom,...

Miért baj, hogyha akarom, hogy a fiam megtanuljon kínaiul?

Figyelt kérdés
Fiam 5 éves. Jövőre a kínai-magyar kéttannyelvűbe szertném íratni. Egyesek szerint csak feleslegesen kínzom... Szerintem meg csak neki lesz jó, ha ilyen nyelvet nyelvet korán elkezd tanulni. És csak haszna lesz belőle később. Érdekli egyébként a kínai nyelv és kúltura, szoktunk kínai helyekre járni. De emellett az oviban is most megteszünk mindent, mert nagy a verseny, hogy bekerülhessünk oda...

2022. aug. 26. 18:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nem baj. Egyébként én német oviba jártam, majd oroszt tanultam általánosban. Ehhez képest felnőttként angolul, olaszul, és spanyolul beszélek. Tehát lehet, hogy hasznos lesz neki, de lehet, hogy teljesen másfelé viszi az élet.
2022. aug. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
11%
Az apja kínai?
2022. aug. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%
Nem baj. Csak az apja véleménye kell, hogy befolyásoljon, másra ez nem tartozik.
2022. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
Ha nincs kínai érdekeltségetek, akkor szerintem első idegennyelvnek nem ezt kellene tanulnia.
2022. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
98%
Nem hiszem, hogy ártana, de én inkább az angol felé terelném először.
2022. aug. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
50%
Az szerintem nem gond, ha először nehezebb nyelvet tanul. Én negyedik nyelvként tanultam meg az angolt, 38 évesen, és felsőfokon beszélem. Egyszerűen az angol ott van mindenhol, és sokkal több lehetőség van megtanulni, használni, bármilyen életkorban.
2022. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nincs gond vele, de azt hittem, a magyar-kínai kéttannyelvűbe olyan gyerekek járnak, akik addigra már beszélik mindkét nyelvet, és egyiket se idegennyelvként tanulják, hanem azon a nyelven tanulnak x tantárgyat.
2022. aug. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
53%

Ha van erre lehetőség, akkor tök jó. Pláne, hogy érdekli is. Szerintem praktikus nehezebb nyelvvel kezdeni.

Ha befolyásolhatnám a szüleimet utólag, akkor biztos lebeszélném arról, hogy az angol legyen az első idegennyelv, amit tanulok.

Az angol nyelv annyira körülveszi ma az embert, hogy akkor is tanulja valamennyire, ha nem célja, mert szinte minden tartalom elérhető angolul. Már csak a feliratos sorozatokból is sokat tanul. A nyelvtan az átlag beszélői szinten könnyen elsajátítható, a szókincs szorgalom kérdése.

Gimiben azoknak az osztálytársaimnak lett meg a két nyelvvizsga, akik nem angollal kezdtek. Többségnek magánóra nélkül. Holott a második idegennyelves angolos csoportnak gyenge tanáraik voltak és senki nem járt magántanarhoz angolból. Ők négy évig tanultak angolt a suliba, én meg harmadiktól egészen 12. végéig, ugyanaz a szint angolból, csak ők beszélnek mellette németül is, én meg 4 év iskolai német után nem.

2022. aug. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Én vagyok az apa és a gyerek anyja is szeretné. Nem kell tudnia kínaiul, ott tanulja majd meg. Elsőtől kezdik, kezdő szinten.
2022. aug. 26. 20:34
 10/34 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként ott is tanulnak angolt természetesen, negyediktől.
2022. aug. 26. 20:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!