Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyenek a tanárok gyermeke(i)...

Milyenek a tanárok gyermeke(i)tek iskolájában?

Figyelt kérdés

Ti milyennek látjátok őket?


Pl feszültek? Flegmák? Tele vannak életkedvvel? Ragyognak? Gondterheltek? Már elegük van?


Stb. Bármi, amilyennek látjátok őket.


2022. okt. 14. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

A lányom most 9.-es, a mostani tanárait még nem nagyon ismerem.

Általános iskolában elég fásultnak láttam őket, bár ennek ellenére azt hiszem elég jól dolgoztak, a lehetőségekhez képest. Úgy értem, hogy bementek órára, leadták az anyagot, nem az volt, hogy csak úgy beszélgettek valamiről, hogy teljen az idő, mert ennyi pénzért nem dolgozunk. Őszintén most egy tanára van, és az sajnos pont a matektanár, akin ezt érzem. Azt mondja a lányom mindenféléről beszél, csak a tananyagról nem.

A fiam most 6. osztályos, és az idén a fél tanári kar lecserélődött. Úgyhogy őket sem ismerem valami nagyon. A maradék női tanerőnek mindnek elég jól keres a férje, szóval élnek a hobbijuknak, hogy tanítsanak. Viszont nagyon sok a magatartásbeli probléma a mostani gyerekek között, szóval lassan felőrlődnek benne, én azt látom. Egyébként elég rendesek a fiammal, pedig adhd-s, és nem egyszerű eset.

2022. okt. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy 11. kerületi hatosztályos gimnáziumban tanulnak a gyermekeim. A tanári kar 40 %-a sztrájkolt de mégse volt a gyerekeknek üres órája. Minden szakórát megtartottak az érettségi tárgyakból.


Én nem láttam őket fásultnak. Tegnap gólyabál volt és sok tanár szórakoztatta a diákokat vicces vetélkedőkkel a gyerekeket.

2022. okt. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Idősek. A nagy többség 50 felett van, sok a nyugdíjas. Van egy kevés 35-50 közötti, de annál fiatalabb nincs. Egy se.

Nincs bajom az idős pedagógusokkal, mert sokszor jól jön a tapasztalat, de hogy ennyire nincs utánpótlás, az riasztó. Tíz év múlva tényleg nem lesz már, aki tanítson.

2022. okt. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Idősek, a fiatalabbak is 40 körüliek, és hát ezt a tanítási vonalat is képviselik, mint amiben engem is tanítottak. A kiabálós, leckét adó, fegyelmet tartani próbáló tanárok, akik szülővel kedvesek, viccesek, gyerekkel nem, és nem is szégyellik. És igen, mindenféléről beszélnek, nem nagyon érnek rá a gyengébbeket segíteni, a tehetségeseknek külön feladatot adni, de nekem ezzel nincs különösebb bajom.
2022. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Elkeseredettek. Tenni akarnak, de nem kapnak semmiféle támogatást sem a közönyös szülőktől, sem a pénzüket féltő vezetőiktől (mert ennyire nem lehet más mozit nézni!)


Amúgy tündéri aranyosak, kedvesek, barátságosak, imádják a gyerekeket, azok is viszont. ba

2022. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most jövök a suliból, teljesen kiakadtam. Van egy új töritanára a gyereknek, tragédia. Alázza őket, szórja a rossz jegyeket. Bementem az iskolába, de szóba se akart velem állni. Én tényleg nem értem, az ilyenek minek mennek oda? Gyerekek közelébe se engedném.

Pedig általában védem őket, de ezen most kibuktam.

2022. okt. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van ilyen tanár, utolsó. Tegnap ököllel ütötte az asztalt, alázza a gyerekeket és ordibál. Idős már, gyerekektől el kellene távolítani.

Sajnos minden évben volt eddig szerencsénk ilyen tanárhoz.

A többi tanár türelmes, kedves, próbálják a rosszabb gyerekeket is terelgetni. A sztrájkolás itt nem opció, a vezetés nem engedi. Minden évben megy el tanár, összevonások is vannak, nem irigylem őket :-(. És egyre nehezebb helyzetben lesznek.

2022. okt. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%

Lustak, leszarnak mindent, csak rinyalni tud a legtobb. Mint a gyari munkasok. Reggel beblokkolnak, aztan 1-kor ki, a ketto kozott tulelnek.


Persze a legtobb osztalyban nehez is tanitani, elkepeszto mennyisegu papiros (es/vagy siman neveletlen) gyerek van mindenhol.


Oregek is, abszolut nem fejlodnek, valtoztatnak a tanitasi modszereken… a legfiatalabb tanito az iskolankban 30 eves, de csak a telefont nyomja egesz nap meg a cigit szivja a szunetekben.


Szerintem a legtobb azt a penzt se erdemli meg, amit kap (azert a legtobbnek van ilyen-olyan potlek, helyettesitesi dij, stb) Nem foglalkoznak a gyerekekkel, nem is ismerik oket. Csak darab. Persze van nehany, aki a normalis gyerekek miatt kitart es probalkozik, hogy ne seruljon a tanulashoz valo joguk, de szelmalomharc…

Na, nekik irnek egy nullat az utalando osszeg vegere :) De ok is 50 felettiek, ha ok elmennek nyugdijba… na akkor lesz nagy baj!

2022. okt. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!