Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor adják(ták) fel és...

Mikor adják(ták) fel és kell(ett) kiolvasni az ált.isk. felső tagozaton a gyermekednek a kötelező olvasmányt? Szóval mikor olvassa(ta) nyáron vagy évközben? (Gőzöm sincs, hogy időzítsük, hogy a valószínűleg unalmas könyv el is legyen olvasva.)

Figyelt kérdés

Én azt hittem ez mostanában is nyári kötelező olvasmány. 5-es tanszerlistában fel is volt írva a Pál utcai fiúk. Kiolvasta a gyerek a nyáron.


Első meglepetés, hogy majd áprilisban foglalkoznak vele.

Addig el is felejti.

Második meglepi: lesz még egy 200 oldalas kötelező, az májusra kell. Szóval vajon mikor lett a nyári olvasmányból évközbeni kötelező?

Ezt mikor fogja/kellene elolvasnia? A tavaszi szünetben vagy majd hétvégente szenvedjen vele, amikor épp elég lecke és tanulni való van szombat-vasárnapra. Nem csak a NAT nem normális ebben az országban.

Harmadik meglepi: lehet, hogy olvasónapló is kell. Remélem, hogy majd a Pál utcai fiúkhoz, amit a nyáron kiolvasott. :-(



2022. nov. 21. 19:58
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
92%
Nem hiszem el, hogy egy könyv elolvasása ekkora kihívás a családotokban.
2022. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
81%

200 oldalas könyv elolvasása kb. 2-3 óra szép kényelmes tempóban.

Sosem olvastam el semmilyen "kötelező" olvasmányt, hiszen mire kötelező lett, már rég elolvastam évekkel korábban, mert imádtam olvasni és érdekelt.

November van. Ha májusig nem bír elolvasni a gyerek 200 oldalt, írassátok át valami gyogyósokhoz.

2022. nov. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy ezt te akarod megoldani a gyereked helyett. Nem kell helyette sem gondolkozni, sem elvégezni a rá váró feladatokat, mert soha az életben nem lesz belőle rendes felnőtt. Csak azt éred el, hogy nem tanulja meg beosztani a saját feladatait a saját idő és energia menedzsmentjéhez mérve. Később felnőttként hogyan fog helyt állni a munkahelyén határidős feladatokkal, ha már most nem tanulja meg?


Hagyd rá a gyerekre. Ossza be ő az idejét, találja meg a saját tempóját erre is. Ha még nem megy neki, vagy tesz rá magasról, neki kell ezért a felelősséget vállalni, esetleg segítséget, tanácsot kérni.

2022. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
65%

Egyetemen volt, hogy egy-egy kurzust lezáró vizsgára 15 ezernél több oldalnyi kötelező irodalom volt feladva nekünk. És minderre volt egy szemeszter, úgy, hogy mellette a többi tárgyra is természetesen sokezer oldalnyi szakirodalmat kellett elolvasni, értelmezni, esetenként majdnem szó szerint belevésni az agyunkba.


Na az volt sok. Nem egy kis 200 oldalas szépirodalmi mű, amit kényelmesen egy délután alatt el lehet olvasni. De ha nehezebben megy, egy hétvége alatt fel lehet olvastatni a gyerekkel és akkor le van tudva az egész.

2022. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
93%

1. már az én időmben is év közben olvastuk

2. ha elfelejti áprilisra, majd átfutja előtte 2 délután alatt újra

3. az olvasónapló sem idei találmány

4. nem kell szenvedni, pláne nem tömbösítve, nézzétek meg, milyen a tempója, számoljátok ki, mennyi idő alatt végez vele, és olvasson fél órákat délutánonként

2022. nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
79%

Nyàron kellett


Viszont nekünk kellett olvasónaplót îrni, így emlékeztem rá.


Viszont pont nem unalmasak a könyvek, amit geladnak általánosban.


Az a céljuk, hogy megszeressék az olvasást.


Pál utcai fiúkat mondjuk legalabb 6-szor olvastam.

Most hogy téma legalább 5 éve utoljára. Újra előveszem.

A többit is.

Rab ember fiaira mondjuk alig emlékszem.

2022. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
87%

Nem ezért, vagy azért, de én 30 vagyok. Nálunk is így volt. Nyárra nem adtak feladatot, mert nem csinálta meg a kutya sem.

Tanév közben volt 2-3 kötelező olvasmány, olvasónaplóval.

Nem haltunk bele.


200 oldalt vígan elolvas az ember egy délután alatt

2022. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk sem nyári olvasmány volt, és kellett olvasónapló is, húsz évvel ezelőtt. Nem olyan megugorhatatlan év közben a feladat. Most komolyan, ha naponta csak 10 oldalt olvas legrosszabb esetben is egy hónap alatt kiolvassa és megírja az olvasónaplót. A Pál utcai fiúkat meg max egy hét alatt megoldja, akkor is ha nagyon lassan érti meg amit olvas.

De ha nagyon gyenge a gyerek, akkor olvasd fel neki, és együtt beszéljétek át miről szólt, utána írja le. Májusig nehogy már annyira megterhelő legyen.

2022. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagOk


Amúgy nekünk sem KELLETT nyáron elolvasni. Csak kiadták a következő évre melyik kell..

Tehát el lehetett dönteni, hogy mikor olvasod el.

2022. nov. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

Egy 10 éves gyerek nem olvassa el a 200 oldalas regényt pár óra alatt, pláne ha nem érdekli. Sok könyvet olvasott már, 2.osztály óta minden nyáron 2 könyvet kellett a nyári szünetben elolvasni - olvasónaplóval. Igen, a hét éves gyereket olvasónaplóval nyúztam és kuurvára besokalltam már. Nyári szünetben olvastuk régen is és a tanév elején fel is dolgoztuk.

Tudom Mo előre megy, biztos ezért ilyen jó most minden és ennyire gyerekbarát.

Sok gyerek egyáltalán nem olvas, vagy nagy nehézséget okoz a kötelező, de külön öröm, hogy ez a gyakori ilyen elitemberek társasága.

Olvasunk amúgy, köszönöm - idén 100 felett járok az olvasott könyv darabszámban. Én sajnálom a gyerekemet, se egy szabad délutánja, se egy szabad hétvégéje nincs. És bizony még nekem kell beosztani az idejét és nógatni, így jó jegyek vannak. Örülök ha más szcarik bele és kitűnő a gyereke.

2022. nov. 21. 21:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!