Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor adják(ták) fel és...

Mikor adják(ták) fel és kell(ett) kiolvasni az ált.isk. felső tagozaton a gyermekednek a kötelező olvasmányt? Szóval mikor olvassa(ta) nyáron vagy évközben? (Gőzöm sincs, hogy időzítsük, hogy a valószínűleg unalmas könyv el is legyen olvasva.)

Figyelt kérdés

Én azt hittem ez mostanában is nyári kötelező olvasmány. 5-es tanszerlistában fel is volt írva a Pál utcai fiúk. Kiolvasta a gyerek a nyáron.


Első meglepetés, hogy majd áprilisban foglalkoznak vele.

Addig el is felejti.

Második meglepi: lesz még egy 200 oldalas kötelező, az májusra kell. Szóval vajon mikor lett a nyári olvasmányból évközbeni kötelező?

Ezt mikor fogja/kellene elolvasnia? A tavaszi szünetben vagy majd hétvégente szenvedjen vele, amikor épp elég lecke és tanulni való van szombat-vasárnapra. Nem csak a NAT nem normális ebben az országban.

Harmadik meglepi: lehet, hogy olvasónapló is kell. Remélem, hogy majd a Pál utcai fiúkhoz, amit a nyáron kiolvasott. :-(



2022. nov. 21. 19:58
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

Persze, biztos meg lesz.

Valószínű, hogy akkor ez már normális, és a kötelező olvasmányt év közben szokták feladni, nem nyárra.

Majd valahogy beosztjuk.

2022. nov. 21. 23:19
 22/52 anonim ***** válasza:
17%

16-os kérdező; a 10-es válaszodban írod: "2.osztály óta minden nyáron 2 könyvet kellett a nyári szünetben elolvasni - olvasónaplóval." Ez eléggé úgy hangzik, mintha problémának tartanád a két könyv elolvasását egy egész nyár alatt.


13 voltam

2022. nov. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
37%
Most nem azért, de vagy 20 éve már, hogy el lehet érni interneten az évfolyamonként kötelező olvasmányokat. Nem kell hozzá egyetemi diploma, hogy évente megkeresd és oda add nyáron a gyereknek, ha ekkora kihívás neki egy könyv elolvasasa
2022. nov. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:
22es- hidd el, hogy elég nagy probléma volt a 2os, 3os gyerekkel. Ha nem hiszed, kívánom, hogy próbáld ki nyári szünetben 2 füzetet teleíratni, rajzoltatni szerencsétlen gyerekkel. Alsó osztályokban egy ismerősünk sem kapott nyárra feladatot. Bizony szenvedtünk rendesen. Féltem, hogy a saját örömére könyvet se vesz majd a kezébe. Heteken keresztül kellett nyúzni, hogy kész legyen. Aki nem csinálta meg, két db egyessel indította a tanévet.
2022. nov. 22. 06:45
 25/52 A kérdező kommentje:

23as el vagy tévedve. Nem tudom, hogy hány éve, de ezek már csak ajánlások. Különben, hogy lehet, hogy valahol Ruminit és Harry Pottert olvasnak kötelezőnek.

És hogy fordulhat elő, hogy nálunk 3 olvasmány is volt egy tanévben, máshol meg egy se. Valahol egyet dolgoznak fel év közben, magyar órákon és nincs nyári olvasmány.

Szerintem ez már csak a tanárokon múlik.

Régen én is úgy emlékszem, hogy egységes volt.

A mi sulinkban az évfolyamon a másik osztálynak se kellett 2ban, 3ban olvasni a nyári szünetben.

Nálunk a tanszerlistára írták eddig. Rajta is volt a PUF és örültem is, hogy végre elég lesz egy kötelezőt olvasni.

2022. nov. 22. 06:51
 26/52 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora helikopter szülő lehetsz…. hallod, 5.-es a gyereked, ha neked kell beosztani hogy olvasson el egy könyvet év közben, ott igen nagy problémák vannak a gyerekkel. Évközben meg délutánonként nyugodtan tanulhat és olvasgathatja a kötelezőket, mi is ezt csináltuk, csak velünk ötödikben 4-5 félét olvastattak, nem kettőt. Egy olvasónaplót kb. 1 délután meg lehet csinálni, ha képes visszaemlékezni arra, amit olvasott. Ha nem, akkor javasolnám, hogy vidd el szakemberhez. De első körben inkább szállj ki a nyakából, mert rossz nézni, mennyire rá vagy gyógyulva. Felső tagozatban már éppen ideje lenne a gyereknek saját maga intézni a házi feladatokat meg olvasmányokat, meg megtanulni beosztani a saját idejét. Nem az iskola fogja megutáltatni vele az olvasást, hanem te… A 200 oldal meg egyenesen a vicc kategória, tényleg egy délutánig tart elolvasni… egyébként az Egri csillagokat év közben olvastuk anno (ha már felhoztad). Egyik hétről a másikra kellett. Nem novemberben adták ki májusig.
2022. nov. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
18%
2022. nov. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
22%

Bocs, a link régi. Ez jo: [link]


8. osztályig ott van, mit kell elolvasni.

2022. nov. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
75%
Hiába magyarazod, egyre rosszabb. Egy tíz évesnek te osztod be mit tanul, meg nógatod különben nem csinálja? Atyaég. Az elmúlt 4 êvben kellett volna megtanítanod hogyan kell tanulni, meg hogyan kell hatékonyan beosztania az idejét.
2022. nov. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:

29es, szívből gratulálok a tökéletességedhez, te a holdon élsz.

Felénk sok gyerek kap házi feladat hiányt és kisegyeseket, mert az ilyen tökéletes, öntelt szülők szarnak rá, hogy mit kell csinálni a gyereknek. Majd ha bukásra áll, akkor meg lehet óbégatni.

De ha a te gyereked abba a kis%-ba tartozik, aki magától megcsinál mindent, akkor tényleg gratula.

A sok éves tapasztalatom szerint ez kb 20ból 3 gyerekre jellemző.

2022. nov. 22. 08:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!