Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hány éves korától engeditek/en...

Hány éves korától engeditek/engednétek egyedül hazamenni a gyereketeket az iskolából?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokat számít az is, hogy milyen a közbiztonság adott településen, illetve az iskola távolsága, ezért arra is kíváncsi lennék, hogy milyen körülmények indokolják/indokolnák a döntésed.

2023. febr. 5. 02:33
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Engem negyedikes koromban engedtek először egyedül hazamenni a szüleim, de ez ötödik osztálytól állandósult. Kisvárosban élek, a sulitól 5 percre laktunk.
2023. febr. 5. 02:34
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
7 éves korától egyedül ment el anyukámékhoz iskola után heti pár alkalommal. Megyeszékhely, jó környék, családi házas övezet, ahol a gyerekek nagy része egyedül járt haza. Ő is többnyire a barátnőivel ment egy darabon. Illetve minden nap volt ügyeletes tanítónő, aki elkísérte a buszmegállóig azokat, akik busszal jártak. Ezen kívül az egyik szülő szervezett iskolarendőrséget, tanítás után 15-20 percig ott köröztek a környéken.
2023. febr. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

Ötödikes a fiam. Reggel tanév eleje óta egyedül jár, de haza még nem. Egyrészt egy elég necces kereszteződésen kell átmenni a hazafelé jővő villamoshoz ( és ő elég szétszórt tud lenni), másrészt félek, hogy kiszöknének a kutyák mikor bejön.

De most már lassan talán haza is jöhet egyedül, még rá kell vennem magam.

2023. febr. 5. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

Majd meglàtom pontosan hol tart 10 évesen, de úgy gobdolom, higy akkor belefér.

Igaz 1 km-en túl van gyalog 12 p babakocsival ( azzal mertem csak), de nagyon egyszerű hazajutni, nem is egyedül jár majd, hanem többen.

Falun lakunk.

Meglátjuk.

2023. febr. 5. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
17%

Én magam egyedül mentem màr oviba is iskolába pedig elsőtől. Ugyanezek a feltételekkel.


4

2023. febr. 5. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 NTBS ***** válasza:
12%
Elsőtől.
2023. febr. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%

Lanyom 9 eves de nem engedem egyedul.

Foleg mostanaban nem...

At kell menni síneken,es eleg surun jar a vonat.aztan at a hidon(faluban lakunk,van egy folyo aminek a tuloldalan van a hazunk)

Raadasul nemreg figyelmeztettek,hogy mindenki legyen ovatos,mert gyanus auto olalkodik nalunk,foleg az iskola korul.

Inkabb viszem hozom,minthogy valami baj legyen.

Ja az iskolabol haza sem engedik felugyelet nelkul.

2023. febr. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%

Szerencsére nem kérdés, mert nálunk az alsósokat nem engedik el egyedül az iskolából.

Debrecen.

Majd ha felsős lesz, akkor mehet.

2023. febr. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
33%
Külföldön élünk itt az alsós gyerekek egyedül járnak suliba ,vagy iskolabusz hozzá öket lányom felsöl és iskola busz vissza hozza az iskolábol.
2023. febr. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

7-8

Szülői engedéllyel engedik őket haza.


Ez mindenhol így van hivatalosan.


Alapjáraton csak úgy alsós gyereket nem engednek el.

2023. febr. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!