Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolai ballagásnál...

Általános iskolai ballagásnál készül(t) nálatok tablókép (iskola falára), mennyibe kerül(t) fejenként?

Figyelt kérdés

Nálunk sok szülő úgy túllihegi az osztályban, hogy az már agyzsibbasztó. :-( Jelenleg ott tartanak, hogy diákonként 10 000 Forint lesz. Ebben csak a fotózás, és a kinyomtatott 70*90-es bekeretezett tablókép ára van. Ezenfelül még lesz egyforma nyakkendő és kendő...

Ha pedig minden diák kap saját nyomtatott verziót, annak még + költsége lesz...



2023. febr. 10. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Iskolánkban is volt régen szokás a tablókép kilógatása a folyósó falára, majd fokozatosan osztályfotóra váltottak. Minden gyerek kapott egyet, ami számára emlék. Az iskola pedig régóta mentes a tablóképektől. 2017-ig tárolták raktárban a régi tablókat, majd kidobták őket, amikor átépítették az iskolát. Viszont, mindegyiket lefotózták előtte, ha egy-egy öregdiák keresné.

Ennek a régi világban volt jelentősége, amikor az emberek többsége nem fotózott, sőt, nem is készült egyesekről szinte soha fénykép. Manapság, amikor napi szinten lövi mindenki a fotókat, semmi értelme. Szülőként úgy gondolom, bőven elég, ha összeállnak egy osztályképhez a gyerekek és azon tanárok, akik vállalják. Pár forint kinyomtatni.

2023. febr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a gyerekeim 3 különböző általánosba jártak/járnak. Fiam iden ballag, lányom 2 éve, nag,obbik fiam 5éve.

Egyiküknek sem volt/lesz tablója.

Lányomnak 2 éve volt egy sálja azthiszem 4000ft, egy csoportképe 500ft és az ofőnek ajándékra lett beadva 400ft


Fiamnak idén nyakkendő 3500ft, csoportkép 1000ft.

2023. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Mi már 30 ezernél járunk, de ebben benne van a nyakkendő és ing ami, egyforma lesz mindenkinek.

Sajnos még jönnek egyébb költségek pl tanároknak virág évvégén, esetlegesen ballagás előtti szerenád..

2023. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A ballagási költségeket ezenfelül számolják :-( Az 20 000 forint lesz, ha minden igaz. :-(

(Senkinek nem adtam negatív értékelést, nem is tudom, mi oka volt erre egyeseknek. Persze, érveket nem írnak az ilyenek.)

2023. febr. 11. 12:57
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Iskola falára nem. Nekünk A3-as méretben igen.

De az se az a tipikus megtervezett tabló volt. Rajta volt az osztályfőnök, az osztálya, mindenkinek a neve, a háttérben meg egy kivilágosított kép az iskoláról.


Amúgy azt hittem jó irányba fejlődik a világ. Pl az én sulimban mi voltunk az első generáció, ami nem volt hajlandó elvinni az egész tanári kart egy ebédre a közeli vendéglőbe. Utánnunk kapták a fizetést, van olyan akinek az órájára 4 évig gyomorgörcsel mentem, más non-stop stresszben tartott egy évig az irreális elvárásaival, nehogy még meg is etessük őket... De úgy néz ki, hogy sajnos nem.


Amúgy szabad tudni, hogy mi a logikai háttér az egyforma dolgok mögött így az egész végére? A gyerekek úgy is leszarják az ünnepség közben is, s az után is. Otthon is csak hányódni fog (Tudom, mert nekem van gimis nyakkendőm, megvetették velünk azzal az indokkal, hogy ballagáskor úgyis sokan meg akarják tartani emlékbe, meg hogy sokan elhagyják, s akkor úgyis ki kell fizetni. Gimi alatt se sokat hordtam, nem volt kompatibilis az ünnepi női ingemmel, s az után is csak teszem ide-oda otthon.)

2023. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5# neked is köszi a hozzászólást!


Most már érdekelne azok véleménye is, akik lepontozzák a hozzászólókat! Miért is teszik? Szeretném olvasni az ő indokaikat, okfejtésüket is. Miért is jó, ha ki van lógatva egy tablókép az iskola falára? Miért is kellene ennyi pénzt legombolni a szülőkről? 🤔

2023. febr. 12. 12:14
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyetekben utána néznék, hogy kinek az ismerőse dolgozik ilyen irreális áron. Tavaly ballagott a gyerek gimiből (ami eleve komolyabb) emlékeim szerint 50-60 ezer körül volt a tabló + az üveges keret. Ez se volt éppen olcsó, de ez gyerekenként 2-2200 Ft körüli árat jelentett. Most a Google első találatát néztem meg (ahol azért jó-tehát drágábban dolgozó cégek szoktak lenni), ott a 2. csomagban 3500 Ft-ért benne van a tablókészítés és 4+4+1 fotó a gyerekeknek is: [link]

Szóval ne hagyjátok palira venni magatokat, mert valakik itt nagyon nyerészkedni akarnak. :(

A 20ezer Ft mi a francra kell? Egyáltalán hány fős az osztály? A fejben szorzás nagyon hatékony tud lenni szülőiken, én kipróbáltam. A kérdést úgy kell feltenni, hogy mire is kell fél millió forint??? (25*20000) Vagy éppen mi kerül egy tablóban 250.000 Ft-ba? Egyben hallva sokkal sokkolóbb és sokkal többen elgondolkoznak, hogy érdemes -e a hangadóknak engedni.

2023. febr. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Irreálisan soknak tűnik a 10 ezer forint / diák ár egy tablóképért. Rég voltam már általános iskolás, így annak az összegére nem emlékszem, viszont a középiskolai tablókép alap képcsomaggal ( 1 mini tabló + 6 kép a diákról különböző méretekben) volt 5 ezer forint / fő 2020-ban. Alacsony létszámú volt az osztály. (Ugyanazon a helyen készült az általános iskolai tablókép is anno.)


Igaza van a hetes hozzászólónak, mert valakik nyerészkedni akarnak azon a ballagáson. Nem szabad hagynotok annyiban és minél előbb ki kell állnotok magatokért, mielőtt még elszabadul a pokol és többszörös áron megveszik/megrendelik a ballagási dolgokat.

2023. febr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen készült tablò engem hazakuldtek a fotozasròl, mert sajnos nem tudtunk kifizetni mert nem volt penzunk így nem szerepeltem a tablòn
2023. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9#

Ez így valódi emlék az osztálytársaknak. 😲🤬 Büszkék lehetnek a tanárok és a szülők a segítőkészségükre, emberségükre. 🤔😢🤮

Remélem, kihagytak egy üres helyet a tablón a fotónak és a névnek. 🤔

2023. márc. 15. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!