Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülőként, engednéd-e, és ha...

Szülőként, engednéd-e, és ha igen, hány éves kortól a gyerekednek?

Figyelt kérdés

Külföldre mégy a pároddal munka miatt.

A gyereked maradni szeretne a tanulmányai és a nyelvtudás hiánya miatt.

Ha anyagilag simán beleférne neked, engednéd, hogy egy közeli rokon vagy nagyon közeli barát panziójában lakhasson?



2023. márc. 7. 14:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ, hogy hány éves. De magában nem lakhatna. Csak befogadó családnál. Úgy nem engedném egy kamasznak se,hogy egyes egyedül lakjon.
2023. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Nem kérnék senkitől akkora szivességet hogy vállalja a felelősséget a kiskorú gyermekemért.

Vagy jön velem, vagy mi sem megyünk.

Addig még az én felügyeletem alá tartozik és én tartom el, ez nem az ő választása.

Beszéljük meg, van választása, de nem ő dönt ebben a k3rd3sben.

Max menjen kollégiumba!


De már az előző kérdésnél is leírták neked h addig még nem vagy 18 ők felelősek érted

2023. márc. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 18 éves koráig nem. Akkor nem megyek külföldre inkább, majd megyek x év múlva.
2023. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
1. Épp ez a kérdésem, hogy TE, hány évtől engednéd? Nem családnál és nem is egyedül lakna. Hanem egy szobában, a haver/rokon szállodájában. Nem Hilton, de nem is egy kádárkocka kis szobája, falusi vendéglátásban.
2023. márc. 7. 14:30
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Ezt eldönteni nem kompetenciája egy 18 éven alulinak sem. Nem azért mert "amíg az én kenyeremet eszed, addig az van amit én mondok". Hanem mert amikor meghozok egy ilyen döntést, mérlegelem, hogy a gyerekemre milyen hatással lenne, így ha meghoztam, akkor úgy látom jónak, hogy ez neki jó lesz, a javára válik. Egy gyereknek nincs akkora élettapasztalata, rálátása, hogy racionális döntést hozzon egy ilyen horderejű dologban. Ő tényleg max addig lát el, hogy el kell szakadni a barátaitól és nehéz lesz megtanulni egy új nyelvet. De azt nem méri fel, hogy ebből mennyit fog majd az élete során profitálni. Ezért nem dönthet. Meghallgatom a véleményét és számításba veszem, de elképzelhető hogy ennek ellenére olyan döntést hozok, ami az ő véleményével ellentétes. Nem azért, mert nem hallgattam meg, hanem mert én így látom jónak.
2023. márc. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném, mármint 18 alatt nincs ilyen életkor.
2023. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
18 alatt semmiképpen sem engedném, hogy egyedül lakjon (panzióban hiába laknak mások is, az egyedül élésnek számít). Az én felelősségem, ráadásul nem lakhat egyedül hivatalosan panzióban sem 18éven aluli. Ha nagymamához, keresztszülőhöz, nagybácsihoz, szóval rokonhoz költözik azt talán. Ha ők szívesen vállalják a családba fogadást, természetesen fizetve minden kiadását egy 17 évesnek megengedném, hogy próba képpen megnézzük. De ha panaszkodnak rá akkor vége, költözik. Ha minden rendben akkor befehezheti így az iskolát.
2023. márc. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Nagyszülőnél pl igen.


Testvére egyikünknek sincs. A többi rokon távoli. Barátot meg nem terhelnék ezzel.

2023. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

Hány éves a gyerek? 18 alatt míg középiskolás, panzióban nem engedném. Rokonnál (nagynéni, nagyszülő stb) igen.

Kollégiumban talán.

Szülők meddig terveznek külföldön élni? Nem lehet megvárni míg kijárja a sulit?

2023. márc. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Tokmindegy hanyszor teszed fel ezt a kerdest, epeszu ember akkor sem hagyja otthon egyedul a gyereket. 18 alatt foleg nem, de felette is necces, mert ha pl meg gimis, akkor se eletszeru. Egyetemistakent/dolgozokent oke, de gimiskent meg nem.

En rokonokra se hagynam, nem nekik szultem. Baratokkal panzioban meg foleg nem maradhat.


A masik kategoriaban ezt szerintem mar boven kifejtettuk neked. Az nem volt eleg?

2023. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!