Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolás 5.osztályos...

Általános iskolás 5.osztályos gyerekednek van munkafüzete irodalomból és nyelvtanból? A neten látok letölthetőt, de nálunk nem kaptak ilyet idén. A felső tagozaton megspórolják ezeket már, vagy talán nincs idő rá a tanmenetben?

Figyelt kérdés

Egész évben a füzetbe lediktált jegyzeteket tanulgatták, egy-két fogalmazáson kívül alig volt valami feladat.

Most meg láttam a neten,hogy színes, szép feladatos munkafüzetekben is dolgozhattak volna.



2023. máj. 4. 20:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen iskola? Mert ez kb. semmi
2023. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Lányom most nyolcadikas, minden évben volt nekik.
2023. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Nekem felsőben csomó mindenből nem volt munkafüzet, talán csak németből meg bioszból. Egy évig volt nyelvtan meg töri is, de nyolcadikra már csak a német maradt.


Egyébként ez az ingyenes tankönyv nagyon gyászos, általánosban a matek pl tele volt helyesírási hibával.


A középsuliban ahova járok nem is használja senki, törire is csak a források meg a térképek miatt kell vinni, de a tanár is szidja, hogy mennyire logikátlanul van felépítve és sokszor pont a lényeget hagyja ki.


Ezen kívül nyelvórákon használjuk. Na most én elég jól beszélek angolul és németül is, tudom az egész anyagot ami a könyvben van, így (ha ugyan nem is vagyok tanár) van némi rálátásom a dologra. Kisregényt tudnék írni arról, hogy min kéne változtatni, maradjunk annyiban, hogy szerintem csak túlbonyolítják az egészet. Az angol még egészen normális, de a német...


Szóval szerintem ne bánd, hogy nem abból dolgoznak :D

2023. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni, hogy mi történik az órán. Egy jó tanár sokkal jobb dolgokat is tud az órán csinálni, mint a munkafüzetes feladatmegoldogatás.
2023. máj. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi történik az órán, viszont volt olyan anyagrész idén, amiből a fél osztály egyes dolgozatot írt. A neten kerestünk hozzá gyakorlófeladatokat, az enyémnek is csak így sikerült megtanulnia. A füzetbe lediktált anyag édeskevés volt. A központi felvételin is feladatok lesznek, de lehet, hogy a gyerekek addig nem is látnak hasonló feladatokat. Ránézésre ügyes, sokféle feladatok csak színesítenék az órát és talán elmélyítenék az anyagot. Jövőre már letöltöttem a munkafüzetet, majd belenézek. A tankönyv borzasztó idén is, az biztos. Szégyen ez az ingyen tankönyv. Elsőben még mozaikos könyveik voltak..
2023. máj. 4. 22:15
 6/19 anonim ***** válasza:
17%
Ha ennyit tanulnak, akkor a felvételi sem lesz meg neki sajnos
2023. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Bizony, tartok tőle. :-(
2023. máj. 4. 22:40
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező 5-es nyelvtan munkafüzet a 2020-as NAT bevezetése óta nincs a tankönyvlistán. Ebből következik, hogy az iskola sem tud rendelni. Tudom, mert nálunk én rendelek évek óta. Egyébként természetismeretből is csak az A változathoz van, milyen jó, hogy az a gagyibb. Az oka tudtommal annyi, hogy a tankönyvpiac államosítása után az átvett kiadók (Apáczai, Nemzeti) tankönyveit még megtartották. Ezeket viszont az új NAT bevezetéséhez át kellett volna dolgozni, csakhogy a fenti könyvek szerzői ebbe nem mentek bele. Megegyezés nincs, tehát a szerzői jogok miatt könyv sincs három éve. Hogy miért nem írnak újat másik szerzővel azt nem tudom, max. sejtem.

Hogy irodalmat a ti sulitok miért nem rendelt, azt tőlük kell megkérdezni, az lenne.

Hogy nyelvtanból milyen letölthetőt és hol láttál a neten azt nem tudom, de ha a tankönyvkatalógus oldalon voltál, ott azt is nézni kell, hogy melyik NAT-hoz van az adott könyv, mert a 2012-es nem rendelhető.

Hatodikban elvileg van minden, hogy a ti sulitok konkrétan rendelt-e azt nem tudhatom.

Valaki itt írta, hogy a 8-os lányának volt minden évben. Nos, ennek annyi az oka, hogy a mostani 8. osztály az utolsó, aki még a 2012-es NAT szerint tanult, tehát nekik még volt könyvük.

Más iskolákban esetleg megoldják, hogy rendelnek pár könyvet más kiadóktól (pl. Mozaik) de ez ritka és kevés is. Ezt ugyanis nem fizeti az állam, tehát vagy a suli fizeti, (ez állami iskola esetén kizárt, egyházi/alapítványi esetén előfordulhat) vagy fizetik a szülők. Ez utóbbi különböző okokból a legtöbb helyen nem opció.

2023. máj. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%
Gondos szülő eleve úgy csinálja, hogy másodiktól megveszi a mozaikos könyveket és egyéb más tankönyveket hozzá és "utántanít" az iskolának. Normális iskolában ilyet nem kell, mert a tanárok maguktól váltanak mozaikosra(akkor is, ha tilos), maguktól váltanak meixnerre is. Illetve ezeken FELÜL sok videó, hanganyag, térképek, szemléltető eszközök és képek vannak/kellenek, hogy rendesen rögzüljön az anyag.
2023. máj. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
"gondos szülő utántanít" na ne már!!! Akkor mi a frásznak járnak a gyerekek iskolába, ha szinte semmit nem csinálnak?! Sok panaszt hallottam az új alaptanterv bevezetése óta. Na de ennyire lebutítanák a köv generációt??? Mondjuk a kedves vezéreinknek teljesen mindegy ha Svájcba járatják a gyerekeiket..
2023. máj. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!