Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lesznek így olvasási problémái...

Lesznek így olvasási problémái elsőben?

Figyelt kérdés

A 7et tölti szeptemberben, akkor megy iskolába a gyerekem. Az összes betűt felismeri,leírja, viszont KÉPTELEN összeolvasni őket. Tehát,ha leirom,hogy: ma, ő azt mondja: m,a . Megkérdezem,akkor mi az összeolvasva? Fogalma sincs. Már próbáltam mindenféle módon elmagyarázni, tanítani,de egyszerűen nem fogja fel. Az összes betűt kiolvassa,de nem tudja elolvasni semmi áron a legegyszerűbb szót sem.

A logikai feladatokat, iskolai felmérést 100%-osan megoldotta. Elég okos,nem tudom, miert lehet ez. Ja és nem én akartam megtanítani olvasni, ő akarja nagyon. A betűket már kb 5 évesen megtanulta (egy nyomogatós játéka miatt), de azóta nulla előrelépés olvasásban.


2023. máj. 8. 23:36
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
96%
Majd az iskolában a PEDAGÓGUS tanításában megtanulja.
2023. máj. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
38%

"Elég okos,nem tudom, miert lehet ez"


Persze nagyon okos, egy született zseni, már 6 éves korában folyékonyan beszélt 5 idegen nyelvet és fejben oldott meg többváltozós parciális differenciálegyenleteket csak egy gyengepontja van hogy nem képes 2 betüt egybeolvasni ugye?


El kell fogadni hogy gyengébben fejlődött a vele egykorúakról de ez nem azt jelenti hogy nem tud felzárkózni viszont ne legyenek téves illúzióid, a gyereked azért vélhetően nem lesz Nobel díjas fizikus.

2023. máj. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

Te is gyengébben fejlődtél a veled egykorúakRÓL? A szó,amit keresel: egykorúaknál.

Gondolom gyereked nincs, az oviban kiszűrik azokat,akiknek problémái vannak az iskolaérettséggel.

2023. máj. 9. 00:03
 4/42 anonim ***** válasza:
89%

De, te akarod őt erőszakosan tanítani, mivel a leírás alapján őt egyáltalán nem zavarja, hogy azt olvassa, m,a.

A kontárkodásoddal még árthatsz is. Azért van a pedagógus, hogy megtanítsa. Nem baj, ha ismeri a betűket, de azt se kellene.

Üdv, egy tanító

2023. máj. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert úgy ismeri a betűket, hogy “EM” meg ilyenek, nem?


Ez a “Mmmmmm” vagy “Mö”, így össze fogja tudni rakni a magánhangzóval, mutasd neki, hogy mmmm-aaaaaa és több kétbetűs szót lassan. Amúgy az olvasási dolgokhoz köze nincs a logikának és Einstein sem matekból, hanem humán területen volt rosszabb a híresztelések ellenére;)


Van egy jó könyvcsalád, ha nem menne, próbáld tapsoltatni pl ha hallja egy szóban a “mö“ hangot. Ezt eltalálja? Nem kell ehhez pedagógus, a legtöbb gyerek magától érez rá, vagy pillanat alatt felfogja a megfelelő módszerrel.

2023. máj. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
5ös,nem,konkrétan kimondja,hogy mmm,a. Sőt,én is kimondom és úgy sem ismeri fel,amit végképp nem értek. Több szónál is kipróbáltam,hogy lassan,betűnként mondom,és nem ismeri fel így. Ettől ideges lesz. Az olvasással nagyon próbálkozik,hiszen sok könyve van amit szeret lapozgatni és el szeretné olvasni őket egyedül is. Van,hogy ül a szobájában egy könyvvel a kezében, és hallom,hogy próbálja mondani a betűket.
2023. máj. 9. 00:28
 7/42 anonim ***** válasza:
96%
Majd ha iskolába kerül akkor szépen lassan, normálisan megfogja tanulni a betűket és olvasni, kiejteni és értelmezni is tudni fogja az adott szavakat. Ezért van az iskola, tanárok hogy megtanítsák. Amikor én voltam 6 éves és még ovis akkor én is kérdeztem folyton hogy az milyen betű meg minden. Elmondták, de azt is hogy majd olvasni normálisan megfogok tanulni akkor ha iskolás leszek, és persze írni is.
2023. máj. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
96%
Rajzolgasson inkább, majd szept.től eleget csinálja ezt az iskolában!
2023. máj. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Szerintem is. De már rajzolni is úgy rajzol,hogy szöveg van az összesen. Vagy olyan szavakat ír,amiket ismer ,vagy màsolja valahonnan.
2023. máj. 9. 00:45
 10/42 anonim ***** válasza:
94%
De minek erölteted? Ezt az iskolában tanulják majd meg.
2023. máj. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!