Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy általános iskolás gyermekk...

Egy általános iskolás gyermekkel tényleg napi szinten le kell ülni tanulni?

Figyelt kérdés
csak érdeklődöm

2012. okt. 16. 20:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
43%
Én nem ültem le napi szinten tanulni, mégis kitűnő voltam minden évben (így volt ez a gimiben is). Viszont én mindent megjegyeztem órán, szóval el tudom képzelni, hogy van olyan általános iskolás, akinek le kell ülnie napi szinten, nem vagyunk egyformák!
2012. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
75%
Kihagytam, anyukám csak elsős koromban ült le velem, akkor sem napi szinten!
2012. okt. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
69%

Semmit sem kell.

Én biztos nap mint nap le fogok ülni velük. A gyerekek attól tanulnak a legtöbbet akihez érzelmileg közel állnak. És addig is együtt leszünk míg tanulunk.

2012. okt. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%
Csak ha rossz az iskola
2012. okt. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a suliban közölték, hogy a napközis tanárnő csak mennyiségi ellenőrzést végez, a szülő dolga a lecke ellenőrzése. Az egyik gyerekemnél simán kipipálta az 5+3=10-et, a felét ki kellett radírozni. Nálunk erős a suli, elvárás, hogy a szülő foglalkozzon este a gyerekkel. Nekem nagyon elegem van ebből, sokfelől hallom azt, hogy az én korosztályommal (30-40) nem ültek le a szülők tanulni, de a mai iskolásokkal sokan tanulnak este.

Hulla fáradtak vagyunk már, a szüneteket szinte én várom a legjobban. Az a baj, hogy van itt más iskola, ahol nem elvárás, de az meg borzasztóan rossz.

2012. okt. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

3:"Én biztos nap mint nap le fogok ülni velük. "


Nálunk is ez megy, csak az a baj, hogy szinte kötelezővé teszi a suli, és nem azt tudom velük tanulni, amit esetleg én fontosnak találok. Ráadásul estére nemcsak a gyerekek fáradtak, hanem én is, és munka meg házimunka mellett egy iszonyatosan megterhelő. :-(



(5. válaszoló vagyok)

2012. okt. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

elhiszem, hogy megterhelő. A mi időnkben (30 vagyok) a napköziben a tanárnő leellenőrizte a házit. Sosem ültek le velünk a szüleink, mégis ötösök voltunk mindenből. (jó, lehet, emiatt nem kellett)

Akkor most meg mások az elvárások az iskolákban? Jobban leterhelik a gyerekeket?

2012. okt. 17. 07:34
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, néhány iskolában nagy a terhelés, mondván utána ide meg oda felveszik a gyereket... A körzeti suliban meg az egyik szülő panaszkodott, hogy a negyedikes lánya 5-ös dolgozatokat ír matekból, de ha megkérdezi hogy mennyi 6*7 akkor nem tudja, és nem érti hogy van ez, hogyan lehet kitűnő a gyerek.


Tényleg durva ami manapság megy, én is jó tanuló voltam, a szüleim nem hanyagoltak el, de olyanra nem emlékszem, hogy anyámmal este 9-kor még a lecke felett görnyedünk volna. Sőt, rendszeresen nem is tanultak velem. Most meg vért pisilek a gyerekekkel, pedig ők sem butábbak mint én voltam.

(5. vagyok még mindig)

2012. okt. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányaim 9 és 12 évesek. Minden nap átnézzük az aznapi dolgokat, sokat segítek nekik a kezdetektől fogva. Sokak szerint nem kellene, hogy a szülők leüljenek a gyerekek mellé, önállósodjanak, de szerintem ez a generáció teljesen más, mint a miénk volt. Én is sokszor előhozom ezt a gyerekeimnek. Nem emlékszem, hogy tanultak volna velem/velünk, mégis 4-es, 5-ös jegyeket vittünk haza a tesómmal.

Én 37 éves vagyok.

2012. okt. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
én is ezt hallom minden családostól, hogy le kell ülni a gyerekkel. Nem jó ez a sok teher, ilyen kis gyerekekre.
2012. okt. 17. 10:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!