Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a suliról? 14/l (Kecel, T. G)

Figyelt kérdés

Most állunk mint 8.-osok a pálya választás előtt.. személy szerint ez nekem hatalmas teher.. :/


Ma voltunk pályaválasztási tanácsadáson.. (Kiskőrös). Nem nagyon találtam olyan iskolát ami tetszene.. sajnos.. anyukámék tántoríthatatlanok a mellől hogy ne legyek hazajárós (kolesz kilőve..)

A tesztek alapján az agrár tudomány és mezőgazdaság illik hozzám..és elég jó gyakorlatom is van benne ( a szüleim leginkább földekkel foglalkoznak.)

Találtam ezt az iskolát viszonylag közel:

[link]

A 0.3-as tagozatkódból a 'Gazda' kört kell nézni..

Innen Kaposvárra szeretnék egyetemre tovább menni..

Szerintetek??



2012. okt. 17. 21:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szakképző. Itt nem fogsz érettségit kapni, tehát egyetemre se fogsz tudni menni. Csak akkor, ha a szakképző után leteszed az érettségit.
2012. okt. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kalocsán a Dózsa nem tetszene?
2012. okt. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy Kiskőrösön is van Mezőgazdasági, pl. lehetnél borász.
2012. okt. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kifejezetten az állatok és a hozzájuk szükséges takarmány növények érdekelnek.. egyrészt mert a gyakszim megvan hozzá.. másrészt pedig olyan pályát szeretnék amiből megélek.. a borászat vagy-vagy.. akkor mehettem volna lótenyésztőire is.. de az is vagy-vagy..sajnos.. :/

Szóval érettségi nincs..ez azért elég gáz.. :||

2012. okt. 17. 22:10
 5/16 A kérdező kommentje:
Dózsát néztem de .. hát nem sok jót halottam róla..és asszem nincs is mezg. része.
2012. okt. 17. 22:11
 6/16 A kérdező kommentje:

Ja és még egy kis apróság amit nem árt tudni:

Tanulmányi átlagom 7.-év végén: 4.5

eddig (tehát 8.-év első felében) mindenből 5 kivéve: angol, matek.

2012. okt. 17. 22:22
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen az átlagod, de esetleg ez:

[link]

2012. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kiskőrösön kertész képzés is van nem csak borász,kapsz érettségit és mehetsz tovább egyetemre.Elég jó suli az én lányom is oda jár és a fiam is ott tanult.Ha úgy is egyetemre szeretnél menni akkor sima gimibe is járhatnál,az is lehetséges ebben a suliban.
2012. okt. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De ez az hogy kertész, borász lenne közelebb is.. de nekem kifejezetten az kell ahol a mezőgazdaság (takarmány növények és a velük összeköttetésben lévő állatokon van a hangsúly!:))
2012. okt. 18. 13:12
 10/16 anonim ***** válasza:

Hol laksz? Mi az a közelebb?

Lehet, hogy ez érdekel, de középiskolában átfogóbban folyik az oktatás. Ha érettségi után mész főiskolára, agrár egyetemre, ott lehet jobban szakosodni, vagy egy témába beleásni magadat.

2012. okt. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!